۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا درباره دلار دیجیتال

وزیر خزانه داری آمریکا ضمن صحبت از احتمال ایجاد دلار دیجیتال تحت کنترل بانک مرکزی این کشور، نحوه مقابله با پولشویی فعالیت های غیرقانونی در این حوزه را زیر سوال برد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، جنت یلن (Janet Yellen) وزیر خزانه داری آمریکا احتمالاً نظر مساعدی درباره بررسی ارز دیجیتال رسمی توسط نهاد های نظارتی این کشور داشته باشد، اما هنوز هم به نظر می رسد که نگرانی های جدی در مورد بیت کوین دارد.

او در مصاحبه ای که امروز با اندرو راس سورکین (Andrew Ross Sorkin) از روزنامه نیویورک تایمز داشت، گفت که منطقی است بانک مرکزی آمریکا دلار دیجیتال را بررسی کند.

یلن بیان داشت که یک دلار دیجیتال تحت کنترل فدرال رزور می تواند منجر به «پرداخت سریعتر، مطمئن تر و ارزان تر» شود. اما در عین حال افزود که مسائل زیادی هست که باید قبل از عرضه احتمالی در نظر گرفته شود.

وی نحوه مدیریت مسائل مربوط به پولشویی و فعالیت های مالی غیرقانونی توسط نهاد های نظارتی در حوزه رمزارز و تأثیر دلار دیجیتال بر بانک ها و فدرال رزرو را زیر سوال برد.


ارز دیجیتال چیست؟


وزیر خزانه داری آمریکا، افزون بر این، از بیت کوین به عنوان یک واسط مبادل انتقاد کرد و از کاربرد آن به عنوان ذخیره ارزشی صحبتی به میان نیاورد.

یلن تصریح کرد: «من فکر نمی کنم که بیت کوین به صورت گسترده ای به عنوان یک مکانیسم تراکنش مورد استفاده قرار گیرد… این یک روش بسیار ناکارآمد برای انجام تراکنش است و میزان انرژی مصرفی در پردازش این تراکنش ها سرسام آور است.»

یلن در مورد رمزارز ها و بیت کوین پیش از انتصابش به عنوان وزیر خزانه داری هم صحبت کرده بود. او در جلسه تأیید انتصاب خود در سنای آمریکا، رمزارز ها را موجب «نگرانی فزاینده» دانست که به گفته او «عمدتاً برای تأمین مالی غیرقانونی» به کار می رود.

او در اظهارات کتبی بعدی خود نیز به ارتباط میان دارایی های دیجیتال و تأمین مالی غیرقانونی تأکید دوباره کرده بود، اما در عین حال گفته بود که قصد دارد استفاده از دارایی های دیجیتال را در آمریکا برای «فعالیت های قانونی» تشویق کند.

او اولین زنی است که در آمریکا به عنوان وزیر خزانه داری منصوب می شود. یلن پیش از این به عنوان رئیس بانک مرکزی آمریکا در دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا خدمت کرده است. یلن یک بار بیت کوین «کاملاً غیرمفید» توصیف کرده بود، اما تا زمان انتصابش به سمت جدید، عمدتا درباره رمزارز ها و بلاک چین سکوت کرده بود.

مطالب مرتبط:

وزیر خزانه داری آمریکا: بیت کوین به شدت سوداگرانه است

صرافی ارز دیجیتال آمریکایی معاملات XRP را متوقف می کند

درخواست از دولت آمریکا برای تمرکز بر بلاک چین، رمزارز و دلار دیجیتال

آمریکا و روسیه در صدر فهرست پولشویی رمزارزی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...