18/ 05/ 2021 | سه‌شنبه

|

|
| 18/ 05/ 2021 | سه‌شنبه

بازار دارک نت 1.7 میلیارد دلار رمزارز در سال 2020 دریافت کرده است

گزارش ها نشان می دهد که بازارهای دارک نت در سال 2020 در مجموع به ارزش 1.7 میلیارد دلار رمزارز دریافت کردند که روسیه و ایالات متحده دارای بیشترین فعالیت در دارک نت هستند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از امب کریپتو، یک تحقیق جدید نشان داد که در سال 2020، بازارهای دارک نت که اموال و کالاهای غیرقانونی مانند مواد مخدر را عرضه می کنند ، در مجموع به ارزش 1.7 میلیارد دلار رمزارز دریافت کردند. به طور خاص ، با توجه به ارزش ارسال شده یا دریافت شده از بازارهای دارک نت سال گذشته ، ایالات متحده در گزارش «جرایم رمزارزی 2020» که توسط «چینتلیسیس» انجام شد در رتبه دوم قرار گرفت.

ساکنان ایالات متحده 115 میلیون دلار به دارک نت فرستادند و 64 میلیون دلار دریافت کردند. به طور کلی ، ارزش کل افرادی که در ایالات متحده به بازارهای دارک نت ارسال یا از بازار دریافت کرده اند 179 میلیون دلار است.

در همین حال ، روسیه در رتبه اول و پس از ایالات متحده ، اوکراین و چین قرار دارند که بیشترین رمزارز را به پلتفرم های دارک نت ارسال کرده اند.

گفته می شود در سراسر بازارها ، ایالات متحده و اروپای غربی بیشترین فروشندگان غیر قانونی را دارند و سال گذشته اروپای شرقی و چین در پول شویی پیشتاز بودند. کاربران در آمریکای شمالی نیز یکی از بزرگترین استفاده کنندگان دارک نت هستند.

غیر از چهار کشور اول ، انگلیس ، ونزوئلا ، ویتنام ، ترکیه ، هند و آلمان نیز در لیست تهیه شده در تحقیق قرار گرفتند. در مجموع ، 10 کشور سال گذشته 538 میلیون دلار به بازارهای دارک نت روانه کرده اند. مردم این مناطق 403 میلیون دلار دریافت کردند.

پلتفرم های دارک نت بیشتر بودجه خود را از طریق بازارهای رمزنگاری p2p دریافت کردند (حدود 46٪ در سال 2020 در مقابل 30٪ در سال 2019) و همچنین مبادلات متمرکز از طریق محبوبیت خود.

با این حال ، بیشتر رشد فعالیت این بازار تاریک در سال 2020 به «هیدرا» نسبت داده شد که ظاهراً بزرگترین بازار غیرقانونی است که به مناطق روسی زبان خدمات ارائه می دهد. هیدرا بیش از 75 درصد درآمد دارک نت در سراسر جهان را تشکیل می دهد. به دلیل هیدرا ، اروپای شرقی یکی از بالاترین حجم معاملات رمزارزی مرتبط با فعالیت مجرمانه را دارد.

علاوه بر این ، چینالیسیس در یک گزارش پیش تر گفت که جرایم مربوط به ارزهای دیجیتال در سال گذشته بیش از 53 درصد کاهش یافته است. فعالیت رمزارزی که به جرایم متصل بود ، فقط 0.34٪ از حجم معاملات برابر با 10 میلیارد دلار انتقال بود. این همچنان از تعداد فعالیت های مجرمانه گزارش شده در سال 2019 بسیار کمتر است ، که 2.1٪ (21.4 میلیارد دلار) از کل معاملات ارز دیجیتال را نشان می داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

انجمن فین تک: تبادلات نباید به چنگ خارجی ها بیفتد

انجمن فین تک: تبادلات نباید به چنگ خارجی ها بیفتد

0
به ‌دنبال نامه رئیس مجلس شورای اسلامی و درخواست برای مسدودیت درگاه های پرداخت صرافی های ارز دیجیتال، رئیس هیئت مدیره انجمن فین تک...
علاقه مردم آسیا و اقیانوسیه به روش های پرداخت نوظهور دیجیتال

علاقه مردم آسیا و اقیانوسیه به روش های پرداخت نوظهور دیجیتال

0
نظرسنجی اخیر انجام شده توسط مسترکارت نشان داده است که 94 درصد از مردم منطقه آسیا و اقیانوسیه به فکر استفاده از روشهای نوظهور...
مدیر عامل کریپتو لند و بنیانگذار سکه BRG دستگیر شد

مدیر عامل کریپتو لند و بنیانگذار سکه BRG دستگیر شد

0
بنیانگذار پروژه BRG و مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال کریپتو لند به دلیل اخلال در نظام اقتصادی دستگیر شد. کریپتو لند برنده تندیس بهترین...
کاهش شدید کارمزد های بیت کوین و اتریوم

کاهش شدید کارمزد های بیت کوین و اتریوم

0
با سقوط قیمت هر دو سکه از اوج های اخیر خود، نرخ های کارمزد تراکنش اتریوم و بیت کوین به سرعت در حال کاهش...
هیچ مجوزی برای صرافی های داخلی وجود ندارد

هیچ مجوزی برای صرافی های داخلی وجود ندارد

0
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ می گوید صرافی‌ های داخل کشور مجوزی برای معاملات رمزارزها ندارند.به گزارش سکه نیوز به نقل از تسنیم،...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

پربازدیدترین اخبار