دوشنبه 11 مرداد 1400

یک بانک رمزارزی در هند شعبه فیزیکی دایر کرد

بانک هندی رمزارز یونیکاس (Unicas) در حال ایجاد یک شعبه فیزیکی جدید به برنامه خود برای افتتاح شعبات ادامه می دهد، لایحه پیشنهادی دولت هند برای ممنوعیت همه رمزارزهای خصوصی در پارلمان این کشور در حال بررسی است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، بانک رمزارز یونیکاس هند این هفته سومین شعبه فیزیکی خود را در دهلی نو افتتاح کرد. این بانک پیشتر دو شعبه در جمناگر و جایپور راه اندازی کرده بود.

براساس گزارش ها، یونیکاس به مشتریان امکان دسترسی به خدمات فیات و رمزارز را می دهد و وام های دیجیتالی با وثیقه دارایی های دیجیتال ارائه می کند. این بانک قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی 50 شعبه در سراسر هند و 50 شعبه دیگر تا پایان سال 2022 تاسیس کند.


تفاوت ارز دیجیتال با رمزارز و ارز مجازی


اما برنامه های این بانک ممکن است به خاطر یک لایحه رمزارز که در انتظار بررسی در پارلمان هند است، با مشکل مواجه شود. این لایحه که توسط دولت هند پیشنهاد شده، قصد دارد همه ارزهای دیجیتال خصوصی را در این کشور ممنوع و در عین حال، چارچوبی نظارتی برای روپیه دیجیتال ایجاد کند. با این حال، این لایحه برخی موارد خاص را برای ارتقا فناوری زیرساخت رمزارزها از این ممنوعیت مستثنا می کند.

کومار گوراو (Kumar Gaurav) مدیرعامل بانک دیجیتالی کاشا (Kashaa) پیشتر در مصاحبه ای با کوین تلگراف رمزارزها را به دلیل ماهیت آن ها غیرقابل ممنوعیت دانسته بود. با این حال، او اظهار داشت که دولت هند در تلاش است با این ممنوعیت پیشنهادی به جنگ طرح های کلاهبرداری برود.

قانون پیشنهادی اکنون در مجلس علیای پارلمان هند در حال بررسی است، اما پارلمان تا یکشنبه هفته بعد تعطیل است. گزارش ها حاکی است که دولت به دنبال یک میانبر برای تصویب این لایحه است. دولت برای این کار نیاز به حکم ریاست جمهوری دارد.

مشخص نیست که تصویب این قانون چه تاثیری بر عملکرد یونیکاس در هند خواهد گذاشت. یک منبع ناشناس که ادعا می کرد از مقام های ارشد وزارت دارایی هند است، اوایل ماه جاری میلادی گفت که این لایحه همه ارزهای دیجیتال را به طور کامل ممنوع خواهد کرد.

با این حال، نیشال شتی (Nischal Shetty)، مدیر عامل و بنیانگذار صرافی وزیر ایکس (WazirX) هند، گفته است که دولت عجله ای برای تصمیم گیری درباره این لایحه ندارد و ممکن است با سرمایه گذاران حوزه رمزارز مشورت کند.

کد خبر: 1399121206AAMMMF

مطالب مرتبط:

استفاده بزرگترین صرافی رمزارز هند از دامنه های غیر متمرکز

راه حل کشور هند برای مقابله با قاچاق واکسن کرونا در بازار سیاه

بیشتر بخوانید

راهنمای گام به گام نحوه خرید تتر (USDT)

در این مقاله از سکه نیوز به آموزش گام به گام خرید و مبادله رمزارز پایدار (Stable coin) تتر می پردازیم و در پایان...

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

آشنایی با ارز دیجیتال ارکید (OXT)

ارکید (OXT) توکن اصلی ارکید، یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مبتنی بر ارز دیجیتال است. ارکید که در دسامبر سال 2019 راه اندازی شد،...

آشنایی با ارز دیجیتال هگز (HEX)

ارز هگز توسط ریچارد هارت در 2 دسامبر 2019 طراحی و راه اندازی شد و خود را به عنوان یک گواهی سپرده بر روی...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته