۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

بیت کوین وارد فاز اصلاح قیمتی شد

قیمت بیت کوین در زمان تنظیم این گزارش تا زیر ۳۳۰۰۰ دلار افت کرد ، در حالی که هفته گذشته به بیش از ۴۲۰۰۰ دلار و بالاترین سطح خود رسیده بود. طبق آخرین پیش بینی تیم تحلیلی سکه نیوز، این قیمت به عنوان سقف قیمت در هفته ها و ماه های اخیر ثبت شد.

گفتنی است سایر رمزارزها، از جمله اتریوم (اتر) و لایت کوین ها نیز در ماه های اخیر دستاوردهای بزرگی را تجربه کرده اند ، بنحوی که برخی تحلیلگران پیش بینی می کنند رمزارزها تنها مرحله اولیه یک بازار گاوی را پشت سر گذاشته اند. اگرچه، هنوز برای اثبات این ادعا نیز کمی زود است.

آخرین روند بازار به شدت صعودی (گاوی) بیت کوین در سال ۲۰۱۷ بود که با افزایش قیمت به حدود ۲۰،۰۰۰ دلار رسیده بود و اصلاح عمیقی(بازار خرسی) به دنبال آن انجام شد. این بازار، مشهور به نوسانات ناگهانی است ، همچنان که در اوایل این هفته دیدیم که در عرض فقط چند ساعت حدود ۶۰۰۰ دلار سقوط کرد.

اتفاقات گذشته در روند معاملاتی و قیمتی بیت کوین نشان داده که باوجود تمام تحلیل های تکنیکال، این نهنگ ها و نظام سرمایه داری پشت سر آنها هستند که نهایتا قادرند با عرضه تعداد محدودی از دارایی خود در این رمزارز، تمامی تریدرها را شوکه کرده و بازار را دچار تزلزل کنند. مشابه آنچه در هفته اخیر شاهد آن هستیم. این عرضه ها بعضا با رنج های منفی در بازار همراه شده و تغییر روند ها را نیز در پی خواهد داشت تا جایی که اصلاح را در کوتاه مدت تبدیل به ریزش کند.

چارت از coindesk

تحلیل تکنیکال بیت کوین به زبان ساده؛ اصلاح یا ریزش؟

به گفته تحلیلگران، بیت کوین وارد مرحله اصلاح شده و این کاهش قیمت هنوز کاملا به معنی شروع روند نزولی در بیت کوین نیست و زمانی شروع روند نزولی تایید می شود که قیمت زیر محدوده حمایتی ۳۲۰۰۰ دلار نفوذ کرده و تثبیت شود. و اگر نتواند این محدوده را باز پس گیرد، همین حمایت تبدیل به مقاومت می شود.

در صورت صعود مجدد قیمت، اولین مقاومت در محدوده ۳۸۰۰۰ دلار خواهد بود و با عبور از آن ها بیت کوین می تواند به روند صعودی ادامه دهد و تا ۳۹۲۰۰ دلار مقاومت مهمی بر سر راه نخواهد داشت. درعین حال، ابتدا باید دید این ارز از کجا قصد بازگشت دارد.

نتیجتا”، آنچه برای سرمایه گذاری و ترید حائز اهمیت است، تلفیق تحلیل های مختلف اعم از تکنیکال و بنیادی و مهمتر از آن دانش بازارخوانی است. و آگاهی از گذشته ارزهای دیجیتال که در بالا به آن اشاره کردیم. یادمان باشد، حرفه ای ها تا از بازگشت به روند صعودی اطمینان حاصل نکنند سرمایه خود را با ریسک های مختلف درگیر نمی کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید