29/ 01/ 1400 | یکشنبه

|

|
| 29/ 01/ 1400 | یکشنبه

تلاش سازمان ها برای پذیرش فناوری بلاک چین

پذیرش دیفای توسط سازمان ها به رغم آن که در حال رشد است، موانعی پیش رو دارد که در صورت برطرف شدن، باعث پیوستن این حوزه به جریان اصلی خواهد شد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) به سرعت در حال بلوغ است. در حالی که ارزش کل قفل شده در دیفای بیش از 45 میلیارد دلار است، موسسات مالی و شرکت های بزرگ شروع به اجرای مفاهیم دیفای برای اتوماسیون فرآیندهای تجاری می کنند. این تحول با عنوان «دیفای سازمانی» شناخته می شود.

به عنوان مثال، می توان فاکتورها و سایر محصولات مالی را توکن سازی کرد تا از معتبر بودن تراکنش ها و پردازش پرداخت آن توسط چندین طرف اطمینان حاصل شود. کوک وان آمریکای شمالی (CONA) یکی از اولین شرکت های بزرگ است که با استفاده از پروتکل بیس لاین (Baseline Protocol) این کار را کرد.


بلاک چین چیست؟


چنین راهکارهایی از طریق موارد استفاده مانند CONA به سرعت در حال گسترش است. فروشندگان بزرگی هستند که وارد این بازار زیرساخت می شوند؛ از جمله آنها می توان به پروواید (Provide)، شركت ارائه دهنده میان افزار، و شرکت Ernst & Young که جزو چهار شرکت برتر است، اشاره كرد.

به تازگی هم شرکت کانسنسیس (ConsenSys) که یکی از برجسته ترین شرکت های نرم افزاری بلاک چین است،اعلام کرد که قصد دارد از پروتکل بیس لاین به عنوان راهکاری برای مشتریان سازمانی خود استفاده کند..

کانسنسیس چگونه می خواهد دیفای سازمانی را به پیش براند؟

کانسنسیس کودیفای (ConsenSys Codefi) که بسته امور مالی شرکت کانسنسیس است و موارد استفاده مالی را به همتایان بلاک چینی متصل می کند، به زودی یک راهکار مبتنی بر بیس لاین برای مشتریان سازمانی خود ارائه می دهد.

دیدیه لو فلاک (Didier Le Floch)، سرپرست محصولات سازمانی و مهندسی کانسنسیس کودیفای، توضیح داد که اندوخته فناوری کودیفای با پروتکل بیس لاین ترکیب می شود تا تجربه کاربری بدون دردسری را برای مواردی مانند تامین مالی زنجیره های تامین فراهم کند. او گفت که به شدت معتقد است که بخش سازمانی به زودی با بازار دیفای همگرا خواهد شد.

MakerDAO، پروتكلی که پشت استیبل کوین دای (Dai) قرار دارد، در ژوئن سال 2020 پشتیبانی خود را برای استفاده از دارایی های غیررمزنگاری شده، مانند فاكتورها و حق امتیاز پخش موسیقی، به عنوان وثیقه استیبل کوین دای اعلام كرد.

پروتکل استارتاپ بلاك چین سانتریفیوژ (Centrifuge) که با نام «سانتریفیوژ چین» (Centrifuge Chain) شناخته می شود و مورد پشتیبانی میکر است، سازندگان دارایی را قادر می سازد تا برای دارایی های واقعی توکن های تعویض ناپذیر بسازند و آن ها را تبدیل به توکن های ERC-721 کنند.

این دارایی را سپس می توان به تینلیک (Tinlake) اضافه کرد که پروتکل دیفای مبتنی بر اتریوم برای تامین مالی غیرمتمرکز دارایی ها استفاده می شود.

سخنگوی سانتریفیوژ گفت که این شرکت در حال همکاری با MakerDAO است تا یک شرکت اجاره املاک و مستغلات آنلاین به نام نیو سیلور (New Silver) را به عنوان سازنده دارایی به پلتفرم میکر بیاورد. بدین ترتیب، نیو سیلور اولین سازنده دارایی است که از تینلیک برای رسیدن به رای اجرایی MakerDAO استفاده می کند و در نهایت به سازندگان دارایی اجازه می دهد تا دای را به عنوان تسهیلات اعتباری تولید کنند.

پروتکل دیفای آوی (Aave) نیز در اکتبر 2020 بازار پول متنوعی را برای پشتیبانی از دارایی های واقعی ایجاد کرد. براساس یک پست وبلاگی آوی، این بازار پول به کاربران آوی امکان می دهد که دارایی های دنیای واقعی را روی پروتکل سوار کنند و از این طریق، سرمایه گذاران می توانند با وثیقه گرفتن دارایی هایی فاکتورها و املاک وام بدهند.

از میان برداشتن موانع پذیرش

بسیاری از مفاهیم دیفای سازمانی هنوز به خاطر موانعی که وجود دارد، در مراحل اولیه هستند. برای نمونه، نگرانی هایی در مورد منابع در دسترس عموم برای تعیین قیمت دارایی های وثیقه ای وجود دارد.

علاوه بر این، بسیاری از پروتکل های دیفای که به فضای سازمانی وارد می شوند، فقط امکان وام دهی به صورت رمزارز دارند و این برای سازمان های جریان اصلی ممکن است جذاب نباشد. همچنین ، پرداخت هزینه تراکنش ها به صورت رمزارزی ممکن است برای شرکت هایی که عموما با فیات سروکار دارند، مشکل ساز باشد.

فلاک توضیح داد که کودیفای قصد دارد با استفاده از پروتکل بیس لاین این نگرانی ها را رفع کند. برای نمونه، ادغام با «Infura ITX» شركت ها را قادر می سازد هزینه تراکنش ها را به جای اتر با دلار بپردازند.

علاوه بر این، فلاک یادآور شد كه كتابخانه منبع باز دانش صفر متعلق به کانسنسیس که «gnark» نام دارد، برای اطمینان از خصوصی ماندن داده های سازمانی و در عین حال قابل تایید بودن آن، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

موسسات به دیفای علاقه نشان می دهند؟

علاوه بر تعداد فزاینده راهکارهای دیفای سازمانی که در حال توسعه هستند، اکنون سازمان های بزرگ و موسسات مالی نیز به دیفای علاقه نشان می دهند. این علاقه به تازگی توسط شرکت مدیریت دارایی ارز دیجیتال گری اسکیل (Grayscale) به نمایش گذاشته شد. این شرکت در ماه فوریه اعلام کرد که امکان دسترسی به دارایی ها دیفیای مثل آوی، COMP، MKR ، Reserve Rights (RSR) ، SUSHI ، توکن شبکه سینتتیکس ، UNI و Yearn.finance را به سرمایه گذاران عرضه خواهد کرد.

اگرچه این مورد با استفاده سازمان ها از پروتکل های دیفای برای یافتن دارایی های دنیای واقعی متفاوت است، فلاک خاطرنشان کرد که این نشان می دهد بازیگران سازمانی بیشتری آماده سرمایه گذاری در پروتکل های برجسته دیفای هستند.

کد خبر: 1399121402AAMMMH

مطالب مرتبط:

دیفای قانون ناپذیر

رفع شکاف بین اپلیکیشن های غیرمتمرکز و مشاغل با فناوری بلاک چین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

الماس سیاه فوتبال جهان به جنون NFT پیوست

0
پلتفرم اترنیتی چین در حال راه اندازی یک NFT از بزرگترین بازیکن فوتبال در تمام دوران است. این مجموعه NFT به لیست در حال...
استفاده از DLT توسط بزرگترین بانک کره جنوبی

استفاده از DLT توسط بزرگترین بانک کره جنوبی

0
بانک شینهان قصد دارد از زیرساخت های شبکه هدرا برای تقویت کارایی بسیاری از فرآیندهای داخلی خود استفاده کند.به گزارش سکه نیوز به نقل...
استفاده گسترده از بلاک چین در بانک های جهان

استفاده گسترده از بلاک چین در بانک های جهان

0
غول بانکی، جی پی مورگان، راه اندازی یک راه حل بلاک چین را فاش می کند که تعداد نقل و انتقالات ناموفق در سیستم...
حراج اولین NFT یک فیلم بلند

حراج اولین NFT یک فیلم بلند

0
بازیگر و فیلمنامه نویس انگلیسی، لورنس فولر، اولین NFT یک فیلم بلند را در بازار دارایی های دیجیتال، اپن سی راه اندازی کرد. فولر...
تقاطع NFT ها با دیفای و وب 3.0 چگونه خواهد بود؟

تقاطع NFT ها با دیفای و وب 3.0 چگونه خواهد بود؟

0
امروزه شاهد رشد انفجاری توکنیزه کردن دارایی ها هستیم، که به نوعی محرک رشد وب 3.0 و همچنین امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) محسوب می...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

پربازدیدترین اخبار

ماینر (ASIC) چیست؟

ASIC مخفف «Application Specific Integrated Circuit» است. گرچه این جمله طولانی و سخت به نظر می رسد اما به طور ساده دستگاه ماینر به...

NFT نقاشی سوزانده شده «بنکسی» 400 هزار دلار به فروش رسید

نسخه توکنایز شده نقاشی سوزانده شده «بنکس»ی (نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است) در بازار NFT اپن...

آموزش رمزارز در دبیرستان های یک ایالت آمریکایی

دانش آموزان دبیرستان در جورجیا پس از تصویب برنامه جدید سواد مالی توسط مجلس نمایندگان جورجیا، در مورد رمزارز آموزش داده می شوند.به گزارش...