یکشنبه 6 فروردین 1402

دبی در پی تصویب قوانین رمزارزی

سازمان سرویس های مالی دبی تصمیم دارد دو تحقیق مربوط به قانونگذاری در حوزه رمزارز را برای دریافت بازخورد منتشر کند. این تحقیق ها بخشی از برنامه تجاری سازمان در ۲۰۲۱ هستند.

به گزارش سکه نیوز ، به نقل از کوین تلگراف،  سازمان سرویس های مالی دبی (DFSA) ومسئول قانونگذاری برای منطقه اقتصادی ویژه (مرکز بین المللی مالی دبی) به دنبال افزایش قوانین مربوط به رمزارز است.

DFSA تصمیم دارد به عنوان بخشی از برنامه تجاری ۲۰۲۲-۲۰۲۱ میلادی  خود، چهارچوب قانونگذاری برای دارایی های دیجیتال مختلف ارائه کند.

بر اساس این گزارش، چارچوب رمزنگاری آینده، مقررات DFSA درباره ناشران دارایی های دیجیتال و سیستم عامل های تجاری مرتبط را بیشتر گسترش می دهد. این چارچوب شامل تعدادی از دارایی های دیجیتالی مانند اوراق بهادار توکن و ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین (BTC) است.

طبق گزارش نشریه نیشن، این سازمان تصمیم دارد دو تحقیق درباره قوانین آتی را با هدف دریافت بازخورد منتشر می کند.

«پیتر اسمیت» مدیر استراتژی، سیاست گذاری و ریسک DFSA  در این باره می گوید: «دو تحقیق مذکور در دو سه ماهه اول ۲۰۲۱ میلادی منتشر خواهند شد.»

او در ادامه می افزاید: «ما به دنبال قانون‌گذاری برای طیف وسیعی از دارایی های دیجیتال از توکن های امنیتی، توکن های کاربردی، انواع مختلف توکن های صرافی مانند رمزارزها و شرکت هایی هستیم که سرویس های مرتبط با این بازارها را فراهم می کنند.»

نخستین قوانین حوزه رمزارز امارات متحده عربی حدود ۲ سال قبل منشتر شدند. در ژوئن ۲۰۱۸ میلادی سازمان قانونگذاری سرویس های مالی(FSRA) دستورالعملی درباره رمزارزها، صرافی ها و عرضه های اولیه رمزارز منتشر کرد. این سازمان همچنان در صنعت فعال است و تاییدیه های قانونی به چند شرکت این حوزه مانند صرافی رمزارز BitOasis اعطا کرده است.

بیشتر بخوانید

راهنمای گام به گام نحوه خرید تتر (USDT)

در این مقاله از سکه نیوز به آموزش گام به گام خرید و مبادله رمزارز پایدار (Stable coin) تتر می پردازیم و در پایان...

کیش به مرکز صرافی های رمزارز تبدیل می شود!

به نقل از ایرنا محمدجواد آذری جهرمی در جلسه ۵ خرداد ۱۴۰۰ در شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات جزیره‌ی کیش با اشاره به بحث...

سازمان نصر: مسدودیت صرافی ها تاثیر معکوس خواهد داشت

رئیس کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به انتقاد از نامه رئیس مجلس جهت مسدود سازی درگاه های پرداخت...

هیچ مجوزی برای صرافی های داخلی وجود ندارد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ می گوید صرافی‌ های داخل کشور مجوزی برای معاملات رمزارزها ندارند. به گزارش سکه نیوز به نقل از تسنیم،...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته