29/ 01/ 1400 | یکشنبه

|

|
| 29/ 01/ 1400 | یکشنبه

دیفای عصر طلایی جدیدی را در صنعت فیلم رقم می‌زند؟

فرصت هایی وجود دارد که می توان برای ادغام دیفای در صنعت فیلم از آن ها استفاده کرد تا روند سرمایه گذاری آسان و شفاف شود.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، با انفجار ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی در دوران همه گیری کرونا و اکنون که حدود 40 میلیارد دلار در پروتکل های مالی غیرمتمرکز قفل شده، وقت تلاقی امور مالی غیرمتمرکز و صنعت فیلم است.

تامین مالی فیلم یک سیستم دست و پاگیر و ناکارآمد است. سرمایه گذاران اولین کسانی هستند که پول خرج می کنند، اما هنگام برداشت سود آخرین هستند. هیچ شفافیتی در نحوه استفاده از سرمایه در حین تولید یا نحوه تخصیص سود پس از توزیع وجود ندارد.

تصمیمات مربوط به سرمایه گذاری معمولا براساس داده های مختصر درباره علایق مردم اتخاذ می شود؛ از این رو، شانس موفقیت یک فیلم تا زمان اکران آن کاملا نامشخص است. فناوری دیفای و بلاک چین می توانند با ایجاد حوزه جدیدی از تامین مالی غیرمتمرکز فیلم یا DeFiFi، بسیاری از این مشکلات را برطرف کنند.


بلاک چین چیست؟


DeFiFi چیست؟

تصور کنید که یک صندوق غیرمتمرکز فیلم ایجاد شده است که در آن همه سرمایه گذاران در موفقیت فیلم هایی که توسط این پلتفرم تولید می شود، سهیم هستند. با استفاده از فناوری بلاک چین و تمرکززدایی، سازندگان می توانند پروژه های خود را به جامعه ای ارایه دهند که برای انتخاب فیلم های مناسب برای سرمایه گذاری رای می دهند. پروژه های برنده بودجه مورد نیازشان را از محل وجوه تحت مدیریت این جامعه دریافت می کنند.

تولید این فیلم ها خارج از بلاک چین اتفاق می افتد، لذا نیاز است ، بنابراین نیاز که اعضای جامعه DeFiFi نظارت کنند که بودجه چگونه در مراحل تهیه مصرف می شود.سپس فیلم تکمیل شده روی پلتفرم برای مخاطبان داخلی که به آن رای داده اند، توزیع می شود.

فرایند حسابداری کاملا شفاف خواهد بود، چرا که ارز درون برنامه ای که برای تماشای فیلم پرداخت می شود، دوباره به صندوق DeFiFi برمی گردد و بر مبنای قرارداد رمزنگاری شده میان مشارکت کنندگان تقسیم می گردد. از آنجا که همه تراکنش ها در دفترکل تغییرناپذیر و شفاف ثبت می شود، هیچ ابهامی در مورد نحوه استفاده از سود وجود نخواهد داشت.

این سطح از شفافیت در فرآیندهای تامین مالی، تولید و توزیع موجود که پراکنده است، دیده نمی شود. در یک اکوسیستم DeFiFi، سازندگانی که هیچ دسترسی به منابع مالی ندارند، می توانند ایده های خود را عملی کنند. مردم عادی که معمولا هالیوود تصمیم می گیرد چه چیزی ببینند، در این سیستم در مورد این که چه فیلیم تولید شود، نقش خواهند داشت. سرمایه گذاران هم می توانند براساس علایق واقعی مردم، تصمیم هوشمندانه بگیرند که از کدام فیلم پشتیبانی کنند.

با استفاده از«خرد جمعی»، هر فیلمی مخاطبانی در داخل پلتفرم دارد که پس از انتشار فیلم به طور طبیعی به تبلیغ آن خواهند پرداخت. شفافیت بی سابقه هزینه ها و توزیع سود می تواند شمار افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در فیلم ها را به طرز چشمگیری افزایش دهد و به طور بالقوه منجر به یک عصر طلایی جدید برای صنعت سینما شود.

عصر طلایی فیلم غیرمتمرکز

با تسهیل و ایجاد شفافیت در سرمایه گذاری در فیلم، سرمایه گذاران بیشتری تمایل به مشارکت در این روند خواهند داشت. هرچه سرمایه بیشتری برای تولید فیلم در دسترس باشد، فیلم های بیشتری تولید می شود، از فیلمسازان بیشتری با ایده های جالب حمایت می گردد و محتوای عالی تری به طرفداران فیلم در سراسر جهان ارایه می شود. طلوع دوران جدیدی در صنعت فیلم سازی غیرمتمرکز به ما بستگی دارد.

پیگیری حقوق معنوی و پاداش تعامل به صورت دیجیتال، از دیگر موارد استفاده دیفای و فناوری بلاک چین است که می تواند به گسترش اکوسیستم سرگرمی برای حمایت بیشتر از سازندگان و جلب مشارکت هواداران کمک کند.

در حال حاضر تنها چاره ایده هایشان بدون اعتبار یا پرداخت مورد استفاده قرار می گیرد، مراجعه به دادگاه است که برای بسیاری از فیلمسازان هزینه بر است. یک سیستم مدیریت دیجیتال حقوق معنوی به هنرمندان امکان می دهد که ایده های خود را در هر مرحله از مفهوم، پرورش ایده، فیلمنامه، نسخه اولیه و نسخه نهایی فیلم که هست، ثبت کنند.

این ایده ها یا محصولات در یک دفترکل تغییرناپذیر و با مهر زمان ثبت می شود و اهرم فشاری در اختیار هر سازنده ای که ایده یا کارش بدون جبران خسارت به سرقت رفته باشد، قرار می دهد.

افزون بر این، طرفداران و دیگر مشارکت کنندگان در اکوسیستم می توانند به خاطر مشارکتشان در ساخت یک جامعه موفق فیلم پاداش دریافت کنند. این بر خلاف شبکه های اجتماعی است که در آن درآمد زحمت درآمد میلیاردها دلاری پلتفرم با کاربران است، اما هیچ پاداشی برای سهمشان از رشد انفجاری این غول های فناوری دریافت نمی کنند.

زمان آن فرا رسیده که کاربران کنترل داده های خود به دست گیرند؛ داده هایی که معادل ارز در حوزه دیجیتال است. در یک اکوسیستم DeFiFi، کاربران برای مشارکتشان در تولید محتوا، تبلیغ پست ها، یا انجام دیگر کارهای ضروری برای نگهداری از شبکه غیرمتمرکز، مانند راه اندازی نود، ، تایید اعتبار تراکنش ها یا شناسایی اشکالات در کد، پاداش دریافت می کنند.

دیفای تازه در ابتدای راه است

دیفای در رشد مجموع اقتصاد رمزارزها نقشی بی اندازه پررنگ داشته است و همچنان نقشی محوری در جذب کاربران به این فضا ایفا خواهد کرد. بسیاری از موثرترین موارد استفاده دیفای هنوز به طور کامل محقق نشده است، از این رو، رشدی که در سال 2021 شاهد آن خواهیم بود، از رشد آن در سال 2020 پیشی خواهد گرفت. فرصت هایی برای استفاده از دیفای در صنعت فیلم هست که جذب سرمایه، اعطای حق نشر، خزانه داری و مدیریت صندوق پوشش ریسک بخشی از آن است.

کد خبر: 1399121703AAMCMF

مطالب مرتبط:

دیفای قانون ناپذیر

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

کاهش احساسات شبکه های اجتماعی نسبت به دوج

کاهش احساسات شبکه های اجتماعی نسبت به دوج

0
پس از یک صعود قابل توجه، احساسات رسانه های اجتماعی نسبت به سکه شوخی کاهش یافته است. آمریکایی ها این ارز دیجیتال را به...
دامپ 5 میلیارد دلاری سهام کوین بیس توسط خودی ها

دامپ 5 میلیارد دلاری سهام کوین بیس توسط خودی ها

0
پس از صدور دستور به کارکنان مبنی بر تمرکز بر ماموریت، مدیران کوین بیس اکنون موفق به کسب ثروت زیادی شده اند.گزارش فعالیت های...
هشدار پلیس درباره افزایش کلاهبرداری رمزارزی در شبکه های اجتماعی

هشدار پلیس درباره افزایش کلاهبرداری رمزارزی در شبکه های اجتماعی

0
معاون فنی پلیس فتا ناجا گفت که مجرمان سایبری با استفاده از ترفندهای تبلیغاتی فریبنده در شبکه‌ های اجتماعی و پیام ‌رسان‌ها مبنی بر...
خالق کاردانو: دوج کوین حباب خطرناک است

خالق کاردانو: دوج کوین حباب خطرناک است

0
خالق رمزارز کاردانو و مدیرعامل شرکت IOHK گفت که رشد دوج کوین (DOGE) حباب خطرناکی است که در صورت سقوط ممکن است توجه نهادهای...
ریپل: SEC از تاکتیک ایجاد وحشت استفاده کرده است

ریپل: SEC از تاکتیک ایجاد وحشت استفاده کرده است

0
ریپل با طرح یک درخواست رد شکایت جدید، SEC را به زیر پا گذاشتن قوانین مدنی دادگستری ایالات متحده از طریق تلاش برای ارتباط...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

پربازدیدترین اخبار

ماینر (ASIC) چیست؟

ASIC مخفف «Application Specific Integrated Circuit» است. گرچه این جمله طولانی و سخت به نظر می رسد اما به طور ساده دستگاه ماینر به...

NFT نقاشی سوزانده شده «بنکسی» 400 هزار دلار به فروش رسید

نسخه توکنایز شده نقاشی سوزانده شده «بنکس»ی (نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است) در بازار NFT اپن...

آموزش رمزارز در دبیرستان های یک ایالت آمریکایی

دانش آموزان دبیرستان در جورجیا پس از تصویب برنامه جدید سواد مالی توسط مجلس نمایندگان جورجیا، در مورد رمزارز آموزش داده می شوند.به گزارش...