۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

رشد ۹۰۰ درصدی قیمت دوج کوین و احتمال ریزش قیمت آن

برای اولین بار از سال ۲۰۱۵ دوج کوین با رشد بیش از ۹۰۰ درصد در بین ۱۰ رمزارز برتر دنیا قرار گرفت و در عین حال با افزایش قیمت بیت کوین در پی خبرسازی ایلان ماسک ارزش بازار رمزارزها بار دیگر از یک تریلیون دلار گذشت.
به گزارش سکه نیوز، دوج کوین یک بار دیگر به جمع ۱۰ دارایی رمز ارز بر اساس ارزش کل سرمایه قرار گرفت.
در کمتر از دو روز، دوج با ۹۰۰ درصد افزایش قیمت از ۰.۰۰۷۸ دلار به ۰.۰۷۸ رسید. این چهار برابر بیشتر از رکورد قبلی یعنی ۰.۰۱۸۵ دلار است.
در نتیجه، این کوین با تجربه اکنون در رده هفتم دارایی رمزارز بر اساس ارزش کل سرمایه قرار با بیش از ۹ میلیارد دلار قرار گرفت، بالاتر از «چین لینک» و پایین تر از «کاردانو».
این افزایش ناگهانی را به یک سری اقدامات از پیش تایین شده توسط اعضای گروه «ردیت» وال استریت بتس نسبت می دهند، که گفته می شود این افزایش قیمت را مهندسی کرده اند.
از این رو گفته می شود که امکان ریزش قیمت این ارز دیجیتال وجود دارد و ممکن است خریدهای هیجانی به فروش تبدیل شود.
در حین این افزایش قیمت پر هیاهو، ارائه دهنده داده های رمزارزی «تای» گزارش کرد که دوج کوین موضوع اصلی بیش از ۹۰ هزار توییت بوده است، و به اولین آلت کوینی تبدیل شده که تعداد توییت های بیشتری از بیت کوین داشته است.
این افزایش چشمگیر اشاره به دوج کوین در شبکه های اجتماعی همچنین بر خواسته از توییتی است که توسط ایلان ماسک منتشر شد. ماسک در ۲۰۱۹ به عنوان مناسب ترین فرد برای مدیریت دوج کوین انتخاب شده بود، چهار سال پس از ترک موسس پروژه «جکسون پالمر».
پروژه دوج کوین به طور مستمر در حال به دست آوردن یک حمایت قوی جمعی بوده است، با شرکت در امور خیریه و حمایت از کمپین های مختلف، مانند جمع آوری پول در سال ۲۰۱۴ جهت احداث چاه های آب در کنیا.
در این بین موضوع دیگری که رخ داد این بود که «ایلان ماسک» مدیرعامل حاشیه ساز شرکت تسلا، بار دیگر بیت کوین را در بیوگرافی صفحه توئیتر خود قرار داد و با این امر قیمت این رمزارز از ۳۸ هزار دلار نیز عبور کرد.
از این رو ارزش بازار ارزهای دیجیتال بار دیگر از یک تریلیون دلار عبور کرد.
این در حالی است که بارها گفته شده است که قیمت رمزارزها با خبرسازی هایی که از سوی دارندگان عمده صورت می گیرد، افزایش می یابد و این جریان سازی در بازار می تواند یک مثال دقیق برای این کار باشد.
از این رو می توان دریافت که ممکن است با ادامه این اقدامات، در فرصتی مناسب قیمت این ارز دیجیتال با فروش نهنگ ها با ریزش همراه شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...