۰۹/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | پنجشنبه

|

|
| ۰۹/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | پنجشنبه

چگونه به طور دقیق از سطوح فیبوناچی استفاده کنیم | فصل ۱۴

چگونه به طور دقیق از سطوح فیبوناچی استفاده کنیم؟ تشخیص این موضوع که در چه مقاطعی قیمت ممکن است رو به بالا برود برای تمامی تبادل کنندگان بسیار مهم است.

اندازه گیری حرکت رو به بالا در فیبوناچی

اندازه گیری حرکت رو به بالا

اندازه گیری حرکت رو به بالا از این جهت حائز اهمیت است که تبادل کننده قادر باشد سطوح اصلاحی را برای نزول و حرکات رو به پایین که در ادامه رخ خواهند داد محاسبه کند.

بیشتر بخوانید:

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

برای این کار از ابزار فیبوناچی استفاده کرده و روی پایین ترین نقطه در روند افزایش که در تصویر بالا با حرف A مشخص شده کلیک می کنیم.

سپس روی بالاترین نقطه در روند افزایش که در تصویر بالا با حرف B مشخص شده کلیک می کنیم. پس از انجام این کار سطوح فیبوناچی به طور خودکار مشخص خواهند شد و قیمت هر سطح را می توانید در سمت چپ قسمت های رنگ شده مشاهده کنید.

بنابراین پس از انتخاب نقاط پایین و بالا می توانیم سطوح اصلاحی را نیز مشاهده کنیم. در مثال بالا قیمت دقیقا به ۰.۳۸۲ (۳۸.۲ درصد) رسید.

سپس می توانید مشاهده کنید که قیمت همچنین به سطوح ۰.۶۱۸ و ۰.۷۸۶ رسید و پس از دوروز بیش از پیش سقوط کرد.

اندازه گیری حرکت رو به پایین

اندازه گیری حرکت رو به پایین به ما کمک می کند تا تشخیص دهیم قیمت ممکن است تا چه حدی دوباره افزایش یابد.

بیشتر بخوانید:

دوره نزول – تشخیص دوره های متفاوت بازار | بخش دوم

هنگامی که یک حرکت رو به پایین پس از پایان روند نزولی به اتمام می رسد، می توان از ابزار فیبوناچی به این شکل استفاده نمود:

  • نخست روی بالاترین نقطه (A در تصویر پایین)
  • روی پایین ترین نقطه (B در تصویر پایین) کلیک می کنیم.
اندازه گیری رو به پایین فیبوناچی

پس از انجام این کار سطوح اصلاحی به طور خودکار روی نمودار کشیده خواهند شد. در اینجا هم می بینید که قیمت‌های هر بخش به طور خودکار در سمت چپ به نمایش درآمده اند.

هدف از محاسبه سطوح اصلاحی این است که تبادل کننده به طور کامل آگاه باشد که به کدام بخش های نمودار توجه بیشتری داشته باشد.

چراکه طبیعتا به هیچ عنوان ممکن نیست که از پیش به طور قطع بدانید قیمت به نقاط ۵۰ یا ۶۱ درصد خواهد رسید.

بنابراین می توانید از این اندازه گیری بهره ببرید تا به موقع از بازار خارج شده و تا بیش از آنچه ضروری است ضرر نکنید.

بیشتر بخوانید:

الگوهای نمودار | آموزش Trading | فصل ۱۲

با توجه به قیمت ورودی تان به بازار می توانید در سطح ۵۰ درصد فیبوناچی بهره زیادی ببرید و این مسئله می تواند ناحیه بهره ی ۱۵ درصدی برای شما به حساب بیاید.

سطوح اصلاحی فیبوناچی برای بسیاری از تبادل کنندگان به عنوان نقاط ورود یا خروج از بازار به حساب می آیند و به همین دلیل اغلب به عنوان نقاط وارونگی شمرده می شوند.

تبادل کنندگان حرفه ای از روش اندازه گیری موقعیت به عنوان یک راهبرد بازدارنده برای به دست آوردن سود زودهنگام بهره می برند و سپس به دنبال سود بیشتر برای موقعیت خود می روند.

اندازه گیری موقعیت در مباحث مربوط به مدیریت ریسک به طور کامل شرح داده خواهد شد.

سطوح فیبوناچی

رابطه بین اندازه گیری های مختلف فیبوناچی با یکدیگر

نکته جالب در مورد سطوح اصلاحی فیبوناچی این است که در طول بازه های زمانی مختلف با یکدیگر در ارتباط هستند. به این معنی که برخی سطوح اندازه گیری شده ممکن است با برخی دیگر از سطوح فیبوناچی از پیش اندازه گیری شده همزمان شوند.

یک الگو یا شکل پر پیچ و خم را در نظر بگیرید که دائم این بالا و پایین ها تکرار و تکرار می شوند. بنابراین اگر یک موج الیوت را در یک بازه زمانی مشاهده کردید باید به دنبال سطوح اصلاحی آن در یک بازه زمانی بالاتر باشید.

همچنین حرکات کوچک می توانند با شکست موج مواجه شوند یا یک رویه وارونگی را ایجاد کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

داوس ۲۰۲۱؛ سازو کار جهانی سازی باید تغییر کند

فردا اجلاس داوس برگزار می شود و با توجه به شرایط  فعلی جهان رهبران، دولت ها و کسب وکارها امیدوارند همه گیری ویروس کرونا...

معرفی شرکت‌های خطرناک برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی توسط SEC

کمیسون بورس و اوراق بهادار  ایالات متحده (SEC) یک لیست از تعدادی شرکت های رمزارز ثبت نشده منتشر کرده که سرمایه گذاران بین المللی...

ورود ارزهای دیجیتال به گردهمایی اقتصاد جهانی

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، گردهمایی اقتصاد جهانی یعنی اجلاس «داوس» شامل دو جلسه مجزا برای بررسی ارز های دیجیتال...

رقابت کارگذاران بزرگ ژاپنی با صرافی های ارز دیجیتال

بزرگترین کارگذاران ژاپن به دنبال رقابت با صرافی های ارز دیجیتال برای به دست آوردن سود بیشتر در بازار دارایی های دیجیتال هستند. به گزارش...

فورک جدید بیت کوین چه ویژگی‌های دارد و مدیران آن چه کسانی هستند؟

تیم «بیت کوین اولتیماتوم» (BTCU) انتخاب یکی از چهره های برجسته در زمینه بلاک چین را به عنوان مدیر عامل این فورک اعلام کرد. به...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید