پنج‌شنبه 3 تیر 1400

سقوط طلا به پایین ترین حد در یک هفته گذشته

قیمت طلا در روز چهارشنبه به پایین ترین حد در یک هفته گذشته کاهش یافت و تحت تاثیر سوددهی بیشتر اوراق خزانه داری آمریکا قرار گرفت، در حالی که سرمایه گذاران منتظر نشانه هایی در جلسه فدرال رزرو در بودند. پالادیوم نیز پس از رسیدن به بالاترین سطح در جلسه قبل، امروز کاهش یافت.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا با 0.34 درصد کاهش به 1771.50 دلار در هر اونس رسید، در حالی که در اوایل روز به 1765.70 دلار و پایین ترین حد خود از 20 آوریل رسیده بود. معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.4 درصد کاهش به 1771.20 دلار در هر اونس رسید.

کایل رودا، تحلیلگر IG Market گفت: «داده های قوی مربوط به احساسات مصرف کننده در ایالات متحده، و قیمت بالاتر کالاها باعث افزایش سوددهی و کاهش قیمت طلا می شود.»

شاخص 10 ساله سوددهی اوراق خزانه داری ایالات متحده به بالاترین میزان خود از 15 آوریل رسیده است. در حالی که طلا به عنوان یک پرچین در برابر تورم محسوب می شود، سوددهی بالاتر این وضعیت را به چالش می کشد زیرا هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می دهد.

با راه اندازی مجدد مشاغل بیشتر، شاخص اعتماد مصرف کننده ایالات متحده در ماه آوریل به بالاترین سطح در 14 ماه گذشته رسید. شاخص دلار در برابر رقبای خود 0.1 درصد رشد کرد و باعث گران شدن طلا برای دارندگان ارزهای دیگر شد.

در حال حاضر سرمایه گذاران منتظر اظهارات فدرال رزرو هستند که انتظار می رود نشانگر چشم انداز سیاست های پولی بانک مرکزی باشد.

یک نظرسنجی توسط رویترز نشان داد، تحلیلگران و معامله گران پیش بینی های خود درباره قیمت طلا را کاهش داده اند، زیرا بسیاری معتقدند بازگشت به بالاترین رکورد سال گذشته بعید است زیرا بهبود اقتصادی جذابیت این فلز پناهگاه را لکه دار می کند. فروش خرد ژاپن در ماه مارس با سریعترین سرعت در پنج ماه گذشته افزایش یافت، زیرا تقاضای مصرف کننده پس از بهبود شرایط پاندمی افزایش یافته است.

پالادیوم 0.3 درصد کاهش یافت و به 2931.82 دلار در هر اونس رسید، پس از آن که در روز سه شنبه به بالاترین قیمت خود به 2962.50 رسیده بود.

نقره با افت 0.9 درصدی به 26.01 دلار در هر اونس رسید. پلاتین با 1 درصد کاهش به 1216.58 دلار رسید.

کد خبر: 1400020801MGMCMF

مطالب مرتبط:

خرید شمش طلا با ارزهای دیجیتال

مقام سابق آمریکایی: رمزارزها استفاده دارند، اما طلا ندارد

سرمایه گذاری بیشتر استرالیایی ها در رمزارز نسبت به طلا و نقره

بیشتر بخوانید

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

افزایش قیمت طلا با رشد تورم در آمریکا

قیمت طلا روز پنجشنبه با کمک فشار ناشی از رشد تورم در ایالات متحده افزایش یافت، اگرچه پس از آنکه سیاست گذاران فدرال رزرو...

ثبات قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته

پیش از انتشار آخرین صورتجلسه سیاستگذاری فدرال رزرو ایالات متحده که انتظار می رود دیدگاه سیاست گذاران در مورد تورم را روشن کند، قیمت...

تداوم صعود طلا با تضعیف دلار و افزایش تورم

قیمت های طلا در سه شنبه یک افزایش را تجربه کردند و به بالاترین سطح خود در بیش از سه ماه و نیم گذشته...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

مطالب داغ هفته