چهارشنبه 16 آذر 1401

آمادگی طلا برای سومین سود هفتگی متوالی

طلا روز جمعه افزایش یافت و برای سومین افزایش هفتگی متوالی آماده شد، زیرا تضعیف دلار آمریكا، كاهش سوددهی اوراق خزانه داری، و كاهش ارزش بازار سهام، پس از پیشنهاد رئیس جمهور آمریكا برای افزایش مالیات بر سود، سرمایه گذاران را ترغیب كرد تا به سمت شمش طلا بروند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا با رسیدن به بالاترین قیمت خود از 25 فوریه با 1797.67 دلار در روز پنجشنبه، امروز به میزان 0.2 درصد افزایش یافت و به 1787.11 دلار در هر اونس رسید. این فلز در این هفته تاکنون حدود 0.6 درصد سود کسب کرده است.

معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.4 درصد افزایش به 1788.10 دلار در هر اونس رسید.

شاخص دلار در مقایسه با رقبای خود 0.1 درصد افت کرد و طلا را برای دارندگان ارز های دیگر ارزان کرد.

شاخص 10 ساله سوددهی اوراق خزانه داری ایالات متحده با انتشار اخباری مبنی بر پیشنهاد بایدن برای افزایش مالیات برای افراد پردرآمد، جهت تأمین بودجه حدود 1 تریلیون دلار در مراقبت از کودکان، آموزش جهانی قبل از مهد کودک و مرخصی استحقاقی برای کارگران، کمتر شد.

هفته گذشته تعداد آمریکایی هایی که تقاضا های جدید خود را برای دریافت مزایای بیکاری مطرح می کنند به پایین ترین سطح در 13 ماه گذشته رسید.

اطلاعات گمرک سوئیس نشان داد، سوئیس در ماه مارس بیشترین صادرات ماهانه طلای خود را در 10 ماه گذشته ثبت کرده است، زیرا حمل و نقل به هند به بالاترین میزان خود از سال 2013 رسیده است.

بهزود خامرائوف، معاون بانک مرکزی ازبکستان به رویترز گفت، بانک مرکزی ازبکستان هنگامی که احساس کند قیمت فلز در حال اوج گرفتن است، فروش طلا را از سر خواهد گرفت.

موسسه نقره روز پنجشنبه گفت: تقاضای جهانی نقره امسال به بالاترین میزان از سال 2015 افزایش خواهد یافت.

هر اونس پالادیوم با افزایش 0.1 درصدی به 2840 دلار رسید در حالی که در روز پنجشنبه با رکورد 28901.50 دلار روبرو شد. بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که قیمت تا 3000 دلار در هر اونس افزایش یابد.

نقره با 0.3 درصد کاهش به 26.10 دلار در هر اونس رسید. پلاتین با کمی تغییر در قیمت 1،203،10 ایستاد.

کد خبر: 1400020301MGMCMF

مطالب مرتبط:

خرید شمش طلا با ارزهای دیجیتال

مقام سابق آمریکایی: رمزارزها استفاده دارند، اما طلا ندارد

سرمایه گذاری بیشتر استرالیایی ها در رمزارز نسبت به طلا و نقره

بیشتر بخوانید

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

افزایش قیمت طلا با رشد تورم در آمریکا

قیمت طلا روز پنجشنبه با کمک فشار ناشی از رشد تورم در ایالات متحده افزایش یافت، اگرچه پس از آنکه سیاست گذاران فدرال رزرو...

ثبات قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته

پیش از انتشار آخرین صورتجلسه سیاستگذاری فدرال رزرو ایالات متحده که انتظار می رود دیدگاه سیاست گذاران در مورد تورم را روشن کند، قیمت...

تداوم صعود طلا با تضعیف دلار و افزایش تورم

قیمت های طلا در سه شنبه یک افزایش را تجربه کردند و به بالاترین سطح خود در بیش از سه ماه و نیم گذشته...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

مطالب داغ هفته