۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

مالیات سنگین رمزارزی برای کره ای ها

کره جنوبی پس از کش و قوس های فراوان، قانونی تصویب کرده که براساس آن از سال ۲۰۲۳ مالیاتی معادل ۲۰ درصد بر درآمد حاصل از معاملات رمزارز اعمال می ‌کند.

به گزارش سکه ‌نیوز به نقل از کوین ‌تلگراف، دولت کره جنوبی پس از چندین بار تعویق، روز چهارشنبه اصلاحیه‌ ای را برای اعمال مالیات بر درآمد حاصل از معاملات رمزارز تصویب کرد.

براساس گزارشی که در روزنامه آسیاتودی منتشر شده، پس از صدور یک هشدار قانونی که مهلت آن تا ۲۱ ژانویه است، اصلاحیه جدید از ماه فوریه اجرایی می ‌شود، اما اعمال مالیات بر رمزارزها از سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد.

قانون جدید شامل انواع تازه ‌ای از مالیات بر درآمدهای سرمایه‌ ای از جمله بر درآمد از بازار بورس می ‌شود. در مورد دارندگان رمزارز هم، کسانی که بیش از ۲.۵ میلیون وون (معادل ۲ هزار و ۳۰۰ دلار آمریکا) از رمزارز درآمد داشته باشند، باید ۲۰ درصد مالیات بدهند.

اما سقف معافیتی که دولت کره جنوبی برای درآمدهای حاصل از معاملات رمزارز در نظر گرفته، بسیار کمتر از بورس است؛ درآمد حاصل از بورس در صورتی که سالانه بیش از ۵۰ میلیون وون (۴۶ هزار دلار) باشد، مشمول مالیات می ‌شود.

موضوع مالیات بر درآمد رمزارزی در کره جنوبی بارها مطرح و تعلیق شده بود. دولت این کشور پس از لابی حامیان رمزارز، در ابتدا اعمال این قانون را تا ۲۰۲۲ به تعویق انداخت، اما این بار تاریخ قطعی اعمال آن از سال ۲۰۲۳ تعیین شده است.

کره جنوبی پروژه‌ های مبتنی بر بلاک‌ چین بسیاری را از احراز هویت دیجیتال گرفته تا رای‌ گیری مبتنی بر بلاک‌ چین اجرا کرده است. دولت این کشور حتی شهر «بوسان» را به عنوا ن شهر بلاک ‌چین شناسایی کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید