۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

مانور صرافی ها برای تطبیق با قانون FATF

اتحاد اشتراک اطلاعات قانون سفر (TRISA) مانوری را برای شبیه سازی یک تأمین کننده خدمات دارایی دیجیتال مخرب برگزار می کند تا صرافی های دیگر بتوانند برای تطبیق پذیری با قانون سفر FATF آماده شوند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین دسک، متصل کردن صرافی های رمزارزی سراسر جهان به یکدیگر و اشتراک داده های حساس مشتریان مشکلی پیچیده است، اما شرکت ها باید تا ژوئن سال جاری میلادی پیشرفت جدی در این زمینه داشته باشند.

این ضرب الاجلی است که قواعد ضدپولشویی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تعیین کرده است. براساس اعلانی که روز پنجشنبه صورت گرفت، تریسا که بهترین راهکار پیشنهادی است، یک شبکه آزمایشی برای تمرین صرافی ها در این زمینه راه اندازی کرده است.

این شبکه یک بخش برای تأمین کنندگان خدمات دارایی های دیجیتال (VASP) و یک سناریوی آزمایشی برای تماس های اجتناب ناپذیر با شرکت های غیرپایبند به این مقررات دارد.

مقررات FATF شرکت های رمزارزی را ملزم می کند که اطلاعات شخصی قابل شناسایی (PII) را برای تراکنش هایی که بیش از مقدار خاصی باشند، به اشتراک بگذارند.

اگرچه شمار زیادی از صرافی های رمزارزی که مایل به تبعیت از این مقررات هستند، در سال جاری میلادی مقررات جدید را اجرا خواهند کرد، اما شماری هم در مقابل آن مقاومت خواهند کرد، مثل شرکت های کوچک در حوزه های قضایی دورافتاده.

این موضوع باعث ایجاد مشکلی می شود که به «مسئله طلوع خورشید» مشهور است؛ یعنی بخشی از جهان رمزارز پیش از دیگر بخش ها تابع مقررات می شود.

هدف شبکه آزمایشی تریسا این است که با وارد کردن یک VASP مخرب به این شبکه برای شبیه سازی اعتبار بخشی جعلی، تلاش برای سرقت اطلاعات و اقدامات مخربی از این دست، به این چالش قریب الوقوع بپردازد.

جان جفریس (John Jefferies) از رؤسای تریسا گفت که در این شبکه آزمایشی دو VASP متعهد و یک صرافی غیرمتعهد حضور دارند.

تریسا تحت پشتیبانی شرکت تحلیل بلاک چین سایفر تریس (ChipherTrace) است و از سوی چهره های معتبر حوزه فناوری حمایت می شود. این راهکار زیرساختی را فراهم می کند تا VASP ها بتوانند به صورت دوطرفه به یکدیگر اعتباربخشی کنند و پس از پایان شبکه آزمایشی، به شرکت های مشارکت کننده گواهی نامه خواهد داد.

جفریس گفت نکته جالب این است که وقتی گواهینامه ای اعطا می شود، یعنی امکان بازپس گرفتن آن هم وجود دارد. ازین رو، اگر یک شرکت رمزارزی دست به اقدام مخربی زد، گواهینامه اش ابطال می شود.

اگر میخواهید با جدیدترین اخبار رمزارز آشنا شوید وب سایت سکه نیوز را دنبال کنید.

مطالب مرتبط:

انتقاد صرافیها از مقررات جدید رمزارز در هنگ کنگ

حمله DDoS صرافی اگزمو را از کار انداخت

صرافی ارز دیجیتال آمریکایی معاملات XRP را متوقف می کند

صرافی رمزارزی کره ای احراز هویت مشتریانش را اجباری کرد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...