۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

مبادله مشتقات رمزارزی در انگلیس ممنوع شد

مرجع راهبرد امور مالی انگلیس قانون ممنوعیت مبادله اوراق مشتقه رمزارزی و اسناد قابل مبادله در صرافی ها را که در اکتبر سال گذشته تصویب شده بود اجرایی کرد؛ با این استدلال که آنها برای سرمایه گذاران خرد خطرناک هستند. اما انتقاداتی به این قانون وارد شده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین دسک، ممنوعیتی که مرجع راهبرد امور مالی انگلیس(FCA) بر محصولات فرعی رمزارزی واسناد مبادله شده در صرافی ها در ماه اکتبر وضع شده بود از دیروز اجرایی شد.

این سازمان قبلا اعلام کرده بود این مشتقات مالی برای مشتریان خرد خطرناک هستند زیرا ریسک دارند.

البته برخی از دست اندرکاران صنعت رمزارز از این قانون انتقاد کرده اند. آنها معتقدند چنین ممنوعیتی یک عقبگرد است و سرمایه گذاران خرد باید مانند موسسات به فرصت های مختلف سرمایه گذاری دسترسی داشته باشند.

درموت اوریوردان یکی از شرکای موسسه «ادن بلاک» در این باره می گوید: «ممنوعیت محصولات فرعی رمزارزی سبب می شود سرمایه گذاران خرد جذب پلتفرم های غیرقانونی مانند Deribit و BitMEX شوند که در مقایسه با بازیگران قانونی بازار پشتیبانی و امنیت کمتری برای کاربران فراهم می کنند»

موسسه سرمایه گذاری انگلیسی هارگریوز لنس داون قبل از این وارد عمل شد و محصولاتی مانند ردیاب بیت کوین (XBT )را از پلتفرم خود حذف کرد.

دنی کاکس یکی از مدیران این شرکت می گوید: «سرمایه گذاران از این به بعد نمی توانند از طریق شرکت ما این محصولات را بخرند اما آنها می توانند سرمایه گذای هایی که انجام داده اند را حفظ کنند و در صورت تمایل بفروشند»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید