۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

مجمع جهانی اقتصاد با بلاک چین به کمک پناهجویان می رود

مجمع جهانی اقتصاد گزارشی درباره رمز ارز منتشر و به استفاده از بلاک چین برای ارسال کمک غذایی و همچنین کمک مالی به پناهجویان خبر داده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از فایننس مگنت، مجمع جهانی اقتصاد و  هیات آینده جهانی با تمرکز رمز ارز نخستین گزارش خود را  منتشر و اهمیت رمز ارزها را هایلایت کردند. این سازمان در گزارش خود به پارامترهای ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، ریپل، کونوس و لایت کوین ها اشاره کرد.

طبق این گزارش که در ۱۷ دسامبر منتشر شده، ارزهای مجازی پتانسیل ایجاد بازارهای تازه را دارند. علاوه برآن مجمع جهانی اقتصاد به اهمیت فناوری بلاکچین و کاربرد دارایی های دیجیتال فراتر از رمزارزها اشاره کرده است.
طبق این گزارش، کریپتو فاند سازمان یونیسف( یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر رمزارز در سازمان ملل متحد) ۱۲ سرمایه گذاری روی اتریوم و بیت کوین در در ۸ کشور انجام داده است.

این سازمان به استفاده از فناوری بلاکچین در طرح جهانی غذای خود( WFP)  اشاره کرده است. بیش از ۱۰۶ هزار پناهجوی سوری در اردن از طریق زنجیره بلاک چین کمک های غذایی دریافت کردند. تاکنون پناهجویان مقرری هایی معادل حدود ۲۳.۵ میلیون دلار از طریق ۱.۱ میلیون تراکنش بلاک چین با ۹۸ درصد صرفه جویی در هزینه های بانکی دریافت کردند.

شیلا وارن مدیر بلاک چین، اطلاعات و دارایی های دیجیتال در مجمع جهانی اقتصاد می گوید: شبکه  هیات آینده جهانی به ما کمک کرد تا  تخیلاتمان را گسترش دهیم و با نوآوری ها هماهنگ شویم و آینده ای جامع را شکل دهیم.این هیات  ما را به سمت آگاهی و درک بیشتر از مزایای و ریسک های رمزارزها هدایت می کند.

تلاش های مجمع جهانی اقتصاد در حوزه رمز ارز

این سازمان اخیرا اعلام کرد هیات آینده جهانی آن در حوزه رمز ارز، اهمیت فرصت ها و چالش های دارایی های دیجیتال را ارزیابی می کند.  این گزارش نشان می دهد مجمع جهانی اقتصاد به اکتشاف فرصت های مختلف در بازار رمز ارز متعهد است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

گلایه رئیس کمیسیون بلاک چین و رمزارز سازمان نصر از وزارت نیرو

مسئولان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از اقدامات وزارت نیرو و دولت گلایه دارند و بر این باورند که اقدامات انجام شده صنعت رمزارزها را...

آینده روشن رمزارز کونوس

در مقاله های پیشین سکه نیوز، به بررسی و تحلیل پلتفرم کونوس پرداختیم، در این مقاله با مروری کوتاه روی این پلتفرم به بررسی...

فناوری‌بلاک چین به مبارزه با کلاه‌برداری خودرویی می‌رود

یک ائتلاف جهانی خودرویی در حال به کارگیری شناسنامه های بر اساس بلاک چین برای تعقیب و نگهداری تاریخ و اطلاعات خودروهای دسته دوم...

پیش بینی مدیرعامل گری اسکیل از بازار کریپتو در ۲۰۲۱

مدیرعامل گری اسکیل (Grayscale) بر این باور است که ۶ عامل از جمله پذیرش گسترده از سوی نهادها، تنظیم مقررات مطلوب و رشد رمزارزها...

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.