01/ 02/ 1400 | چهارشنبه

|

|
| 01/ 02/ 1400 | چهارشنبه

مجوز استفاده بخش خصوصی از بلاک چین در امارات

کشور امارات به فعالان بخش خصوصی اجازه استفاده از بلاک چین را می دهد. از این رو اخیراً شورای جهانی بلاک چین در این کشور تأسیس شده است تا به تقویت کاربردهای بلاک چین در دنیای واقعی در میان انبوهی از بخش های مالی و غیر مالی در این کشور کمک کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، بر کسی پوشیده نیست که امارات متحده عربی، به همراه سوئیس، سنگاپور و چندین کشور دیگر، یکی از آینده نگرترین کشور های جهان در زمینه فناوری است، به طوری که این مرکز قدرت خاورمیانه استفاده از بلاک چین را تقریباً در هر بخش قابل تصور گسترش می دهد، از انرژی گرفته تا حمل و نقل و رسانه ها.


بلاک چین چیست؟


برای کمک به کشور در تلاش برای رسیدن به اهداف خود، امارات دو طرح گسترده و کامل شامل «استراتژی بلاک چین امارات 2021» و «استراتژی بلاک چین دبی» را آغاز کرده است. در حالی که مورد اول به دنبال گسترش استفاده از فناوری بلاک چین برای تسهیل بیش از 50 درصد معاملات دولتی تا سال 2021 است، دومی به دبی کمک می کند تا خود را به اولین شهر در جهان تبدیل کند که از طریق بلاک چین کاملاً تأمین می شود.

علاوه بر این، «بنیاد آینده دبی»، که توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی پشتیبانی می شود، اخیراً شورای جهانی بلاک چین را تأسیس کرد تا به تقویت کاربردهای بلاک چین در دنیای واقعی در میان انبوهی از بخشهای مالی و غیر مالی در داخل کشور کمک کند.

با توجه به شرایط موجود، این شورا در حال حاضر 46 عضو دارد، از جمله نهادهای دولتی، بازیگران بین المللی، بانك های محلی پیشرو، و همچنین شركت های فن آوری از سراسر جهان.

امارات کجا ایستاده است؟

درباره موضوع چشم انداز رمزارز در کل امارات، هادی ملائب، مدیرعامل «گروه آگورا»، شرکتی که می خواهد تجارت بین المللی را تسهیل کند به کوین تلگراف گفت که از نظر او، رژیم اداری امارات متحده عربی تاکنون بیشترین توجه را به صنعت رمزارز در منطقه خاور میانه و شمال آفریقا داشته است.

وی اظهار داشت که اخیراً سازمان اوراق بهادار و کالاهای امارات متحده عربی تصمیم رئیس هیئت مدیره این سازمان با شماره در سال 2020 را منتشر کرده است که جزئیات اضافی را به مشاغل محلی و دارندگان دارایی های دیجیتال ارائه می دهد. این یک چشم انداز در مورد تنظیم دارایی های رمزارزی است.

ملائب افزود: «من می توانم از طریق تجربه دست اول به شما بگویم که این صنعت در مدت زمان بسیار کوتاهی از نقطه نظر سرمایه گذاری، پذیرش و رگولاتوری بسیار پیشرفت کرده است.»

پذیرش مشاغل در حال رشد است

در حالی که بیشتر كشورها در سراسر جهان تازه شروع به کاوش راه حل های پولی و فن آوری ارائه شده توسط بلاك چین و فن آوری رمزارز كرده اند، امارات متحده عربی پیش از این تعدادی پروژه را به راه انداخته است كه به طور بالقوه می توانند چشم انداز كشور را در دهه آینده یا همین حدود تغییر دهند.

به عنوان مثال، اداره راه و ترابری امارات متحده عربی در حال حاضر بر روی طرحی کار می کند که می خواهد با استفاده از یک چهارچوب پیشرفته بلاک چین به ایجاد یک سیستم کاملا خودکار مدیریت چرخه حیات وسایل نقلیه کمک کند. به طور خلاصه، پلتفرم نهایی شبکه ای از تولیدکنندگان، فروشندگان، رگولاتورها، شرکت های بیمه، خریداران، فروشندگان و گاراژها را ایجاد می کند، که یک سابقه دقیق از هر وسیله نقلیه در کل چرخه عمر آن ایجاد می کند.

در این باره، خالد الکلبانی، مدیرعامل«آیدیالوژی»، یک پروژه منبع باز ساخته شده بر روی اکوسیستم اتریوم، به کوین تلگراف گفت که اگرچه موارد استفاده فقط مربوط به ارزهای دیجیتال در حال حاضر کم است، اما بدون شک امارات متحده عربی یکی از پیشرفته ترین کشور ها در زمینه موارد استفاده از بلاک چین و اپلیکیشن ها است. وی افزود:
«امارات متحده عربی، مثل همیشه، با بلاک چین، دارایی های دیجیتال، اخبار مربوط به رمزارز مشغول است. لازم به ذکر است، بانک مرکزی ما از دفتر کل توزیع شده برای فاینانس مشاغل کوچک تا متوسط استفاده می کند. بازار جهانی ابوظبی (ADGM) در حال ایجاد یک بنیاد عالی برای استفاده از تجارت رمزارز است، زیرا آنها معتقدند که این فناوری به اقتصاد، مشاغل و سرمایه گذاران کمک خواهد کرد.»

موارد استفاده قابل توجه

در همین راستا، محققان وابسته به دانشگاه خلیفه امارات متحده عربی اخیراً با استفاده از فناوری بلاک چین گواهینامه سلامت دیجیتال ایجاد کردند. گواهینامه ای که به صورت یک اپلیکیشن تلفن همراه هوشمند ارائه می شود، و به عنوان یک سند دیجیتال با جزئیاتی درباره خطر فرد در انتشار کووید 19 عمل می کند. علاوه بر این، گواهینامه مذکور همچنین شامل جزئیاتی مانند گزارش آزمایشات منفی پیشین، اطلاعات واکسیناسیون و غیره خواهد بود.

این راه حل به طور بالقوه می تواند ارزش خود را در مکانهایی که خطر انتقال ویروس زیاد است مانند رویدادهای ورزشی، کنسرتهای زنده، سالن های سینما یا مراکز خرید ، به اثبات برساند. نه تنها اینها، بلکه می تواند به صنعت مسافرت بسیار کمک کند زیرا می تواند روند غربالگری افراد در معرض خطر را ساده کند.

«اتصالات»، ارائه دهنده خدمات مخابراتی مستقر در امارات، اخیراً از راه اندازی پلتفرم جدید بلاک چین خود خبر داده است که به شرکت امکان می دهد تمام فعالیت های مربوط به منابع انسانی خود را به صورت غیرمتمرکز و شفاف انجام دهد..

این شرکت همچنین خود را در تعدادی دیگر از پروژه های قابل توجه بلاک چین شرکت داده است، از جمله مهمترین آنها، یک پلتفرم به نام «شاهادا»، یک اکوسیستم گواهی دیجیتال ضد دستکاری است که می تواند توسط هر موسسه آموزشی فعال در منطقه، و همچنین توسط «پلتفرم مالی تجارت امارات متحده عربی» مورد استفاده قرار گیرد.

سرانجام، شرکت هواپیمایی «اتحاد» امارات متحده عربی با پلتفرم مسافرتی منبع باز «ویندینگ تری» برای کشف استفاده از فناوری بلاک چین، در درجه اول به عنوان وسیله ای برای توزیع محصولات و خدمات مختلف خود به طور مستقیم به مشتریان، وارد میدان شد و از این طریق نیاز به هرگونه واسطه را کاهش می دهد.

علاقه بی سابقه در سراسر امارات متحده عربی

با گذشت هر سال، به نظر می رسد که امارات متحده عربی از سوی علاقه مندان به بلاک چین در سطح جهانی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، به خصوص که این کشور همچنان با ایجاد شرکت های تازه تاسیس و همچنین شرکت های مشهور با فضای بسیار مناسب برای توسعه، بدون بر خوردن به موانع رگولاتوری، به رشد گسترده این فن آوری کمک می کند.

در همین رابطه، ملائب خاطرنشان کرد: «ما در طی سه سال بیش از شش رویداد را در این فضا برگزار کرده ایم»، و اضافه کرد که کنفرانس های گروه آگورا به استارت آپ ها و شرکت های با سابقه در این صنعت کمک کرده است. به طور کلی، او معتقد است که: «یک افزایش محسوس در اشتهای سرمایه گذاران سازمانی برای کشف فرصت های سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال وجود دارد.»

سرانجام، مهند هلوانی، متخصص ارتباطات و متخصص فناوری بلاک چین، معتقد است که تحمل بالای کشور در قبال استفاده از فن آوری های جدید تأثیر مستقیمی بر تعداد کارآفرینان رمزارزی در حال انتقال به این کشور داشته است. وی معتقد است که بنیاد مالی امارات متحده عربی راه را برای شرکت های محلی جهت پذیرش راه حل های بلاک چین آسان کرده است.

وی گفت: «در مقایسه با کشورهایی که رشد اقتصادی مشابه دارند این یک پناهگاه مالیاتی است. اما هنوز هم در اینجا فضای زیادی برای پذیرش بلاک چین وجود دارد. امیدواریم خیلی زود شاهد پذیرش رمزارز در مشاغل خرد باشیم.»

کد خبر: 1399121809MGMMMF

مطالب مرتبط:

ایجاد بلاک چین خصوصی ریپل برای ساخت CBDC

بلاک چین چگونه آینده تبلیغات را تغییر می دهد؟

ضرورت توجه بزرگان دیتا به فناوری بلاک چین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

تصویب قوانین سخت پارلمان اوکراین برای مالیات رمزارز

تصویب قوانین سخت پارلمان اوکراین برای مالیات رمزارز

0
پارلمان اوکراین مواضع سخت خود را در مقابل افرادی که دارایی های رمزارز خود را در هنگام پرکردن فرم مالیات اعلام نمی کنند، اعمال...
آیا سو استفاده از قرارداد های هوشمند اخلاقی است؟

آیا سو استفاده از قرارداد های هوشمند اخلاقی است؟

0
آنچه مسلم است این است که سو استفاده ها فقط به دلیل کم خطر بودن نسبت به هک ها امتیاز کسب می کنند.به گزارش...
انتقال 1.2 میلیارد دلار بیت کوین از بایننس توسط یک نهنگ

انتقال 1.2 میلیارد دلار بیت کوین از بایننس توسط یک نهنگ

0
نمودار گلس نود که اخیرا به اشتراک گذاشته شده نشان می دهد که 1.2 میلیارد دلار بیت کوین فقط در طی ده دقیقه پس...

مدیر انجمن بلاک چین آمریکا شایعات سرکوب رمزارزها را رد کرد

0
مدیر گروه لابی بلاک چین آمریکا شایعات مبنی بر قصد وزارت خزانه داری این کشور برای تعقیب برخی موسسات مالی مرتبط با رمزارزها را...
آغاز طرح قانونمند سازی رمزارز ها در اقتصاد کشور

آغاز طرح قانونمند سازی رمزارز ها در اقتصاد کشور

0
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: گزارش بررسی ‌وضعیت صنعت استخراج رمزارزها آغاز تدوین طرحی برای قانونمند سازی رمزارزها در اقتصاد کشور خواهد بود و...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

پربازدیدترین اخبار

ماینر (ASIC) چیست؟

ASIC مخفف «Application Specific Integrated Circuit» است. گرچه این جمله طولانی و سخت به نظر می رسد اما به طور ساده دستگاه ماینر به...

آموزش رمزارز در دبیرستان های یک ایالت آمریکایی

دانش آموزان دبیرستان در جورجیا پس از تصویب برنامه جدید سواد مالی توسط مجلس نمایندگان جورجیا، در مورد رمزارز آموزش داده می شوند.به گزارش...

پامپ و دامپ بلای جان بازار رمزارزها

پس از سلسله اتفاقات وال استریت بتز (Wallstreetbets)، بسیاری از آلت کوین ها گرفتار طرح های پامپ و دامپ شدند که منجر به سود...

NFT نقاشی سوزانده شده «بنکسی» 400 هزار دلار به فروش رسید

نسخه توکنایز شده نقاشی سوزانده شده «بنکس»ی (نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است) در بازار NFT اپن...

کونوس مجوز صرافی دریافت کرد

پلتفرم کونوس (Counos Platform) موفق به دریافت مجوز تاسیس صرافی آنلاین متمرکز و غیرمتمرکز رمزارز شده است. به زودی، کونوس از خدمات خود در این زمینه رونمایی خواهد کرد و افراد قادر خواهند بود تا رمزارزهای خود را، از جمله انواع رمزارزهای کونوس، به پول سنتی (فیات) و بالعکس تبدیل کنند. قرار است این صرافی رمزارز در شهر تالین، پایتخت و مرکز فرهنگی کشور استونی واقع شود. پلتفرم کونوس همچنین مجوز رسمی بهره برداری از کیف پول دیجیتال خود را نیز دریافت کرده است.