۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

موسیقی تحت بلاک‌چین، آماده سروصدا به پا کردن

همکاری پروتکل بلاک‌چین موسیقی محور اتوپیا جنسیس و پلتفرم استورک خبر از روی کار آمدن جریان های مالی نوین برای هنرمندان و ابزار های سرمایه گذاری برای شنوندگان می دهد که می تواند سر و صدای زیادی در صنعت موسیقی تحت بلاک‌چین ایجاد کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، مشارکت تازه میان پروتکل‌ بلاک چین موسیقی محور اتوپیا جنسیس و پلتفرم صدور امنیت دیجیتالی استورک مشخص کرد که این دو شرکت قصد گسترش میدان رقابتی فضای موسیقی مبتنی بر بلاک چین را دارند.

پیرو اطلاعیه منتشر شده توسط بنیاد اتوپیا جنسیس، این شرکت راهکارهای بسیاری برای نمایش  تاثیر این همکاری در توکن دار کردن و حفظ امنیت آثار هنرمندان، پیاده کرده و به شنوندگان امکان دسترسی به ابزارهای سرمایه گذاری منحصر به فرد را داده است.

بر اساس این اطلاعیه همکاری بنیاد اتوپیا جنسیس و استورک، باعث رفع نیازهای مالی هنرمندان و مالکان موسیقی در راه اندازی آلبوم، جمع آوری آثار، تجارت و غیره با استفاده از  توکن دار کردن دارایی ها و ایجاد توازن یا ارائه اوراق بهادار قرضی شده است. همچنین هنرمندان و مالکان اثر قادر به فروش مالکیت جزئی درآمد حاصل از کار کردن با این انجمن شده اند.

دنیل سستاگالی، مدیر ارشد استراتژی بنیاد اتوپیا جنسیس، طی مصاحبه ای با کوین تلگراف، هدف بلند مدت این همکاری را گام برداشتن در ایجاد بازار سهام غیر متمرکز برای موسیقی با سود دوطرفه برای هنرمندان و طرفداران دانست.

به گفته سستاگالی: زین پس هنرمندان می توانند به جای کار با قراردادهای نامشخص ناشران موسیقی  از سمت طرفدارانشان حمایت مالی شوند از این رو در اجرای آثارشان آزادتر خواهند بود. طرفداران هم امیدوارند در آینده ای نزدیک با کسب درآمد از سرمایه گذاریشان، سهمی در اجرای هنرمند مورد علاقه شان داشته باشند. با کمک این همکاری، شفافیت بیشتری در صنعت موسیقی ایجاد شده و در حل بسیاری از چالش های این صنعت ما نیز به این فناوری کمک می کنیم.

سستاگالی خاطر نشان کرد: علنی سازی فروش بخشی از حقوق کاتالوگ های اسامی برتر موسیقی دان ها مانند باب دیلان، استیوی نیکس، و ایمجن دراگونز نشان می دهد تقاضا برای چنین خدماتی در حال افزایش است.

همکاری بنیاد اتوپیا جنسیس و استورک تنها یکی از تلاش های انجام شده در جهت کارایی فناوری بلاک چین در از هم گسیختگی صنعت موسیقی است.

شایان ذکر است در ماه اکتبر، آدیوس سرویس پخش موسیقی مبتنی بر بلاک‌چین با اسپاتیفای رقابت کرد و این رقابت سروصدای زیادی برای ریزش ۸ میلیون دلاری توکن های شنوندگان و هنرمندان وفادار به پا کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...