جمعه 28 خرداد 1400

یک نهاد دولتی دبی رمزارز را برای پرداخت ها قبول می کند

بر اساس گزارش رسانه های محلی، یک نهاد دولتی در دبی شروع به پذیرش رمزارز، به عنوان پرداخت خدمات خود کرده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از بیت کوین نیوز، کیکلب یک منطقه تجارت آزاد است که به شرکت ها کمک می کند تا در دبی، یک شهر ثروتمند در امارات متحده عربی تجارت ایجاد کنند. کیکلب مجوز های تجاری و سایر مجوز ها را صادر می کند و همچنین ویزا را پردازش می کند.

این نهاد همچنین در دفتر کشتی تفریحی ملکه الیزابت 2 که در بندر راشد دبی لنگر می اندازد، فضای اداری را به مشتریان خود اجاره می دهد.

گلف نیوز در 16 فوریه گزارش داد که پرداخت این خدمات و سایر خدمات هم اکنون می تواند با رمزارز انجام شود.

 


ارز دیجیتال چیست؟ تفاوت ارز دیجیتال با رمز ارز و ارز مجازی


 

تساوار اولحق، مدیر عامل کیکلب، گفت که این تصمیم در پاسخ به افزایش علاقه به ارز دیجیتال با چندین مشتری در بخش های بلاک چین و فین تک (فناوری مالی) گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد که پرداخت های مبتنی بر رمزارز امکان دسترسی بیشتر برای کارآفرینان جهانی را که به دنبال راه اندازی یک تجارت در امارات متحده عربی هستند فراهم می کند.

«برای ما واقعاً مسئله زمان بود پیش از آنکه رمزارز را تشخیص دهیم. ارز های دیجیتال روش پرداخت در آینده است.»

کیکلب با شرکای بین المللی گمنام برای پردازش پرداخت معاملات ارز های دیجیتال که نام آنها مشخص نشده است، کار می کند.

مدیرعامل معتقد است سایر ادارات دولتی نیز راه او را دنبال خواهند کرد. «ما اولین نهاد صدور مجوز متعلق به دولت در امارات متحده عربی هستیم که پرداخت ارز دیجیتال را قبول می کنیم و مطمئناً آخرین نفر نیستیم. با توجه به اینکه این فناوری به سرعت در خاورمیانه مورد توجه قرار گرفته است، مشتاقانه می بینم که چگونه در آینده نزدیک تجارت ما را تغییر می دهد.»

امارات متحده عربی در حال برنامه ریزی برای استفاده از فناوری بلاک چین برای 50 درصد تراکنش های دولت در سال جاری است. بر اساس گزارش گلف نیوز، «بنیاد آینده دبی» تخمین می زند که این کشور با استفاده از بلاک چین و ارز های دیجیتال بتواند بیش از 3 میلیارد دلار پس انداز کند.

مطالب مرتبط:

دبی در پی تصویب قوانین رمزارزی

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

آشنایی با ارز دیجیتال ارکید (OXT)

ارکید (OXT) توکن اصلی ارکید، یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مبتنی بر ارز دیجیتال است. ارکید که در دسامبر سال 2019 راه اندازی شد،...

آشنایی با ارز دیجیتال هگز (HEX)

ارز هگز توسط ریچارد هارت در 2 دسامبر 2019 طراحی و راه اندازی شد و خود را به عنوان یک گواهی سپرده بر روی...

آشنایی با ارز دیجیتال سینتروپی (NOIA)

سینتروپی، اینترنت عمومی را به یک اینترنت ایمن و کاربر محور تبدیل می کند که در آن رمزگذاری و عملکردِ داخلی وجود دارد و...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته