۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

عضو هیئت رئیسه اتاق تهران اعلام کرد: نوسانات عامل کاهش توان برنامه‌ریزی و مدیریت بازار

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران معتقد است: نوسانات قیمتی در بازار توان برنامه‌ریزی را از متولیان و فعالان بازار می‌گیرد و امکان سودجویی هم در چنین فضا و بستری افزایش پیدا می‌کند.

سیده فاطمه مقیمی در گفت‌وگو با سکه نیوز اظهار کرد: جبران این نوسانات و و مدیریت آن در اختیار بانک مرکزی است و در حال حاضر هم که مقداری اوضاع ارز بهتر شده این است که دولت به برخی صادرکنندگان فشار وارد کرد و باعث برگرداندن ارز ناشی از صادرات به کشور شد.

وی افزود: اگر این اتفاقات از روز اول با مدیریت ونظارت صورت می گرفت به نظر من یکی از روش هایی بود که جلوی چنین نابسامانی هایی گرفته می شد. البته یادمان باشد در برگرداندن ارز حاصل از صادرات فقط بخش خصوصی نیست که درگیر شده بلکه بسیاری از زیرمجموعه های دولتی و خصولتی هستند که باید ارزشان را برگردانند و باید به آن‌ها نیز این فشار واردشود.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: اگر این ارز به کشور سیستم بانکی برگردد، بانک مرکزی توانمندی کنترل ورودی و خروجی ارز را دوباره پیدا کند، می تواند روی نرخ های ارز نیز کنترل و نظارت کافی داشته باشد.

مقیمی درباره وضعیت کنونی بازار ارز و نوسانات موجود در این زمینه، گفت: همانطور که بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند نوسان در نرخ ارز بسیار آسیب زننده تر از شرایطی است که شاهد افزایش قیمت ها و ثابت ماندن آن روی قیمت ها بالا باشیم. چرا که هر زمان نابسمانی و عدم تعادل را در هر بازاری مشاهده کنید، مانع از برنامه ریزی صحیح برای رسیدن به اهدافی است که یک متولی و سیاست‌گذار در برنامه اش دارد. اتفاق بدی که می افتد دقیقا همینجاست، چرا که عدم ثبات نرخ اجازه برنامه‌ریزی به سیاست‌گذار به تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و فعالان بازار را نمی دهد.

رییس کانون زنان بازرگان ایران تاکید کرد: عدم ثبات نرخ و ناتوانی در برنامه‌ریزی برای دریافت درآمد حاصل از فروش سبب می‌شود سودجویی‌ها در بازار تشدید شود و این دقیقا یکی از اتفاقاتی است که در حال حاضر رخ می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید