۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

هشدار جدی نهاد نظارتی انگلیس به سرمایه گذاران در رمزارزها

نهاد تنظیم مقررات مالی در انگلیس به سرمایه گذارانی که با وعده شرکت ها برای سود بالا، قصد سرمایه گذاری در حوزه رمزارز دارند، هشدار داد:«برای از دست دادن همه پول خود آماده باشند»

به گزارش سکه نیوز به نقل از روزنامه گاردین، «مرجع راهبرد امور مالی» انگلیس موسوم به FCA روز دوشنبه در اطلاعیه ای از سرمایه گذاران در حوزه رمزارز خواست با توجه به اینکه تحت پوشش برنامه های حمایتی دولت انگلیس از نهادهای مالی قرار نخواهند گرفت، از ماهیت محل سرمایه گذاری و خطرات آن آگاه باشند.

این نهاد تنظیم مقررات مالی که به رغم دولتی بودن، مستقل از حکومت انگلیس عمل می‌کند، در بیانیه خود گفت: FCA اطلاع دارد که برخی از شرکت ها پیشنهاد سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال یا وام دهی و سرمایه گذاری های مرتبط با این حوزه را با وعده سود بالا می دهند.

FCA افزوده، سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال، یا سرمایه گذاری و وام دهی مرتبط با آن، عموما با خطرات بسیار بالا برای پول سرمایه گذار همراه است. اگر افراد در این محصولات سرمایه گذاری می کنند، برای از دست دادن همه پول خود آمادگی داشته باشند.

به نوشته گاردین، کسانی که در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری می‌کنند تحت حمایت نهاد موسوم به «خدمات آمبودزمان مالی» که از شهروندان سرمایه گذار در مقابل دولت پشتیبانی می‌کنند، قرار نمی گیرند.

همچنین، این دسته از افراد حمایت «برنامه جبران خسارت خدمات مالی» دولت انگلیس را نیز که تا ۸۵ هزار پوند خسارت مالی را پوشش می دهد، نخواهند داشت.

این هشدار FCA در حالی است که بیت کوین پس از ثبت رکوردهای تاریخی در چند هفته اخیر، از عصر یکشنبه وارد فاز اصلاح شده و در زمان تهیه این گزارش قیمت آن پس از ثبت سقف ۴۲ هزار دلار، به زیر ۳۳ هزار دلار هم رسیده است؛ در عین حال، FCA از هیچ رمزارز مشخصی نام نبرده است.

به دنبال سقوط قیمت بیت کوین، بیشتر رمزارزهای جایگزین (آلت کوین ها) از جمله اتریوم، تتر، ریپل، لایت کوین، بیت کوین کش، کاردانو و پولکادات و.. شاهد افت قیمت چشمگیری بوده اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.