۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

هشدار کارشناس رمزارز: سقوط بیت کوین در صورت پس کشیدن حقوقی ها

یک کارشناس رمزارز هشدار داد در صورتی که شرکت ها و موسسات دارای بیت کوین، از سر نیاز به نقدینگی به هر دلیلی اقدام به فروش عمده این رمزارز کنند، بیت کوین شاهد سقوط ارزش خود خواهد بود.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین که به نوسانات شدید مشهور است، در مارس سال ۲۰۲۰ پس از سقوط شدید قیمتش به دلیل شیوع کرونا و بحران ناشی از آن، خیلی زود خود را بازیافت و شروع به ثبت رکوردهای تاریخی کرد.

اما تداوم رشد قیمت این رمزارز به این معنا نیست که دیگر در مقابل رویدادهای مشابه در آینده مصون شده است. «جیسون براون» مدیر توسعه کسب و کار در پلتفرم کومودو (Komodo) به تازگی در این باره هشدار داده است.

براون در ادامه گفت: «از نظر من با توجه به استقبال موجود از سوی حقوقی ها نسبت به بیت کوین، هرچند احتمال این سناریو کم است. اما در سوی دیگر، ما نتوانستیم سقوط سریع و بازار خرسی کوتاه مدت بیت کوین را در اثر کووید۱۹ پیش بینی کنیم»

در مارس سال ۲۰۲۰ بیت کوین در عرض ۴۸ ساعت ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. از آن زمان، شماری از غول های جریان اصلی مثل MicroStrategy و MassMutual مبالغ دلاری هنگفتی را برای خرید حمایتی بیت کوین اختصاص داده اند و از سویی، به گفته براون، “حقوقی ها به جای سفته بازی گرایش به حفظ طولانی مدت رمزارز دارند”.

اما ممکن است زمانی برسد که افراد یا شرکت ها برای شناور ماندن نیاز به خرج کردن دارایی داشته باشند؟ براون این موضوع را اینگونه توضیح می دهد: «چالش احتمالی این است که اگر شرکت ها خود غرق شوند چه می شود؟ حتی اگر این موضوع مربوط به عواملی خارج از بازار رمزارز باشد»

با توجه به رشد اخیر بیت کوین که ارزش آن به بیش از ۴۱ هزار دلار رسید، خرید این رمزارز اکنون به معنای خرید در بالاترین قیمت(سقف) است. به باور براون، بازیگران بزرگ در حال حاضر بیت کوین را در حدی بالاتر از سطح ارزش متوسط جمع می کنند.

“این بدان معنا است که ممکن است شاهد چنین سناریویی باشیم که یک شرکت در صورت کاهش یا راکد ماندن قیمت رمزارزها دچار بحران مالی می شود، به همین خاطر تصمیم به فروش آن زیر قیمت متوسط بازار می کند. اگرچه این سناریو غیرمحتمل است، اما در صورت بروز می تواند باعث یک اثر آبشاری در جهت مخالف شده و ما را وارد یک بازار خرسی کند.”

این کارشناس هشدار داده که اکنون تامین کلی رمزارزهای برتر بسیار متمرکزتر شده است. در آینده، کافی است تنها یک فروش بزرگ از سوی یک موسسه روی دهد تا تاثیری چشم گیر روی بازار بگذارد؛ تاثیری که حتی شدیدتر از بازار خرسی سال ۲۰۱۸ باشد.

در بازار خرسی سال ۲۰۱۸، بیت کوین از قیمت ۱۷ هزار دلار به ۴ هزار دلار سقوط کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید