۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

امارات پلتفرم ملی احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین خود را به زودی راه اندازی می کند

امارات متحده عربی در نظر دارد یک پلتفرم ملی احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین راه اندازی کند. بانک مرکزی و وزارت توسعه اقتصادی این کشور با همکاری یکدیگر این پلتفرم را در سطح ملی راه اندازی خواهند کرد.

به گفته منابع خبری امارات، بانک ملی این کشور و بیش از ۱۲۰ شرکت بزرگ اماراتی همکاری خود را با این پلتفرم اعلام کردند.

بانک ملی امارات به مراکز و کسب و کارهای کوچک تجاری کمک می کند تا از لحاظ تکنولوژی بتوانند از امکانات بلاک چین استفاده کنند.

در اولین قدم، نهاد اقتصاد دبی تمامی مدارک معاملاتی را در بستر پلتفرم بلاک چین ملی قرار داده است. این مدارک بالغ بر ۴۰ درصد کل مدارک معاملاتی در کشور امارات محسوب می شود.

پلتفرم ملی احراز هویت امارات

چشم انداز توسعه تکنولوژی بلاک چین در کشور امارات

چنانچه پیشتر نیز گفته شد پروژه پلتفرم ملی احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین امارات، مورد حمایت مقامات ارشد دولتی و نهادهای اقتصادی این کشور قرار دارد.

عمر بوشهاب، مدیر ارشد اجرایی نهاد ثبت احوال امارات، در مصاحبه اخیر خود گفت راه اندازی پلتفرم جامع احراز هویت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین امارات در راستای ایجاد زیرساخت های تکنولوژی در این کشور قرار دارد.

دولت امارات در نظر دارد زیرساخت های تکنولوژی را در این کشور ارتقا دهد. تکنولوژی بلاک چین جایگاه ویژه ای در سند چشم انداز توسعه امارات به خود اختصاص داده است.  

کشور امارات در سالیان اخیر به دلیل اتخاذ موازین قضایی منعطف، در پذیرش و نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها نقش ویژه ای در سطح بین المللی ایفا کرده است.

در اوایل سال جاری بانک اسلامی ابودهابی امارات اولین بانک اسلامی بود که معاملات مالی خود را با استفاده از تکنولوژی بلاک چین صورت داد.

بازار جهانی ابودهابی که یک منطقه آزاد تجارتی و قطب اقتصاد بین المللی محسوب می شود در سال ۲۰۲۰ پلتفرم جامع معاملات رمزارز خود را راه اندازی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...