۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

پیش بینی سقوط NFT ها توسط خالق لایت کوین

سازنده لایت کوین (LTC) بر این عقیده است که تبلیغات رسانه ای در خصوص NFT ها ماندگار نیست و ارزش آنها در نهایت دچار سقوط خواهد شد.
به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، «چارلی لی»، روز دوشنبه با ارسال توییتی، گفت: «برخلاف هنر واقعی NFT ها هزینه ای برای خلق کردن ندارند.»
به گفته لی، هنرمندان در دنیای واقعی محدود به زمان و تلاش هستند و این محدودیت را به اثبات کار تشبیه می کنند. برای لی، این محدودیت برای قطعات هنری ایجاد شده توسط هنرمندان مشهور، کمیابی ایجاد می کند و بنابراین ارزش دارد.
لی در توئیتر خود نوشت:

از طرف دیگر، NFT ها کمیابی مصنوعی ایجاد می کنند. به دلیل هزینه نزدیک به صفر ایجاد هر NFT دیگر، بازار سرانجام مملو از NFT های هنرمندانی خواهد شد که سعی می کنند در این جنون پول در آورند. عرضه بر تقاضا غالب می شود و قیمت ها در نهایت سقوط می کند.

با این حال، ارزش قطعه اغلب به هنرمند و توجه مجموعه داران به خالق یک اثر هنری بستگی دارد، بنابراین آن را از سایر قطعات کپی متمایز می کنند.


لایت کوین چیست و چه تفاوت‌هایی با بیت کوین دارد


در واقع، توانایی قطعات هنری رمزنگاری شده یکی دیگر از مزایای NFT است که به هنرمندان اجازه می دهد فراداده، پیوندهای پرونده و سایر عناصر کپی رایت لازم را داشته باشند.
با NFT، کمیابی به اکثریت تبدیل می شود، به همین دلیل یک کریپتوپانک بیگانه فوق العاده نادر در ژانویه با قیمت ۶۰۵ اتر فروخته شد. اگرچه امکان بازسازی این مورد نادر وجود دارد، اما بخشی از مجموعه ایجاد شده توسط لاروا لبز در سال ۲۰۱۷ نخواهد بود.
هشمکس، یک مجموعه دیگر NFT، ۱۶۳۸۴ کارت ایجاد کرد که بیش از ۱۰ میلیون دلار در چهار روز اول فروش داشته است، همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف گزارش شده بود.
همچنین به نظر می رسد انتقادات لی درباره NFT ها محدود به هنر می شود و نه صحنه کلکسیونی گسترده تر با عناصری مانند دارایی های درون بازی و سرزمین دیجیتال. در اوایل ماه فوریه، ۹ قطعه زمین دیجیتالی در قلمرو مجازی لوناسیا به قیمت حدود ۱.۵ میلیون دلار فروخته شد.

مطالب مرتبط:

شبکه لایتنینگ بیت کوین به اتریوم وصل می شود

جنون دوج کوین ممکن است لایت کوین را تهدید کند

تاثیر نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین روی قیمت آن

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...