۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

با انتقال کیف پول بدون پسورد ۹۶ هزار دلار پرید!

یکی از کاربران وب سایت ردیت اعلام کرد دسترسی به دارایی بیت کوین معادل ۹۶ هزار دلار خود را از دست داده، زیرا هنگام انتقال کیف پول الکترونیکش به رایانه جدید دسترسی به پسوردهایش را نداشته است.

به گزارش سکه نیوز به نقل ازکوین تلگراف، یک کاربر وب سایت ردیت پس از آنکه پسورد کیف پول رمز ارز خود را از دست داده، به مالکان رمزارز در این باره هشدار داد.

این کاربر به نام Onnar در پستی نوشته که دسترسی به ۲.۶ بیت کوین خود( حدودا معادل۹۶۴۰۰ دلار) را هنگام انتقال کیف پول الکترونیکش به یک رایانه جدید از دست داده است. این کاربر ادعا می کند درایو رایانه قدیمی خود را بدون دبل کیک برای کنترل پسورد منیجر و بررسی پسورد مورد نیاز جهت دسترسی به کلیدی های خصوصی حذف کرده است.

وی در این باره نوشت: «من به پسورد منیجر مراجعه کردم تا کلید هایم را کنترل کنم اما آنها وجود نداشتند. پسوردهای بیت کوین را هم هیچ جا نتوانستم پیدا کنم. من ۳۰ دقیقه صرف کنترل دوباره اطلاعات کردم اما آنجا هیچ اطلاعاتی وجود نداشت»

او همچنین به اشتباه خود اعتراف کرد و گفت: «این ۱۰۰ درصد خطای من است زیرا مشخص نبود که فایل ها پس از پاک شدن دیسک قابل رمزگشایی هستند»

Onnar معتقد است پسوردها در پسوردمنیجر کپی شده اما ذخیره نشده بودند.

متاسفانه از این دست اشتباهات نزد کاربران رمزارز فراوان هستند. سال گذشته پیتر شیف یکی از سرمایه گذاران طلا و بیت کوین اعلام کرد دسترسی به دارایی های رمزارزی خود را از دست داده زیرا فراموش کرده رمز کیف پول الکترونیکش را حفظ کند.

همچنین قبل از تعطیلات سال نو میلادی، یکی از کاربران چین لینک به طور تصادفی معادل ۵۰ هزار دلار رمزارز را به یک قرارداد هوشمند فرستاد که از این توکن پشتیبانی نمی کرد. البته او توانست ۲۰ درصد دارایی اش را نجات دهد زیرا بقیه کاربران ۱۱ هزار دلار برای او احیا کردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.