جمعه 4 اسفند 1402

کیف پول Trezor درباره نرم افزار جعلی در گوگل پلی هشدار داد

کیف پول ترزور هشدار داد نرم افزار جعلی مشابه نرم افزار این شرکت در گوگلی پلی منتشر شده و دست کم یکهزار نفر آن را در گوشی موبایل خود نصب کرده اند.

 

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، ترزور (Trezor) که تامین کننده بزرگ کیف پول سخت افزاری رمزارز است، به کاربران خود هشدار داده که یک نرم افزار جعلی ترزور در گوگل پلی منتشر شده است.

براساس اعلام ترزور، این نرم افزار جعلی نوعی بدافزار است وهیچ ارتباطی به ترزور یا شرکت ساتوشی لبز (SatoshiLabs) که توسعه دهنده این کیف پول است، ندارد.

ترزور به آن دسته از کاربران خود که از گوشی های اندرویدی استفاده می کنند، هشدار داده که این نرم افزار جعلی را نصب نکنند و هرگز عبارت بازیابی (seed phrase) خود را در اختیار شخص یا نرم افزار دیگری قرار ندهند.

کوین تلگراف گزارش داد که تا لحظه تنظیم خبر در روز هجدهم ژانویه، نرم افزار جعلی ترزور همچنان روی پلتفرم گوگل پلی موجود بوده و بیش از یکهزار نفر آن را نصب کرده اند.

به نوشته کوین تلگراف، در صفحه این نرم افزار بیش از 200 نظر نیز ثبت شده که بیشتر آن ها درباره جعلی بودن این نرم افزار هشدار داده اند.

این اولین بار نیست که نرم افزاری جعلی برای ترزور روی پلتفرم گوگل پلی منتشر می شود. در ماه مه سال 2019 نیز کوین تلگراف از وجود یک نرم افزار جعلی برای همین کیف پول در گوگل پلی خبر داد که محققان ضدویروس ایست (ESET) آن را یافته بودند.

کیف های پول دیگری نیز قربانی کلاهبرداری های اینترنتی از طریق انتشار نرم افزار جعلی شده اند. در مه 2020 یک پژوهشگر امنیت سایبری 22 افزونه جعلی کروم برای کیف پول های مختلف را شناسایی کرد.

بیشتر بخوانید

نگاهی به خدمات جانبی در بانکداری

    وقتی به بانکداری فکر می کنیم، ذهن ما اغلب تصاویری از عابر بانک، دستگاه های خودپرداز و کارمندان بانک را تداعی می کند. اینها...

بررسی تحول دیجیتال بانکداری

صنعت بانکداری در سال‌های اخیر دستخوش دگرگونی زیادی شده است که ناشی از پیشرفت سریع فناوری و تغییر انتظارات مشتریان است. شعب سنتی جای...

نگاهی دقیق‌تر به فرایندهای بانکی

بانک ها سنگ بنای نظام مالی جهانی هستند و نقشی حیاتی در تسهیل فعالیت های اقتصادی، مدیریت وجوه و ارائه خدمات مالی ضروری ایفا...

بهترین بانک های طلا در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی به عنوان یک مرکز جهانی برای تجارت و سرمایه گذاری طلا شناخته می شود. امارات متحده با موقعیت استراتژیک، زیرساخت های...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته