پنج‌شنبه 28 تیر 1403

کیف پول Trezor درباره نرم افزار جعلی در گوگل پلی هشدار داد

کیف پول ترزور هشدار داد نرم افزار جعلی مشابه نرم افزار این شرکت در گوگلی پلی منتشر شده و دست کم یکهزار نفر آن را در گوشی موبایل خود نصب کرده اند.

 

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، ترزور (Trezor) که تامین کننده بزرگ کیف پول سخت افزاری رمزارز است، به کاربران خود هشدار داده که یک نرم افزار جعلی ترزور در گوگل پلی منتشر شده است.

براساس اعلام ترزور، این نرم افزار جعلی نوعی بدافزار است وهیچ ارتباطی به ترزور یا شرکت ساتوشی لبز (SatoshiLabs) که توسعه دهنده این کیف پول است، ندارد.

ترزور به آن دسته از کاربران خود که از گوشی های اندرویدی استفاده می کنند، هشدار داده که این نرم افزار جعلی را نصب نکنند و هرگز عبارت بازیابی (seed phrase) خود را در اختیار شخص یا نرم افزار دیگری قرار ندهند.

کوین تلگراف گزارش داد که تا لحظه تنظیم خبر در روز هجدهم ژانویه، نرم افزار جعلی ترزور همچنان روی پلتفرم گوگل پلی موجود بوده و بیش از یکهزار نفر آن را نصب کرده اند.

به نوشته کوین تلگراف، در صفحه این نرم افزار بیش از 200 نظر نیز ثبت شده که بیشتر آن ها درباره جعلی بودن این نرم افزار هشدار داده اند.

این اولین بار نیست که نرم افزاری جعلی برای ترزور روی پلتفرم گوگل پلی منتشر می شود. در ماه مه سال 2019 نیز کوین تلگراف از وجود یک نرم افزار جعلی برای همین کیف پول در گوگل پلی خبر داد که محققان ضدویروس ایست (ESET) آن را یافته بودند.

کیف های پول دیگری نیز قربانی کلاهبرداری های اینترنتی از طریق انتشار نرم افزار جعلی شده اند. در مه 2020 یک پژوهشگر امنیت سایبری 22 افزونه جعلی کروم برای کیف پول های مختلف را شناسایی کرد.

بیشتر بخوانید

فصل جدیدی از کاوش و سفر به ماه

  برای قرن ها، ماه تخیل بشریت را مجذوب خود کرده است و به عنوان نمادی از رمز و راز، و الهام بخش کاوش های...

به کارگیری نظریه بازی برای درک عمیق تر از زندگی و کیهان

      نظریه بازی، ایده ای که توسط ریاضیدانانی مانند جان فون نویمان و جان نش ارائه شد، به تعاملات استراتژیک بین تصمیم گیرندگان منطقی می...

چالش های صنعت داروسازی با رویکرد پایدار و دوستدار محیط زیست

  با تشدید نگرانی های جهانی زیست محیطی، صنعت داروسازی برای اتخاذ شیوه های تولید پایدار تحت فشار فزاینده ای قرار دارد. این مقاله به...

فراتر از زمین: بررسی کاوش های کیهانی

  جذابیت خیره شدن به ستارگان، هزاران سال است که تخیل انسان را مجذوب خود کرده است و کنجکاوی عمیقی را در مورد کیهان مرموز...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته