مشاهده نسخه اصلی
چهارشنبه,۵ آذر ۱۳۹۹ ۲:۱۴:۰۷

چگونه با فناوری بلاکچین ، بنای اقتصاد کم کربن را پی ریزی کرد؟

مجمع جهانی اقتصاد در تازه ترین گزارش خود به بررسی تکنولوژی بلاک چین پرداخته است. در این گزارش عنوان شده تکنولوژی بلاک چین می تواند با توسعه پایدار صنعت امور مالی دیجیتال، بنای یک اقتصاد کم کربن را پی ریزی کند.

مسئله اقتصاد کم کربن زمانی اهمیت پیدا می کند که درک کنیم بحران های زیست محیطی طی یک دهه گذشته به اوج خود رسیده است. انتشار افسارگسیخته گاز کربن به جو زمین، آلودگی بیش از اندازه هوا، و گرمایش جهانی از جمله مهم ترین معضلات زیست محیطی کره زمین است.

با توسعه یک نظام اقتصادی کم کربن، به مرور زمان آلاینده های محیطی و آلودگی های زیستی کاهش پیدا خواهد کرد

اقتصاد کم کربن با به کارگیری نوآوری های جدیدتلاش در پی ریزی اقتصادی نوین دارند.

اقتصاد کم کربن با بکارگیری نوآوری های جدید، اتخاذ تمهیدات نوین، توسعه انرژی های پایدار و ارائه سازوکارهای نوظهور تلاش می کند بنای یک نظام اقتصادی نوین را پی ریزی کند. در این نظام اقتصادی، به ابرسازه های آلوده زا دیگر نیازی نخواهد بود، بنابراین می توان به مرور زمان شاهد کاهش آلایندهای محیطی و آلودگی های زیستی بود.

در اجلاس افق های سبز که اخیراً در مجمع جهانی اقتصاد برگزار شد، کارن اورتلی، مدیر ارشد اجرایی و متخصص بازارهای تجاری درباره نقش تکنولوژی های نوظهور مانند بلاک چین، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، و کلان داده ها در توسعه پایدار صنعت امور مالی دیجیتال سخنرانی کرد.

تکنولوژی بلاک چین می تواند با از میان برداشتن ابرسازه های صنعتی که آلودگی زیادی را به محیط زیست تحمیل می کنند، زمینه را برای حفظ تعادل در شاخص های زیست محیطی و نجات اقلیم های در خطر انقراض فراهم کند

صنعت امور دیجیتال میتواند از فناوری بلاک چین به عنوان ابزاری برای سرمایه گذاری داشتغال استفاده کنند

کارن اورتلی در صحبت های خود گفت صنعت امور مالی دیجیتال می تواند از ظرفیت های گسترده تکنولوژی های نوظهور به ویژه فناوری بلاک چین به عنوان ابزاری برای تحلیل داده ها و اطلاعات، ارتقای سازوکارهای سرمایه گذاری و اشتغال زایی استفاده کند. اورتلی در ادامه سخنرانی خود به ایجاد یک نظام اقتصادی کم کربن اشاره کرد و گفت تکنولوژی بلاک چین می تواند با از میان برداشتن ابرسازه های صنعتی که آلودگی زیادی را به محیط زیست تحمیل می کنند، زمینه را برای حفظ تعادل در شاخص های زیست محیطی و نجات اقلیم های در خطر انقراض فراهم کند.

با استفاده از تکنولوژی بلاک چین می توان به داده های معتبر بدون دخالت مراجع قدرت دسترسی پیدا کرد

با استفاده از بلاک چین میتوان به داده های معتبر دست پیدا کرد

متخصصان امور مالی و اقتصاددانان ارشد جهانی اعتقاد دارند تکنولوژی بلاک چین با توزیع یکپارچه داده ها و اطلاعات در بستر یک دفتر کل همگانی، به شرکت ها و نهادهای تجاری این امکان را می دهد تا بدون موانع ساختاری و به دور از تاثیر گذاری مراجع قدرت، به داده های دست اول دسترسی داشته باشند.

تکنولوژی بلاک چین می تواند به نهادهای تجاری در افزایش بازدهی، کاهش مصرف انرژی، و توسعه استفاده از انرژی های تجدید پذیر کمک شایان توجهی داشته باشد

تکنولوژی بلاک چین برای حفظ شاخص های زیست محیطی و حل و فصل معضلات طبیعی رشد قابل توجهی داشته است.

در سالیان اخیر استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای حفظ شاخص های زیست محیطی و حل و فصل معضلات طبیعی رشد قابل توجهی داشته است. در سال ۲۰۱۹، در صحن علنی اجلاس عمومی سران سازمان ملل متحد از تکنولوژی بلاک چین به عنوان روشی راهبردی برای مقابله با بحران های جهانی به ویژه مسائل زیست محیطی یاد شد.

گرتا تونبرگ، فعال ۱۶ ساله محیط زیست سال گذشته در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد از عدم اقدام ویژه سران سیاسی کشورهای عضو سازمان برای مقابله با بحران های زیست محیطی به شدت انتقاد کرد. گرتا تونبرگ اعتقاد دارد تکنولوژی بلاک چین می تواند راهکار موثری برای مقابله با تغییرات اقلیمی و بحران های زیست محیطی باشد.

منبع: blockchain.news

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.