شنبه 29 خرداد 1400

صرافی BitMEX زیر ذره‌بین کمیسیون معاملات آتی کالا

منابع آگاه به بلومبرگ گفته‌اند که کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده در حال بررسی صرافی BitMEX است تا ببیند، آیا این صرافی به معامله‌گران آمریکایی اجازه داده است از پلتفرمش استفاده کنند یا خیر.

بر طبق گزارش‌ها صرافی رمزارز BitMEX مستقر در کشور سیشل تحت بررسی کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) قرار گرفته است.

این خبر کمی قبل از انتشار روزنامه‌ها به‌صورت مختصر در بخش اخبار بلاک چین و رمزارز Bloomberg Terminal منتشر شد. بلومبرگ بلافاصله گزارشی منتشر کرد که در آن به منابعی ارجاع داده بود که گفته بودند این سازمان تنظیم‌گر تحقیق می‌کند که آیا BitMEX به معامله‌گران آمریکایی اجازه داده است از پلتفرمش استفاده کنند یا خیر.

از نظر CFTC رمزارزهایی مثل بیت کوین کالا هستند و ابزار مشتقه‌ای مثل معاملات آتی مبتنی بر کریپتو در حوزه اختیارات این سازمان هستند. درنتیجه اگر BitMEX بخواهد به شهروندان آمریکا اجازه دهد چنین محصولاتی را در ایالات متحده معامله کنند، باید در این سازمان ثبت شود.

در وب‌سایت BitMEX آمده است که این صرافی معامله رمزارزها را با نسبت بدهی به دارایی تا صد برابر و محصولات دیگری مثل معاملات آتی و پایاپای ارائه می‌دهد.

بلومبرگ اعلام کرده که تحقیقات CFTC «در جریان» است و ممکن است منجر به طرح اتهام نشود.

این گزارش اضافه می‌کند که CFTC از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد.

همین چند روز پیش بود که نوریل روبینی (Nouriel Roubini)، اقتصاددان برجسته و مخالف رمزارزها به BitMEX حمله کرد و گفت این صرافی «احتمالا در انظار همه دست به کارهای غیرقانونی سیستماتیک زده است.»

روبینی استدلال کرده بود که این پلتفرم با ارائه چنین نسبت بدهی به دارایی زیادی معامله‌گران را در معرض ریسک شدیدی قرار می‌دهد.

همچنین با ارجاع به بلاگی گمنام، این صرافی را متهم کرد برخلاف منافع مشتریانش داد و ستد می‌کند و مقررات ضدپولشویی را «دور می‌زند.»

آرتور هیز (Arthur Hayes)، مدیر عامل BitMEX در گذشته گفته بود که هرگز برخلاف منافع مشتریانش داد و ستد نمی‌کند.

هیز همچنین این هفته به بلومبرگ گفت:

«همچنان پیگیر همه اتفاقات قانونی و تنظیم‌گری سرتاسر دنیا هستیم و از همه قوانین و مقررات مربوط پیروی می‌کنیم. هر گونه اتهام اقدام مجرمانه، تحریف یا برخورد غیرمنصفانه با مشتریان را رد می‌کنیم. مشتریان محور همه اقدام‌های ما هستند.»

منبع : coindesk

بیشتر بخوانید

کیش به مرکز صرافی های رمزارز تبدیل می شود!

به نقل از ایرنا محمدجواد آذری جهرمی در جلسه ۵ خرداد ۱۴۰۰ در شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات جزیره‌ی کیش با اشاره به بحث...

صرافی ارز دیجیتال (Exchange) چیست؟

اولین تجربه کاربران در خرید ارزهای دیجیتال احتمالاً شامل یک بستر تبادل ارز رمزنگاری شده خواهد بود. صرافی ارز دیجیتال یا Exchange یک بستر...

سازمان نصر: مسدودیت صرافی ها تاثیر معکوس خواهد داشت

رئیس کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به انتقاد از نامه رئیس مجلس جهت مسدود سازی درگاه های پرداخت...

هیچ مجوزی برای صرافی های داخلی وجود ندارد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ می گوید صرافی‌ های داخل کشور مجوزی برای معاملات رمزارزها ندارند. به گزارش سکه نیوز به نقل از تسنیم،...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته