۰۴/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۰۴/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | شنبه

افزایش ۹۰ درصدی مبلغ درخواستی باج‌افزارها رمزارز

مجرمان اینترنتی در بسیاری از مواردی از باج‌افزارها برای دریافت رمزارز استفاده می‌کنند و اخیرا مبالغ درخواستی خود را نیز افزایش داده‌اند.

به گفته شرکتی که به قربانیان باج‌افزارها کمک می‌کند، مبلغی که این نرم‌افزارهای جاسوس برای آزاد کردن فایل‌های قربانیان خود درخواست می‌کنند در سه ماه اول سال ۲۰۱۹ افزایش چشم‌گیری داشته است.

درخواست باج‌افزارها چه قدر است؟

شرکت Coveware در جدیدترین گزارش فصلی خود اعلام کرده است که میزان باج درخواستی در سه ماه انتهایی سال گذشته به صورت متوسط ۶۷۳۳ دلار بوده است ولی این مقدار در سه ماه اول سال ۲۰۱۹ به شدت افزایش پیدا کرده و به ۱۲۷۶۲ دلار رسیده است.

به گفته این شرکت دلیل اصلی افزایش قیمت درخواستی باج‌افزارها این است که رمزارزهای گران‌تری را از قربانیان درخواست می‌کنند. باج‌افزارهایی مثل Ryuk، Bitpaymer و lencrypt فایل‌های قربانیان خود را رمزگذاری می‌کنند و برای آزاد کردن این فایل‌ها از آن‌ها می‌خواهند که مبلغ مشخصی به رمزارز به آن‌ها پرداخت کنند.

شرکت Coveware می‌گوید این نوع باج‌ افزارها اغلب در حمله‌هایی استفاده می‌شوند که برای هدف گرفتن یک سازمان بزرگ طراحی شده‌اند.

باج‌افزار Ryuk در حال حاضر بسیار فراگیر شده است. باج‌افزارهای Dharma و Crysis که در سه ماه قبل به ترتیب در جایگاه‌های اول و دوم بودند، در این دوره هم جایگاه‌های خود را حفظ کرده‌اند و Ryuk به رتبه سوم رسیده است. این میزان صعود اهمیت زیادی دارد زیرا این بدافزار در دوره‌های قبلی جزو سه بدافزار فراگیر نبود. نمودار زیر سهم بازار هر یک از باج‌افزارها را نشان می‌دهد.

افزایش 90 درصدی مبلغ درخواستی باج‌افزارها رمزارز
افزایش ۹۰ درصدی مبلغ درخواستی باج‌افزارها رمزارز

در این گزارش همچنین بیان شده که Ryuk در مقایسه با دیگر باج‌افزارها، سازمان‌های بزرگ‌تری را هدف می‌گرید و مبالغ بیشتری نیز درخواست می‌کند. به عنوان مثال، Dharma به طور متوسط ۹۷۴۲ از قربانیان خود می‌گیرد ولی متوسط مبلغی که Ryuk درخواست می‌کند ۲۸۶۵۵۶ دلار است.

بیت‌کوین هنوز محبوب‌ترین رمزارزی است که باج‌ افزارها از قربانیان خود درخواست می‌کنند و احتمالاً در آینده نزدیک نیز شرایط به همین ترتیب خواهد بود. علاوه بر این، کوین‌های خصوصی (privacy coin) مثل dash نیز حدود دو درصد از سهم درخواست‌ها را تشکیل می‌دهند.

منبع: coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

گلایه رئیس کمیسیون بلاک چین و رمزارز سازمان نصر از وزارت نیرو

مسئولان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از اقدامات وزارت نیرو و دولت گلایه دارند و بر این باورند که اقدامات انجام شده صنعت رمزارزها را...

آینده روشن رمزارز کونوس

در مقاله های پیشین سکه نیوز، به بررسی و تحلیل پلتفرم کونوس پرداختیم، در این مقاله با مروری کوتاه روی این پلتفرم به بررسی...

فناوری‌بلاک چین به مبارزه با کلاه‌برداری خودرویی می‌رود

یک ائتلاف جهانی خودرویی در حال به کارگیری شناسنامه های بر اساس بلاک چین برای تعقیب و نگهداری تاریخ و اطلاعات خودروهای دسته دوم...

پیش بینی مدیرعامل گری اسکیل از بازار کریپتو در ۲۰۲۱

مدیرعامل گری اسکیل (Grayscale) بر این باور است که ۶ عامل از جمله پذیرش گسترده از سوی نهادها، تنظیم مقررات مطلوب و رشد رمزارزها...

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.