سرمایه‌گذاری ۶۰۰۰ دلاری شهروندان کره جنوبی در رمزارز

336
سرمایه‌گذاری شهروندان کره جنوبی بر روی رمزارز
سرمایه‌گذاری شهروندان کره جنوبی بر روی رمزارز

شهروندان کره جنوبی بیش از پیش به خرید رمزارز و سرمایه‌گذاری در این اکوسیستم علاقه نشان می‌دهند و به میانگین ۶ هزار دلار رسیده‌اند.

بر اساس اعلام خبرگزاری Arirang Daily، تعداد شهروندان کره جنوبی که رمزارز خرید می‌کنند افزایش پیدا کرده است. این ادعا مبتنی بر داده‌های سازمانی غیرانتفاعی به نام بنیاد محافظت از سرمایه‌گذاری‌های مالی است که دسامبر ۲۰۱۸ منتشر شده‌اند. Arirang اعلام کرده است که از بین ۲۵۰۰ شرکت‌کننده این مطالعه، حدود ۷.۴ درصد افراد رمزارز خریداری کرده‌اند.

علیرغم مشکلاتی که تغییر قوانین و هک شدن صرافی‌های مختلف برای صنعت رمزارز در کره جنوبی به وجود آورده‌اند، این عدد نسبت به سال قبل حدود یک درصد رشد داشته اشت.

طبق نتایج این مطالعه، نه تنها تعداد افرادی که رمزارز خریداری کرده‌اند بیشتر شده است بلکه مقدار رمزارز خریداری شده نیز افزایش داشته است. به گفته Arirang، متوسط سرمایه‌گذاری هر نفر نسبت به سال ۲۰۱۷، حدود ۶۴ درصد بالاتر رفته و به ۶۰۰۰ دلار رسیده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که افراد مسن‌تر، سرمایه‌گذاری بیشتری در این حوزه انجام می‌دهند. اکثر این افراد بیشتر از ۵۰ سال سن دارند و گروه‌های ۴۰ و ۳۰ ساله در رتبه‌های بعدی میزان سرمایه‌گذاری هستند.

طبق گزارش Cointelegraph، افزایش قیمت بیت‌کوین به ۵۳۰۰ دلار باعث به وجود آمدن روند صعودی ویژه‌ای در کره جنوبی شده است. در بازار این کشور افراد حاضر هستند هزینه بیشتری برای خرید بیت‌کوین بپردازند. این پدیده Kimchi Premium نامیده می‌شود.

با این حال هنوز مشکلات زیادی در بازار کره جنوبی وجود دارد: هفته گذشته یکی از صرافی‌های این کشور فعالیت خود را متوقف کرد و یکی دیگر از آن‌ها به نام Bithub نیز هنوز با تبعات هک شدن در ماه مارس و خسارت ۱۸ میلیون دلاری آن دست‌وپنجه نرم می‌کند.

در همین حین، شرکت مادر Bithub توانسته سرمایه‌ای ۲۰۰ میلیون دلاری از یک صندوق ژاپنی جذب کند و اعلام کرده است که می‌خواهد به بازارهای ژاپن و آمریکا وارد شود.

منبع : cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی