سه‌شنبه 1 خرداد 1403

غول تجارت الکترونیک، ای‌بی (eBay) اجازه پرداخت با رمزارزها را نمی دهد

ای‌بی (eBay)، شرکت تجارت الکترونیکی مشهور آمریکایی که وظیفه­ اش تسهیل فروش از طریق وبسایت است، پرداخت بوسیله رمزارزها را ممنوع کرده است و مایل نیست در حال حاضر هیچ پرداختی با رمزارزها ثبت شود.

اخبار متناقضی در مورد این شرکت چند ملیتی شنیده می ­شود، پذیرش رمزارزها برای پرداخت کالاهایی که در سایت ای‌بی موجود است در میان طرح‌های آینده این شرکت وجود دارد ولی هنوز این موضوع عملی نشده است.

آنچه این شرکت در مورد پلت‌فرم خود گفته­ است می­تواند تأکیدی بر رد گمانه‌زنی­ های بالا باشد، چون این شرکت پافشاری می­کند رمزارزها را در پلت‌فرم خود نمی­ پذیرد. به علاوه، چنین اقدامی در میان سیاست‌های او نخواهد بود.

نکته جالب آنکه شکل‌های مختلف پرداخت وجود دارند که مورد تصدیق این شرکت هستند و شرکت به استفاده از آنها اذعان دارد. پی‌پل، پی‌پل کردیت، کردیت کارت ، و دبیت کارت برخی از این نمونه‌ها هستند. ظاهرا ای‌بی (eBay) سعی دارد کنترل و سلطه کامل روی پرداخت­های خود داشته باشد و از هیچ پرداختی خارج از صفحه­ های خود مانند انتقال‌های بانکی و خدمات پرداخت آنلاین حمایت نمی­ کند.

حیرت آور است که چگونه این شایعات شکل گرفته ­اند، به رغم آنکه این شرکت پیش از این عبارت: پرداخت با رمزارزها را به روش‌هایی افزوده بود که با آن موافق نیست.

چنین شایعاتی شاید ریشه در رخدادهایی داشته باشد که چند مدت پیش در مورد تصویری رخ داد که مرتبط با رمزارزها بود و در میان آگهی های ای‌بی (eBay) در کنسنسوس قرار داشت که پس از آن شرکت آشکار کرد که این تصویر تنها مربوط به اقلام مرتبط با رمزارزها بوده که توسط ای‌بی به فروش می­رسید.

به نظر می­رسد که مشکل اصلی زمان است، چون نمونه هایی مانند مون (Moon) با امکان خرید در آمازون برای کاربران کوین ­بیس بوسیله رمزارزها وجود دارند که بوسیله ای‌بی تدارک دیده شده است.

با توجه به این حقیقت که انجام تراکنش با رمزارزها و استفاده از آنها برای معاملات در حال پیشرفت است تا در کشورهای مختلف رواج یابد و خوشبختانه در خرده فروشی‌های موفق مثل بارنز و نوبل، گیم استاپ، رگال آغاز شده است که می­تواند زنگ خطری برای شرکت­ های مشهور و معتبر باشد که عقب نمانند و تصمیم­ های جسورانه بیشتری برای اصلاح سیاست‌های تجارت خود بگیرند.

منبع : cintjournal

بیشتر بخوانید

به کارگیری نظریه بازی برای درک عمیق تر از زندگی و کیهان

      نظریه بازی، ایده ای که توسط ریاضیدانانی مانند جان فون نویمان و جان نش ارائه شد، به تعاملات استراتژیک بین تصمیم گیرندگان منطقی می...

چالش های صنعت داروسازی با رویکرد پایدار و دوستدار محیط زیست

  با تشدید نگرانی های جهانی زیست محیطی، صنعت داروسازی برای اتخاذ شیوه های تولید پایدار تحت فشار فزاینده ای قرار دارد. این مقاله به...

فراتر از زمین: بررسی کاوش های کیهانی

  جذابیت خیره شدن به ستارگان، هزاران سال است که تخیل انسان را مجذوب خود کرده است و کنجکاوی عمیقی را در مورد کیهان مرموز...

نگاهی به آینده پیشرفت های فناوری

  پیشرفت سریع نوآوری و فناوری های آینده در سال‌های اخیر، سرعت نوآوری‌های فن‌آوری شتاب بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده است که ناشی از پیشرفت‌های چشمگیر در...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته