۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

خودپردازهای رمزارز چه میزان رشدی را تاکنون تجربه کرده اند؟

پس از ظهور هر تکنولوژی بسترها و عوامل متعددی برای آزادسازی پتانسیل آنها نیاز است. بسترهایی که اجازه نهایت رشد را به این فناوری‌ها می‌دهند. شاید بتوان خودپردازها و کیف پول‌ها را از جمله عوامل و بسترهای کمک کننده به رشد رمزارزها دانست. گزارش‌های منتشر شده اخیر از این دو حوزه به وضوح نشان دهنده رشد آنها است.

مطالعات شرکت تحقیقاتی مارکت‌ساند (MarketsandMarkets) نشان می‌دهد بر اساس شاخص میزان رشد مرکب سالیانه، ارزش خودپرداز‌های رمزارز بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۳ افزایش ۷/۵۴ درصدی را تجربه خواهند کرد. این بدان معناست که ارزش بازار خودپرداز‌های آن به حدود ۱۴۴.۵ میلیون دلار خواهد رسید.

افزایش تعداد خودپردازهای لایت‌کوین در مقایسه با سایر ارزها

در ماه فوریه، لایت‌کوین به دنبال بیت‌کوین، اتر و دش، جایگاه قابل ملاحظه‌ای را در نصب خودپردازهای رمزارز ها کسب کرده است. در این ماه، دستگاه‌های لایت‌کوین شاهد افزایش تعداد از ۲۷۷۵ به ۲۸۹۵ (۱۲۰ دستگاه) بوده‌اند. این در حالی است که تعداد خودپردازهایی که از ارز لایت‌کوین پشتیبانی می‌کنند، در سه ماه گذشته ۲۴۲۱ دستگاه بوده است که در مقایسه با سال قبل، رشد قابل توجهی داشته است.

روند رشد خودپردازها در جهان

بر طبق داده‌هایی که کوین ای‌تی‌ام رادار (Coin ATM Radar) منتشر کرده است، تعداد کل دستگاه‌های خودپرداز در جهان رشد چشمگیری داشته و از۴۲۹۱ به ۴۳۸۷ واحد افزایش یافته است. این در حالی است که تعداد دستگاه‌ها در سال گذشته چیزی حدود ۴۰۵۱ دستگاه خودپرداز بوده است. این رشد در کنار بازگشت بازار صعودی قیمت ارزها می‌تواند نشانه خوبی در سال ۲۰۱۹ باشد.

در سال ۲۰۱۸، روزانه به‌طور میانگین ۶ دستگاه خودپرداز جدید نصب شده است. در پایان ماه فوریه امسال، ایالات متحده امریکا با نصب ۵۹ دستگاه، تعداد خودپردازهای رمزارز خود را به ۲۴۷۲ رسانده. این در صورتی است که تعداد خودپردازهای رمزارز – این کشور در سال گذشته ۱۲۵۸ دستگاه بوده که رشد دو برابری را در سال جاری شاهد بوده است. در حال حاضر ایالت شیکاگو با ۲۳۴ خودپرداز بیشترین تعداد خودپرداز را در میان ایالاتِ امریکا به خود اختصاص داده است.

 و در ادامه انگلستان با نصب ۷ دستگاه به ۲۲۵ خودپرداز رسیده است . طبق داده‌های کسب شده این تعداد از ۲۰۰ دستگاه در سال گذشته با نصب ۲۵ دستگاه به رقم مذکور رسیده است. و درنهایت کانادا با افزودن ۶ دستگاه، تعداد را به ۶۷۹ خودپرداز افزایش داده است.

در پایان ماه فوریه امسال، کشورهای اسپانیا، اتریش، سوئیس، یونان و هلند در میان دیگر کشورها با درآمد خالص با نصب ۲ تا ۴ دستگاه به تعداد خودپردازهای‌شان افزودند. به طور کلی مرکز اروپا در سال ۲۰۱۸ دارای ۷۵۰ خودپرداز بوده است که با توجه به افزایش تعداد ذکر شده در بالا این تعداد در سال جاری افزایش بیشتری خواهد داشت.

 یکی از عناصر اصلی یکپارچگی و پذیرش گسترده رمزارزها، دسترسی آزاد آن برای عموم مردم است و این مسئله دقیقاً همان چیزی است که آمار افزایش دستگاه‌های خودپرداز نشان می‌دهند. در بین تمام اطلاعات منتشر شده، جالب‌ترین آنها این است که حدود ۹/۹۹ خودپردازها از ارز بیت‌کوین پشتیبانی می‌کنند و تنها تعداد اندکی از آنها در جهت پشتیبانی از دیگر ارزها راه اندازی شده‌اند.

کیف پول‌های بیت‌کوین

در یک سال گذشته، بر اساس معاملات تجاری رمزارزها  و رشد تصاعدی مداوم آن، تعداد کاربرانِ کیف پول بیت‌کوین که وبگاه بلاک‌چین (Blockchain.com) آنها را ردیابی کرده است، با رشد ۴۸ درصدی از ۶/۲۳ میلیون به ۳۴ میلیون نفر افزایش یافته است. به علاوه در سال گذشته، شرکت بلاک‌چین، یکی از شرکت‌های مطرح و با سابقه در دنیای رمزارزها تعداد کیف پول‌هایش به ۲۵ میلیون ولت رسیده بود.

 بلاک‌چین سرویس کیف پول‎های رمزنگاری شده یا والت  ارائه می‌کند که از رمزارزهای بیت‌کوین، بیت‌کوین کش و اتریوم پشتیبانی به عمل می‌آورد.

موارد مورد استفاده بیت‌کوین و رمزارزها از پلت‌فرم‌های آنلاین پرداخت درون برنامه‌ای به دستگاه‌های جاده‌ای تغییر یافته است. با افزایش تعداد خودپردازها و کیف پول‌ها در سراسر جهان، آینده خوبی برای این صنعت پیش‌بینی می‌شود، اما سؤال اصلی اینجاست که این چشم‌انداز چگونه تکامل می‌یابد؟

منبع : cintjournal 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید