۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

وزارت نیروی ایران قیمت واقعی برق را از استخراج‌کننده‌های رمزارز دریافت می‌کند

به گزارش روزنامه Financial Tribune، معاون وزیر نیروی ایران اعلام کرده که استخراج‌کننده‌های بیت کوین باید قیمت واقعی برقی که مصرف می‌کنند را بپردازند و یارانه مخفی این کار باید به سرعت متوقف گردد.

Financial Tribune روزنامه اقتصادی ایران، خبر داد که معاون وزیر نیروی ایران گفته است، قبض برق استخراج‌کننده‌های ارز دیجیتال باید بر مبنای قیمت واقعی محاسبه شود.

همایون حائری، معاون وزیر نیروی ایران معتقد است قبض برق فعالان استخراج رمزارز باید بر مبنای نرخ تعیین ‌شده برای صادرات برق محاسبه شود. Financial Tribune می‌‌نویسد، دولت ایران برای پر کردن فاصله بین هزینه‌های واقعی برق و مبلغ قبض مصرف‌کننده‌ها سالانه یک میلیارد دلار یارانه می‌دهد.

همان‌طور که در دسامبر سال گذشته اعلام شد، علی‌رغم سقوط بازارهای رمزارز و نوسان قیمت ریال به دلیل بازگشت تحریم‌های ایالات متحده، استخراج رمزارز همچنان برای ایرانیان سودآور است.

وقتی در سپتامبر سال گذشته سازمان‌های دولتی مهم ایران (از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بانک مرکزی، وزارت نیروی ایران و سازمان‌های دیگر) استخراج رمزارز را به‌عنوان صنعت پذیرفتند، ایران نشان داد که نسبت به استخراج رمزارز موضع مثبتی دارد.

در آن زمان، دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران گفته بود مرکز ملی فضای مجازی در حال توسعه پلتفرمی برای تنظیم مقررات استخراج رمزارز است و سازمان‌های مسئول به فکر توسعه چارچوب تنظیم‌گری مرتبط با استخراج رمزارز هستند.

دولت ایران همچنین با هدف رسیدن به ثبات اقتصادی، به‌دنبال راه‌اندازی رمزارزی با پشتوانه دولت است. مرکز ملی فضای مجازی ایران آگوست سال گذشته اعلام کرد که در پی دستور رئیس‌جمهور روحانی، پیش‌نویس پروژه رمزارز دولتی را آماده کرده است.

Cointelegraph به‌تازگی در تحلیلی نگرش‌‌های متغیر دولت ایران به رمزارزها و همچنین تاثیر آن‌ها بر کاربران ایرانی این ارزها را بررسی کرده بود.

منبع : cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید