۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

|

|
| ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

ابزار جدید MakerDAO برای پرداخت وام با استفاده از توکن

MakerDAO بنیاد صادرکننده توکن‌های DAI اعلام کرده است که به زودی به کاربران اجازه می‌دهد وام‌های خود را با هر توکنی پرداخت کنند.

افرادی که استیبل کوین DAI را وام گرفته‌اند به زودی می‌توانند، پس از پیاده شدن وب پرتال جدید، قسط‌های خود را بر اساس هر رمزارزی پرداخت کنند.

MakerDAO، بنیاد غیرانتفاعی سازنده نرم‌افزاری که توکن‌های DAI را صادر می‌کند، جزئیات ظاهری ابزاری که این کار را برای کاربران انجام خواهد داد، ارائه کرده است.

در حال حاضر، بیش از۳۰۰ میلیون دلار اتر (ETH) در قراردادهای هوشمندی روی بلاک‌چین اتریوم قفل شده است تا بتوانند به عنوان پشتوانه DAI عمل کند. این مبلغ معادل دو درصد کل ETH در گردش است.

ابزار جدید MakerDAO برای پرداخت وام با استفاده از توکن
ابزار جدید MakerDAO برای پرداخت وام با استفاده از توکن

به این ترتیب، کاربران می‌توانند به جای گرو گذاشتن اتر، تقریبا هر نوع کوین یا توکن دیگری که مورد تأیید MakerDAO باشد را گرو بگذارند.

فهرست وثیقه‌های مورد تأیید و دیگر تصمیم‌هایی که روی پروتکل وام‌دهی اثر خواهند داشت، فرآیند رأی‌گیری خاصی را طی ماه‌های آینده طی خواهد کرد و هنوز مشخص نیست کدام دارایی‌های مورد پذیرش خواهند بود.

این قابلیت جدید از سپتامبر سال گذشته روی تست نت Kovan در حال آزمایش بوده است و اکنون تیم این پروژه روی پورتالی کار می‌کند که امکان قرض دادن DAI با چند وثیقه را فراهم می‌کند. این پورتال رابط کاربری ساده‌ای در اختیار کاربران قرار می‌دهد و به عنوان داشبوردی عمل می‌کند تا کاربرها بتوانند ببینند چه وام‌هایی از MakerDAO دریافت کرده‌اند و چه وثیقه‌هایی دارند.

ابزار جدید MakerDAO برای پرداخت وام با استفاده از توکن
ابزار جدید MakerDAO برای پرداخت وام با استفاده از توکن

برجسته‌ترین ویژگی این پورتال این است که اجازه استفاده از هر کیف پولی برای بازپرداخت وام را می‌دهد و نیازی به استفاده از کیف پول شخصی خود کاربر وجود ندارد. در نتیجه کاربرها می‌توانند در هر مکانی، به هر کیف پولی که دسترسی دارند، وام‌های خود را پرداخت کنند.

همچنین قرار است این پورتال روی دستگاه‌های موبایل به خوبی کار کند و کاربرها بتوانند وام‌های خود را به راحتی روی آن مشاهده کنند ولی هنوز تا رسیدن به آن زمان فاصله داریم.

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...