ترامپ تهدید کرد ارتش را به خیابان ها می آورد؛ قیمت بیت کوین از مرز 10 هزار دلار گذشت

94
قیمت بیت کوین از مرز 10 هزار دلار گذشت

پیرو اعتراضات گسترده مردم آمریکا در برخی از شهرها و ایالت های این کشور، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد ارتش را برای مقابله با اعتراض کنندگان به خیابان ها می آورد. در چند روز اخیر آمریکا شاهد اعتراضات گسترده مردم به دلیل کشته شدن جورج فلوید، شهروند آفریقایی تبار این کشور بوده است.

پرزیدنت ترامپ به فرمانداران ایالت هایی که درگیر موج گسترده اعتراضات مردمی هستند دستور داده است از قوانین سفت و سخت مدنی برای مقابله با آشوب ها استفاده کنند. ترامپ تهدید کرده است چنانچه شهرها و ایالت ها نتوانند به خوبی از زندگی و دارایی های شهروندان محافظت کنند، او ارتش آمریکا را برای مقابله با اعتراضات به خیابان ها می آورد.

پلیسی که جورج فلوید را کشت الان به اتهام ضرب و جرح منجر به قتل در بازداشت به سر می برد. در چند روز اخیر جامعه مدنی آمریکا گرفتار موج گسترده خشونت های سراسری شده است. مردم با فریاد “من نمی توانم نفس بکشم” در خیابان ها به جورج فلوید ادای احترام می کنند. “من نمی توانم نفس بکشم” آخرین جمله ای بود که جرج فلوید به زبان آورد.

عدم ثبات در بازار رمزارزها؛ روند صعودی ارزش بیت کوین

عدم ثبات در بازار رمزارزها؛ روند صعودی ارزش بیت کوین

پیرو اولتیماتوم ترامپ مبنی بر استفاده از ارتش آمریکا برای مقابله با معترضان، قیمت بیت کوین به 10380 دلار افزایش پیدا کرد. این نخستین بار پس از سال 2018 است که قیمت بیت کوین از مرز معاملاتی 10250 دلار عبور می کند. در سال 2018 قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار رسید. این قیمت بالاترین رقم ارزش بیت کوین تا کنون بوده است.

دیگر رمزارزهای آلت کوین نیز در این مدت شاهد افزایش قیمت در بازارهای تجاری خود بودند. بسیاری از فعالان هکر حوزه شبکه های غیرمتمرکز (رخنه کنشگران یا هکتیویسم ها) نیز طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن نژادگرایی افراطی در دستگاه پلیس آمریکا، به پویش اعتراضات سیاهان آمریکا علیه تبعیض های نژادی پیوستند. رخنه کنشگران و یا هکتیویست ها هکرهایی هستند که از ابزارهای دیجیتال برای رسیدن به مقاصد سیاسی استفاده می کنند.

درمورد آلت کوین ها بیشتر بخوانید:

آلت کوین چیست؟

آنها هم قسم شده اند تا پیشینه به گفته آنها “مفسده انگیز و موحش” دپارتمان پلیس آمریکا را برملا کنند. در تاریخ 1 ژوئن و با بالا گرفتن آتش اعتراضات مردمی، دپارتمان پلیس شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا اعلام کرد شبکه اطلاعاتی این دپارتمان مورد دستبرد هکرها و بدافزارهای اطلاعاتی قرار گرفته است.

بازارهای سرمایه و رمزارز همواره از وقایع اجتماعی و حوادث سیاسی متاثر شده اند و نوسانات کنونی بازار نیز پیشینه تاریخی مشخصی دارد. با این اوصاف باید منتظر بود و دید در روزهای آینده بازارهای رمزارز دستخوش چه تغییراتی خواهند شد.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی