۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

دانشجویان و ورود به دنیای رمزارزها

رمزارزها برای ماندگاری پا به دنیای تراکنش‌ها و ارتباطات گذاشته‌اند و به نظر نمی‌رسد که قصد خروج از عرصه بازی را داشته باشند. با توجه به تنوع و گستردگی آنها بی‌شک دانشجویان هم می‌توانند به سهم خود پا به این دنیا گذاشته و در آن به فعالیت مشغول شوند. اما چطور و چگونه؟ آیا اساتید برجسته و دانشجویان دانشگاه‌های معتبر دنیا علاقه و رقبتی به ورود به این دنیا دارند؟

اقدامات دانشگاه‌ها برای آموزش‌های مرتبط با رمزارزها

بسیاری از دانشگاه‌های معروف و برجسته دنیا مانند استنفورد، جورج‌تاون و وارتون، دوره‌ها و کلاس‌هایی رسمی برای آموزش دنیای رمزارزها به دانشجویان خود در نظر گرفته‌اند.

آنها معتقدند که تعلیم آموزه‌های کاربردی، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در دانشگاه‌ها صورت بگیرد و به همین خاطر لازم است تا یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای فعالیت عملی در دنیای امروز یعنی مقوله رمزارزها به دانشجویان آموزش داده شود.

در این کلاس‌های آموزشی سعی شده تا اصول ورود به دنیای رمزارزها به درستی به افراد آموزش داده شود به طوری‌که بتوانند بعد از فارغ‌التحصیلی یا در خلال تحصیل خود، عملا از رمزارزها برای درآمدزایی استفاده کنند. طرز تفکری که پشت این آموزش وجود دارد، بسیار مترقی است و نشان از نگاه دقیق مراکز برجسته علمی جهان به آینده دنیا دارد.

مراحل کار دانشجویان فعال در عرصه رمزارزها

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که به دانشجویان در دوره‌های کسب آمادگی برای فعالیت در زمینه بیت‌کوین و رمزارزها داده می‌شود، توجه به اخبار و کسب اطلاعات درباره این فناوری‌های جدید است. فعالیت در عرصه بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر هم مانند هر فعالیت اقتصادی دیگر نیازمند توجه دقیق به بازار و کسب اطلاع از تغییرات و روندهای مختلف ذی‌نفعان فعال است.

اگر دانشجویی قصد فعالیت در زمینه رمزارزها داشته باشد، باید اقدام به خرید کیف پول دیجیتالی کند تا امکان خرید، فروش و پس‌انداز بیت‌کوین وجود داشته باشد. با دانلود کیف پول‌های بیت‌کوین می‌توان فعالیت در این عرصه را آغاز کرد.

گزینه‌های پیش روی دانشجویان

از آنجا که دانشجویان فرصت کافی برای ورود کامل به بازار کار را ندارند، بهتر است در طول تحصیل خود به اقدامات ساده‌تری در زمینه رمزارزها بپردازند. برای مثال، خرید بیت‌کوین و سرمایه‌گذاری روی آن به این شکل است که پول‌های دیجیتالی خود را برای فروش در زمانی بهتر و با مبلغی بیشتر نگهداری کنند. علاوه بر این می‌توانند برای انجام فعالیت‌های نه چندان پیچیده‌ای که به صورت دورکار در سطح وب انجام می‌دهند، دستمزد خود را با بیت‌کوین دریافت کنند.

این اقدامات، دانشجویان را به تدریج با مقوله فعالیت و سرمایه‌گذاری در دنیای رمزارزها آشنا می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد که بعد از فارغ‌التحصیلی از رشته تخصصی خود قادر به استفاده از بیت‌کوین و رمزارزها برای کسب درآمد در راستای رشته خود باشند.

در آخر

بسیاری از کارشناسان اقتصادی در برابر کاربردها و اهمیت بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر ایستادگی می‌کنند. آنها که احتمالا از ذی‌نفعان دنیای اقتصاد بدون بیت‌کوین هستند، تمایلی به شکوفایی این فناوری جدید ندارند. البته بدیهی است که بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر تازه در ابتدای راه و مسیر خود هستند و به طور قطع از ضعف و کاستی‌های فراوانی برخوردارند اما نگاه جدی جامعه فرهیخته دانشگاهی نشان از ظرفیت‌های متعدد آنها دارد.

منبع : cintjournal 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید