۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

|

|
| ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

نسل هزاره و توصیه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در دنیای رمزارزها

نسل هزاره دقیقا به چه افرادی گفته می‌شود و چه بازه سنی را پوشش می‌دهد؟ ۱۸ ساله‌ها تا حدود ۳۴ساله‌های امروزی را در سراسر دنیا با عنوان نسل هزار می‌شناسند. این نسل، همان نسلی است که با دنیای فناوری بسیار دوست و عجین است و از تازه‌های فناوری بیش از نسل‌های دیگر استقبال می‌کند. براساس نظرسنجی‌های مختلفِ جهانی، اطلاعات نسل هزاره از دنیای رمزارزها بسیار بیشتر از گروه‌های سنی دیگر است. ضمن اینکه درصد قابل‌توجهی از آنها تمایل به سرمایه‌گذاری در این بازار را دارند. هر چند که مبلغ مورد نظر آنها برای سرمایه‌گذاری زیاد نیست اما میل و علاقه آنها به حضور و مشارکت در این بازار می‌تواند نشانه‌های خوبی از توسعه بیشتر رمزارزها در آینده داشته باشد. در ادامه برای نسل هزاره توصیه‌هایی در زمینه سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزهای مختلف ارائه شده است:

حواستان به بات‌ها باشد

بسیاری از بات‌های حاضر در زمینه‌های مختلف فعالیت‌های تجاری و اقتصادی به دست‌کاریِ داده‌ها و اخبار قیمت‌ها می‌پردازند. این بات‌ها می‌توانند روی عرضه و تقاضای بازار اثرات شگفت‌انگیزی داشته باشند و اگر منابع تحلیل و اخبار خود را برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در دنیای رمزارزها از میان این بات‌ها انتخاب کنید و به منابع آگاه و دقیق دسترسی نداشته باشید، امکان سوءاستفاده از شما وجود خواهد داشت و نمی‌توانید تصمیمات درستی درباره معاملات و فعالیت‌های خود بگیرید.

استراتژی سرمایه‌گذاری داشته باشید

برای شروع فعالیت در بازار رمزارزها باید استراتژی دقیق و مشخصی داشته باشید. احساسی عمل نکنید و فریب نوسانات بازار را نخورید. مثلا بدانید که همیشه افزایش قیمت یکی از رمزارزها با کاهش ارزش دیگری همراه است. یادتان باشد که شما ضمن داشتن نگاهی دقیق به بازار و تلاش برای تحلیل اخبار آن از منابع آگاه، باید روش و استراتژی خود را در سرمایه‌گذاری داشته باشید و حد و میزانی از سرمایه خود را در بازار رمزارزها به کار بگیرید که اگر دستخوش افت و سقوط ارزش شد، تمام آنچه داشته‌اید از دست نرود.

نترسید، از غافله عقب نمی‌مانید

در زبان انگلیسی، اصطلاحی وجود دارد که به اختصار فومو (FOMO) گفته می‌شود. این اصطلاح به معنای ترس از غافله جا ماندن است. پس اگر می‌بینید که بسیاری از افراد در حال روی آوردن به بازاری خاص در زمینه رمزارزها هستند، شما هم کورکورانه از آنها پیروی نکنید. بازار رمزارزها اصلا قابل پیش‌بینی نیست. نوسانات قیمت آن در سال ۲۰۱۸ و افت ارزش رمزارزهایی مانند بیت‌کوین به شما نشان می‌دهد که نمی‌توان به موج‌های این عرصه نوظهور دل بست و روی آنها حسابی باز کرد. پس با در نظر داشتن استراتژی شخصی پا به بازار رمزارزها بگذارید و سعی کنید تحت تاثیر جو و فضا قرار نگیرید. برای مثال، شاید هدف‌تان از سرمایه‌گذاری، به کارگیری مبلغ بسیار اندکی از پول خود در یک بازار است که احتمال دارد در بلندمدت برایتان نتایج مثبتی به همراه داشته باشد. در این صورت نباید تحت تاثیر جو بازار، اقدام به خرید و فروش عجولانه بیت‌کوین، لایت‌کوین و یا اتریوم کنید. صبور باشید و از استراتژی مورد نظر خود در سرمایه‌گذاری فاصله نگیرید.

منبع : cintjournal 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.