۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

خزانه داری بریتانیا: XRP توکن معاملاتی است نه اوراق بهادار

وزارت خزانه داری بریتانیا با انتشار اطلاعیه ای به توضیح چکیده قوانین مصوب بر روی ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها پرداخته است و طی آن XRP ریپل را یک توکن معاملاتی عنوان کرده است، نه اوراق بهادار.

به گزارش سکه نیوز به نقل از دیلی هودل، این گزارش XRP، اتریوم و بیت کوین را به عنوان توکن هایی که عمدتا برای معامله استفاده می‌شوند طبقه بندی کرده است.

توکن های معاملاتی در دسته بندی “قانون گذاری نشده” قرار میگیرند به این معنی که نه پول الکترونیکی هستند نه اوراق بهادار.

اصل گزارش وزارت خزانه داری چهارچوبی است که مرجع راهبرد امور مالی انگلستان در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود.

طبق توضیحات وزارت خزانه داری:  «توکن های اوراق بهادار ویژگی هایی مشابه با برخی سرمایه گذاری ها مانند سهام دارند که در بریتانیا قانونی هستند. به عبارت دیگر، دارایی های دیجیتالی شده سهم های سنتی هستند.»

این دسته بندی برای ریپل اهمیت دارد، زیرا این شرکت در سان فرانسیسکو توسط کمیته بورس و اوراق بهادار آمریکا به عنوان “یک اوراق بهادار ثبت نشده” متهم شده و به دادگاه فرا خوانده شده است.

در پی فشارها برای شفافیت رگولاتوری از سوی ایالات متحده، ریپل به طبقه بندی FCA (مرجع راهبرد امور مالی انگلستان) اشاره و استناد کرده بود.

در زمانی که فناوری بلاک چین وجود دارد، کشورهایی که قوانین یا چهارچوب هایی در این حوزه داشته باشند در موقعیت بهتری برای جذب سرمایه، شرکت ها و مشاغل قرار دارند.

شاید بخواهید بدانید: ریپل چیست؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید