جمعه 31 فروردین 1403

افزایش قیمت طلا با رشد کند مشاغل آمریکا در آوریل

قیمت معاملات طلا روز دوشنبه نزدیک به بالاترین سطح سه ماهه که هفته قبل رقم خورده بود قرار گرفت، زیرا داده های مربوط به مشاغل ایالات متحده ضعیف تر از حد انتظار بود و این امیدواری را ایجاد کرد که نرخ سوددهی برای مدتی پایین بماند و جذابیت این فلز را تقویت کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا تا ساعت 03:15 به وقت گرینویچ با افزایش 0.1 درصدی به 1832.26 دلار در هر اونس رسید، در حالی که در جلسه قبلی به بالاترین قیمت خود از 11 فوریه با 1842.91 دلار رسیده بود.

معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.1 درصد افزایش به 1832.60 دلار در هر اونس رسید.

کایل روددا، تحلیلگر در آی جی مارکت گفت: «گزارش مشاغل ایالات متحده تقریباً شروع و پایان داستان طلا در حال حاضر است.»

وی افزود: با افزایش حرکت صعودی، 1850 دلار سطح کلیدی بعدی برای تماشای طلا خواهد بود.

داده های منتشر شده در روز جمعه نشان داد که رشد مشاغل ایالات متحده در ماه آوریل به طور غیرمنتظره ای کند شده است، زیرا در میان بهبود سریع بهداشت عمومی و کمک های گسترده دولت، مشاغل به دنبال کارگران و مواد اولیه هستند. یک مقام فدرال رزرو گفت: 266000 شغلی که شرکت های آمریکایی ماه گذشته ایجاد کردند به هیچ وجه مطابق انتظارات نبود. بانک مرکزی ایالات متحده متعهد شده است که نرخ بهره را تا افزایش تورم و اشتغال نزدیک به صفر نگه دارد.

نرخ بهره پایین، فرصت نگهداری شمش غیر بازده را کاهش می دهد و دلار را تحت فشار قرار می دهد، و باعث می شود طلا برای سرمایه گذاران دارای ارزهای دیگر ارزان شود.

شاخص دلار نزدیک به پایین ترین رقم در بیش از دو ماه اخیر در برابر رقبای خود قرار گفت.

با انعکاس افزایش علاقه سرمایه گذاران به طلا، دارایی های بزرگترین صندوق قابل مبادله با پشتوانه طلا در جهان، SPDR Gold Trust ، روز جمعه 0.6 درصد افزایش یافت.

سفته بازان موقعیت های صعودی خود را در قراردادهای طلا و نقره COMEX در هفته منتهی به 4 مه افزایش دادند.

پالادیوم با 0.5 درصد افزایش به 2941.50 دلار رسید. نقره با 0.8 درصد افزایش به 27.64 دلار رسید، در حالی که پلاتین با 0.6 درصد افزایش به 1256.96 دلار افزایش یافت.

کد خبر: 1400022001MGMCMF

مطالب مرتبط:

خرید شمش طلا با ارزهای دیجیتال

مقام سابق آمریکایی: رمزارزها استفاده دارند، اما طلا ندارد

سرمایه گذاری بیشتر استرالیایی ها در رمزارز نسبت به طلا و نقره

بیشتر بخوانید

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

افزایش قیمت طلا با رشد تورم در آمریکا

قیمت طلا روز پنجشنبه با کمک فشار ناشی از رشد تورم در ایالات متحده افزایش یافت، اگرچه پس از آنکه سیاست گذاران فدرال رزرو...

ثبات قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته

پیش از انتشار آخرین صورتجلسه سیاستگذاری فدرال رزرو ایالات متحده که انتظار می رود دیدگاه سیاست گذاران در مورد تورم را روشن کند، قیمت...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

مطالب داغ هفته