یکشنبه 10 مرداد 1400

بررسی لایحه شفافیت رگولاتوری رمزارز توسط کنگره آمریکا

کنگره ایالات متحده قرار است شفاف سازی هایی در مورد رگولاتوری دارایی های دیجیتال موجود در ایالات متحده ارائه دهد. انتظار می رود این توسعه، یک چهارچوب قانونی برای رگولاتوری و طبقه بندی دارایی هایی مانند بیت کوین در ایالات متحده فراهم کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از بی تی سی منیجر، این لایحه با عنوان «اقدام برای حذف موانع نوآوری سال 2021» روز سه شنبه توسط نمایندگان پاتریک مک هنری و استفان لینچ ارائه شد. این قانون به دنبال ایجاد یک کارگروه متشکل از کارشناسان این صنعت و نمایندگان آژانس های رگولاتوری مالی برای ارزیابی چهارچوب قانونی و نظارتی دارایی های دیجیتال در ایالات متحده است.

این لایحه همچنین می کوشد نگرانی های رگولاتوری فعلی را در میان دو تنظیم کننده اصلی مالی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) را روشن کند. ماهیت منحصر به فرد دارایی های دیجیتال، به ویژه ارزهای دیجیتال، منجر به سردرگمی در مورد صلاحیت برای تنظیم این توکن ها شده است.


ارز دیجیتال چیست؟ تفاوت ارز دیجیتال با رمزارز و ارز مجازی


هیچ مقررات مشخصی در مورد اینکه آیا یک ارز دیجیتال، اوراق بهادار است یا نیست وجود ندارد. این در دعوای حقوقی کنونی بین SEC و ریپل مشهود است، جایی که رگولاتور ادعا می کند توکن XRP یک اوراق بهادار است در حالی که ریپل خلاف آن را ادعا می کند.

در این لایحه که امروز ارائه شد، لازم است که کنگره طی 90 روز پس از تصویب، یک گروه کاری متشکل از نمایندگان SEC و CFTC ایجاد کند. همچنین، این گروه متشکل از نمایندگان شرکتهای فناوری مالی، گروههای حمایت از سرمایه گذاران، موسسات خدمات مالی و محققان دانشگاهی خواهد بود.

این گروه ملزم به ارائه گزارشی در مورد تجزیه و تحلیل مقررات رگولاتوری فعلی و تأثیر آنها بر بازارهای اولیه و ثانویه در ایالات متحده خواهد شد. همچنین نحوه خدمات نگهداری، مدیریت کلید خصوصی و امنیت سایبری تجزیه و تحلیل خواهد شد، ضمن ارائه گامهایی برای بهبود اقدامات پیشگیری از کلاهبرداری و حمایت از سرمایه گذاران.

در آخر، این گزارش همچنین شامل توصیه هایی در مورد چگونگی بهبود بازارهای دارایی دیجیتال اولیه و ثانویه است. این شامل استفاده از پارامترهایی مانند انصاف، شفافیت، کارایی و یکپارچگی برای ارتقا پیشرفت های بازارهای مالی است.

این لایحه بازخورد هایی را از بخش مالی ایالات متحده دریافت کرده است. امی دیوین کیم، مدیر ارشد سیاستگذاری «اتاق بازرگانی دیجیتال»، اعلام کرد که این قانونگذاری لازم است. کیم گفت: «این SEC و CFTC را به روشی رسمی گرد هم می آورد تا با همکاری یکدیگر برخی از موضوعات کلیدی که وضوح رگولاتوری را در سال های اخیر تحت تاثیر قرار داده اند، را شفاف سازی کنند.»

کد خبر: 1399122011MGMMMF

مطالب مرتبط:

روشن سازی قوانین رگولاتوری در تایلند پس از واکنش های تند عمومی

مدل جعبه شنی رگولاتوری روسیه و  اجرای فناوری بلاک چین

بیشتر بخوانید

راهنمای گام به گام نحوه خرید تتر (USDT)

در این مقاله از سکه نیوز به آموزش گام به گام خرید و مبادله رمزارز پایدار (Stable coin) تتر می پردازیم و در پایان...

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

آشنایی با ارز دیجیتال ارکید (OXT)

ارکید (OXT) توکن اصلی ارکید، یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مبتنی بر ارز دیجیتال است. ارکید که در دسامبر سال 2019 راه اندازی شد،...

آشنایی با ارز دیجیتال هگز (HEX)

ارز هگز توسط ریچارد هارت در 2 دسامبر 2019 طراحی و راه اندازی شد و خود را به عنوان یک گواهی سپرده بر روی...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته