۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

بریتانیا خواستار توجه بیشتر فعالان ارزهای دیجیتال به قوانین رگولاتوری شد

وزارت خرانه داری بریتانیا اخیرا اطلاعیه ای شامل مجموعه از پیشنهادات درباره جامعه ارز دیجیتال منتشر کرده است. پس از رایزنی ها در گیر و دار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، این قوانین نظارتی برای ادمه سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده است.

به گزارش سکه نیوز، بر اساس این اطلاعیه رسمی، هدف این رایزنی ها به طور ویژه بر روی استیبل کوین ها برای کاربردهای مربوط به عمده فروشی و سرمایه گذاری قرار داشت. انتظار سازمان توجه عوامل و سهامداران دایره ارز دیجیتال به این سند تا ۲۱ مارس ۲۰۲۱ است.

در سال ۲۰۱۸، بریتانیا با ایجاد کارگروهی برای ارزیابی تاثیر بازار به سرعت در حال توسعه ارز دیجیتال، بر روی اقتصاد پرداخت.

وزارت خزانه داری بریتانیا با انگیزه زیاد به دنبال استحکام چهارچوب های نطارتی، حمایت از نوآوری و رقابت، کاهش ریسک برای مشتریان و ثبات است.

خزانه داری در این سند به توضیح درباره تمرکز بر روی استیبل کوین پس از شروع کارگروه میپردازد: «از دوسال پیش شرایط به سرعت در حال تغییر بوده است. استیبل کوین ها راهشان را برای پرداخت های سریع تر و آسان تر پیدا کرده اند و این به مردم اجازه می دهد راحت تر پرداخت و پولشان را ذخیره کنند. همچنین مدارکی موجود است که نشان می دهد DLT( دقتر کل نوزیع شده) می تواند مزایای بسیاری برای بازار سرمایه و نوع عملکردشان داشته باشد.»

دولت بریتانیا همچنان به دنبال وضع قوانین نطارتی

در این سند که به امضای «جان گلن» وزیر خزانه داری رسید، اولین گام مشورتی برای بازار ارز دیجیتال برداشته شد. همچنین حکوکت به دنبال پیدا کردن نقاطی هستند که بیشترین ریسک در آنها وجود دارد.

گلن در این سند اشره میکند که: «دولت فعالانه به دنبال مشاهده و ردیابی ریسک های جدید و در حال پدید آمدن است. ما آماده ایم تا قوانین نطارتی جدیدی به منطور کارکرد درست بازار برای مردم و کسب و کارها فراهم کنیم.»

در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱، مرجع راهبرد امور مالی انگلستان به سرمایه گذاران درباره ریسک بالای بازار ارز دیجیتال و کلاهبرداری هشدار داده بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید