15/ 05/ 2021 | شنبه

|

|
| 15/ 05/ 2021 | شنبه

تاثیر فروش دارایی بیت کوین دولت آمریکا بر ارزش این رمزارز

دولت آمریکا چهارمین دارنده بزرگ بیت‌کوین (به جز صرافی ها) در جهان است؛ در صورتی که دولت جدید این کشور تصمیم به فروش این دارایی بگیرد، چه تاثیری بر ارزش این رمزارز می گذارد؟

به گزارش سکه نیوز به نقل از کریپتونیوز، قیمت بیت کوین در در روزهای اخیر مانند قطاری چموش پیش رفته به طوری که برخی می گویند حتی اگر یکی از نهنگ های بزرگ این رمزارز یا دارندگان نهادی مانند دولت آمریکا تصمیم به فروش دارایی بیت کوین خود بگیرد، تاثیر چندانی روی ارزش آن نخواهد گذاشت.اگرچه، این فقط یک نظریه مشخصا حمایتی است و باید دید در واقعیت چه اتفاقی می افتد.

براساس گزارش های منتشر شده در ماه نوامبر 2019، وزارت دادگستری آمریکا تا آن زمان حدود 70هزار بیت کوین مصادره کرده بود. این مقدار بیت کوین در حال حاضر بیش از 1.8 میلیارد دلار ارزش دارد.

دولت آمریکا چهارمین دارنده بزرگ بیت کوین

با این حساب، دولت آمریکا صاحب ششمین رتبه دارندگان بیت کوین و در صورت صرف نظر کردن از آدرس های مربوط به صرافی ها، چهارمین دارنده بزرگ بیت کوین در جهان به شمار می آید.

این در حالی است که دفتر دادستانی آمریکا در منطقه شمالی کالیفرنیا به تازگی شکایتی علیه دولت به دلیل مصادره این مقدار بیت کوین مطرح کرده است که با توجه به نمونه های مشابه تاریخی، ممکن است به حراج دارایی رمزارز دولت ایالات متحده توسط شاخه اجرایی قوه قضایی این کشور منجر شود.

در سال های 2014 و 2015 نیز دولت آمریکا کنترل 144 هزار بیت کوین به ارزش 122 میلیون دلار در آن زمان و 5.7 میلیارد دلار در حال حاضر به دست آورد و سپس اقدام به فروش آن کرد.

اکنون با توجه به اینکه دولت «جو بایدن» رییس جمهوری منتخب ایالات متحده در آستانه تحویل گرفتن قدرت و فشار روزافزون شیوع کرونا بر اقتصاد این کشور نیازمند جبران هزینه های دولت است، حراج این موجود بیت کوین ممکن است برای دولت جدید وسوسه انگیز باشد.

مرتبط کردن موضوع به امنیت ملی آمریکا!

اگرچه تا زمانی که دولت آمریکا واقعا اقدام به فروش این مقدار بیت کوین نکند، مشخص نیست چنین اقدامی چه تاثیری بر بازار این رمزارز خواهد گذاشت؛ اما «پیر روشارد» استراتژیست بیت کوین در صرافی «کراکن» در اظهار نظری حامیانه ضمن اینکه تاثیر این فروش بزرگ را ناچیز دانسته، آن را اقدامی خلاف امنیت ملی ایالات متحده آمریکا ارزیابی کرده است!

به اعتقاد روشارد، حجم معاملات بیت کوین در ماه های اخیر بسیار بالا بوده، به طوری که به گفته وی در 24 ساعت گذشته رقمی معادل 70 میلیارد دلار شده است و فروش احتمالی بیت کوین دولت آمریکا در چنین بازاری «قطره ای در اقیانوس» خواهد بود.

او همچنین اعتقاد دارد چنین اقدامی در ابعاد وسیعتر، “موجب تضعیف امنیت ملی ایالات متحده” خواهد بود و گفته که از طریق لابی در کنگره به دنبال تصویب قانونی برای جلوگیری از فروش دارایی بیت کوین دولت واشنگتن است.

استدلال روشارد این است که بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) هر زمانی که بخواهد می تواند اسکناس چاپ کند، اما حجم بیت کوین قابل افزایش نیست و فقط مقدار مشخصی از این رمزارز در بازار موجود است.

از سوی دیگر، «رشید آژاژا» مدیرعامل و بنیان گذار آلیانس بلاک (AllianceBlock) احتمال فروش بیت کوین توسط نهنگ ها را در آینده نزدیک منتفی می داند؛ به گفته آژاژا، حجم بیت کوین استخراج شده پاسخگوی تقاضای فعلی بازار نیست و نهنگ ها تا زمانی که قیمت این رمزارز به بالای 100 هزار دلار نرسد، اقدام به فروش نخواهند کرد. این در حالیست که طی روزهای اخیر، اخبار متنوعی از فروش نهنگ ها در مقاومت های تکنیکال چارت این رمزارز به گوش می رسد.

هشدار سقوط ارزش بیت کوین توسط دیگر کارشناسان

اظهارات این کارشناسان در حالی است که برخی دیگر، فروش بیت کوین از سوی شرکت ها و دارندگان بزرگ را اقدامی منجر به سقوط ارزش آن ارزیابی می کنند.

«جیسون براون» مدیر توسعه کسب و کار در پلتفرم کومودو (Komodo) به تازگی در این باره هشدار داده است. او با اشاره به ناتوانی تحلیلگران رمزارز از پیش بینی سقوط ارزش بیت کوین در آغاز شیوع کووید19، افزود: «حقوقی ها به جای سفته بازی گرایش به حفظ طولانی مدت رمزارز دارند، اما ممکن است زمانی برسد که افراد یا شرکت ها برای شناور ماندن نیاز به خرج کردن دارایی داشته باشند»

براون هشدار داد که ممکن است بازار بیت کوین شاهد چنین سناریویی باشد شرکت یا دارند بزرگ بیت کوین تصمیم به فروش آن زیر قیمت متوسط بازار بگیرد و در این صورت، می تواند باعث یک اثر آبشاری در جهت مخالف شده و بازار را وارد وضعیت خرسی کند. (در این باره بیشتر بخوانید)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

سکه های بیشتری به کیف پول موبایل کونوس اضافه شدند

سکه های بیشتری به کیف پول موبایل کونوس اضافه شدند

0
آخرین نسخه کیف پول موبایل کونوس، تغییرات، بهبودها و پیشرفتهای زیادی را ایجاد کرد.به گزارش سکه نیوز، نسخه 1.9.50 این کیف پول رمزارز دارای...
مقاله انجمن بلاک چین ایران درباره مبانی قانونی و فقهی تملک رمزارز ها

مقاله انجمن بلاک چین ایران درباره مبانی قانونی و فقهی تملک رمزارز ها

0
موضوع مبادله ارز های دیجیتال در روز های اخیر بسیار داغ بوده و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با ارسال نامه ای به رئیس...
راه اندازی اپلیکیشن بانک دولتی سوئیس با پشتیبانی از 13 رمزارز

راه اندازی اپلیکیشن بانک دولتی سوئیس با پشتیبانی از 13 رمزارز

0
شرکت بانکی تابعه سرویس پست ملی سوئیس، «پست فاینانس»، یک اپلیکیشن تلفن همراه را راه اندازی کرده است که به مشتریان امکان دسترسی به...
ضابطه مند کردن مبادلات رمزارز ها اولویت مجلس است

ضابطه مند کردن مبادلات رمزارز ها اولویت مجلس است

0
به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ضابطه مندکردن مبادلات رمزارزها با منشأ خارجی از اولویت‌ های مجلس است.به گزارش سکه نیوز به...
توقیف دارایی دیجیتال بدهکاران مالیاتی در آمریکا

توقیف دارایی دیجیتال بدهکاران مالیاتی در آمریکا

0
سازمان امور مالیاتی ایالات متحده ممکن است برای جبران بدهی های معوق مالیاتی، دارایی های دیجیتال اشخاص را توقیف کند. به گزارش سکه نیوز به...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

پربازدیدترین اخبار

روش های جدید استخراج رمزارز در کشور

عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید برای کاهش فشار بر شبکه برق در فرایند استخراج ارز دیجیتال می‌توان به روش‌های دیگری نیز فکر کرد.به گزارش...

آشنایی با ارز دیجیتال اوما (UMA)

در این مطلب بر اساس اطلاعات وبسایت مرجع ارز های دیجیتال Coinmarketcap.com به معرفی ارز دیجیتال اوما می پردازیم. UMA یا Universal Market Access...

طومار جدید هواداران XRP خطاب به نامزد ریاست SEC

مدافعان XRP با ایجاد یک طومار خطاب به گری گنسلر، نامزد ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از او خواستند در صورت...

آیا پنهان‌کاری اطلاعات اقتصادی کشور قانونی است؟

بانک مرکزی علت عدم انتشار برخی آمار و اطلاعات اقتصادی از سوی این نهاد را نهی قانون اعلام کرده‌است.به گزارش تسنیم، روابط عمومی بانک...

کلاهبرداری در بازار شیشه‌ای ممکن است؟

شفاف سازی مهم ترین مزیت و هدف نهایی بازار سرمایه است اما اين بازار هم مثل هر بازار دیگری سودجویان خود را دارد و...