۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به پایان هفته گذشته ۴۵ دلار افت کرد. اما سوالی که در ذهن همه وجود دارد این است که طلا قبل از ورود به یک مرحله صعودی جدید چقدر می تواند سقوط کند؟

به گزارش سکه نیوز به نقل از کیتکو، به گفته تحلیلگران، سطح متوسط ۱۷۰۰ دلار یک فرصت عالی برای خرید است. همچنان، این بدان معنا نیست که هفته آینده طلا به سطوح پایین تری هم نمی رسد.

فشار اولیه نزولی این هفته ناشی از افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده است که با دلار قوی تر آمیخته است.

پیتر هاگ مدیر تجارت جهانی «کیتکو متالز» در این باره گفت: «اگر به طلا در یک سبد در کنار فلزات دیگر نگاه کنید، فقط طلا است که پایین آمده است. نقره خوب عمل می کند، همچنین پلاتین، پالادیوم و رودیم نیز کارایی خوبی دارند. شما سود قابل توجه از خرید مداوم فلزات سفید و صنعتی به دست می آورید»، «طلا تحت تأثیر افزایش قابل توجه سودمندی ۱۰ ساله قرار گرفته است.»

سود خزانه داری ۱۰ ساله هفته را با ۱.۱۵٪ آغاز کرد و تا جمعه به ۱.۳۳٪ افزایش یافت. هاگ توضیح داد: «این برخی از پیشروی های طلا را از بین برده است زیرا این افزایش بازده باعث ایجاد قدرت در دلار آمریکا شده است.»

عناوین خبری نیز چندان دلگرم کننده نبودند، بلک راک نقره را به جای طلا انتخاب کرد و مدیر عامل دابل لاین جفری گوندلاچ بیت کوین را به جای طلا به عنوان دارایی محرک بهتر انتخاب کرد.

قیمت طلا در طول هفته در حال سقوط بود تا اینکه در روز پنجشنبه به پایین ترین سطح ۸ ماهه خود رسید و به ۱۷۶۰.۴۰ دلار رسید، که باعث بهبودی اندکی شد. در زمان نوشتن مقاله، معاملات آتی طلا در آپریل کمکس با قیمت ۱،۷۸۱.۲۰ دلار معامله شد که ۰.۴۱ درصد رشد داشت.

بعدی کجاست؟

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار گروه LaSalle Futures به کیتکو نیوز گفت، هفته آینده همه چیز در مورد محل حرکت دلار آمریکا خواهد بود.

ندوس گفت: «قدرت دلار می تواند هفته آینده کاهش یابد و ما می توانیم شاهد رشد طلا از پایین به بالا باشیم.»

هوگ خاطرنشان کرد: این واقعیت که در حال حاضر طلا بیش از ۱،۷۷۸ دلار معامله می شود، به این فلز گرانبها این امکان را می دهد که هفته آینده بالاتر برود. وی گفت: «این بر اساس تکنیک های فنی است، با این فرض که طلا می تواند در بالای آن سطح بالاتر باقی بماند. ترجیح می دهم در بازار با هر اونس ۱۷۷۵ دلار سرمایه گذاری طولانی داشته باشم تا کوتاه مدت.»

با اشاره به داده های قوی تر PPI، هاگ خاطر نشان کرد، به علاوه، به نظر می رسد چاپ اساسی برای تورم در حال تسریع است. وی گفت: «من این عقب گرد ها را فرصت خرید می دانم، نه فرصت وحشت و تسویه پول.»

به گفته وی: «در صورت صعود، ما باید از ۱۸۰۰ دلار عبور کنیم که مقاومت قابل توجهی نیست و پس از آن باید ۱۸۲۵ دلار را قبل از بازگشت به روند صعودی ۱۹۰۰ دلار را پشت سر بگذاریم. اما اگر فروش در هفته آینده تسریع شود، طلا باید آماده آزمایش ۱۷۵۰ دلار و سپس ۱۷۲۵ دلار باشد.»
وی افزود: «به نظر من این احتمال وجود ندارد.»

«دانیل پاویلونیس»، کارگزار ارشد دارایی های RJO Futures، هشدار داد در صورت افزایش بازده و سهام، طلا می تواند در سطوح بسیار پایین تری قرار بگیرد.

پاویولونیس گفت: «اگر سهام قوی تر شوند، بازده قوی تر شود و طلا به سطحی برسد که اگر شروع به بسته شدن در پایین ترین سطح دیروز یعنی ۱۷۶۶ دلار کنیم، می توانیم بسیار پایین تر برویم. برای من، این اجتناب ناپذیر است.»

پاویلونیس خاطر نشان کرد، طلا حتی می تواند در این سال تا پیش از شروع روند صعودی خود، تا ۱۲۰۰ دلار را را لمس کند. وی گفت: «این به طور مستقیم به ۱۲۰۰ دلار کاهش نخواهد یافت، اما هرچه نرخ واقعی بالاتر رود، در نهایت قبل از این تغییر دینامیک، طلا سنگین خواهد شد. سطح ۱۵۲۷ دلار اولین حمایت واقعی است.»

«ملک» با اشاره به افزایش بازده، افزود: در روند نزولی، طلا در معرض از دست دادن ۱۰۰ دلار دیگر است. وی گفت: «منحنی بازده بدون اینکه تورم بالاتر برود، به شیب خود ادامه می دهد. نرخ واقعی در حال صعود است.» «اگر نرخ بهره واقعی بالاتر برود، دیدن جریان های بزرگ طلا بسیار دشوار خواهد بود.»


ارز دیجیتال چیست؟


مانع دیگر طلا رقابت آن با رمزارز است

پاوالونیس افزود: «ارز دیجیتال توسط سرمایه گذاران به عنوان طلای دیجیتال در نظر گرفته می شود.»
به گفته وی: «اگر ارز دیجیتال را در همان اردوگاه فلزات قرار دهیم، عملکرد آن بهتر از طلا و نقره است. این چیزی است که مردم اکنون به آن نگاه می کنند. طلا به طور سنتی یک گزینه جایگزین است، یک محافظ علیه تورم اگر می خواهید خود را از سیستم خارج کنید. این همان نگاهی است که اکنون بر روی رمزارز وجود دارد.» «اما با گران شدن هر چه بیشتر رمزارز، سرمایه گذاران از خود می پرسند که چرا طلا نخریدیم؟»

سوگند پاول

هفته آینده، یکی از مهمترین رویداد ها، مراسم سوگند جروم پاول رئیس فدرال رزرو در روز سه شنبه در مجلس سنای ایالات متحده است.

بازار ها به دنبال تأیید دیگری خواهند بود که بانک فدرال از افزایش تورم چشم پوشی می کند و نرخ ها را به صفر می رساند. سرمایه گذاران همچنین می خواهند ببینند که فدرال رزرو تحت چه شرایطی به دنبال کنترل منحنی بازده است.

پاویلونیس گفت: «اگر فدرال رزرو واقعاً شروع به افزایش نرخ کند در حالیکه ما شاهد تورم سریع هستیم، این یک لحظه مهم برای طلا خواهد بود.» قبلاً، پاول گفته بود که فدرال رزرو اجازه می دهد تورم از بین برود. «من فکر می کنم که این امر باعث می شود که معاملات آتی پایین تر و بازده بالاتر روند، و باعث کاهش قیمت طلا شود.»

کلماتی که پاول برای استفاده انتخاب خواهد کرد بسیار مهم خواهد بود، زیرا اقتصاددانان ING معتقدند که شهادت وی به انتشار گزارش نیم سالانه سیاست پولی فدرال رزرو گره خورده است.

این اقتصاددانان گفتند: «این مسیر دشواری برای پاول خواهد بود.» «بحث اینکه اقتصاد ضعیف باقی بماند و خطرات نزولی نیز کاهش یابد دشوار خواهد بود، اما وی همچنین نمی خواهد خیلی خوشحال به نظر برسد زیرا این می تواند حرکات شدید دیگری را در بازده خزانه داری ایجاد کند، که می تواند مانع بهبود و در نتیجه نوسانات گسترده تر بازار شود.»

تمرکز هفته آینده نیز بر روی بسته محرک آمریکا خواهد بود، که احتمالاً مقامات آمریکایی بیشتری تأکید می کنند که تصویب آن تا چه حد حیاتی است.

به گفته هاگ: «پاول ممکن است دوباره تأکید کند که نیاز به محرک های مالی بیشتری وجود دارد. وزیر خزانه داری جنت یلن قبلاً اظهار داشت که بسیار مهم است که بسته محرک تصویب شود. دلایل کافی برای تصویب بسته محرک وجود دارد.» «با این حال، برخی از سوالات باقی مانده است. ما شاهد مقاومت نه تنها از سوی جمهوری خواهان، بلکه دموکرات ها نیز هستیم.»

مطالب مرتبط:

بانک سنگاپور: رمزارز می تواند جایگزینی برای طلا باشد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...