۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

تحلیل تکنیکال چرخه های زمانی بیت کوین؛ آیا سقف قیمت در پیش است؟

امروزه فعالان بازار اخبار و تحلیل های زیادی از ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین می شنوند و می بینند. اما آنچه حائز اهمیت است توجه به تحلیل های مبتنی بر واقعیت و با نگاه صرفا تحلیلی و به دور از تعصبات مالکانه یا اغواگر است.

این روزها نوسانات شدیدی در قیمت این رمزارز شاهد هستیم و افزایش دور از انتظار قیمت  باعث شده که حتی نهنگ ها هم اصطلاحا «دست به ماشه» باشند و همانطور که در چارت قیمت بیت کوین مشاهده می کنید احتمال تشکیل سقف در این محدوده های قیمتی بسیار زیاد است.

با این حال آنچه که مهم است رفتار تکنیکال رمزارز است و طبق اصل اول تکنیکالیست ها «همه چیز در چارت قیمت پدیدار می شود».

در این تحلیل با بهره گیری از فرضیه سیکل های تکرار شونده در بلند مدت، سعی داریم چارت بیت کوین را تحلیل و ادامه مسیر را پیش بینی کنیم. در انتها نیز نتیجه گیری عمومی از روند قیمتی را خواهیم داشت.

این تحلیل جنبه آموزشی دارد و نباید ملاک معاملات قرار گیرد

چارت از تریدینگ ویو

 همان طور که مشاهده می کنید در این تحلیل به جهت نگاه بلند مدت از مقیاس لگاریتمی و بازه زمانی هفتگی استفاده شده است. سطوح بیس فیبوناچی اکستنشن با شروع از چرخه (۲۰۱۱ – ۲۰۱۳)۱ اعمال شده است.

آنچه در چارت میبینیم در هر چرخه زمانی فلش آبی نمایشگر سقف و فلش سبز نشاندهنده کف سیکل بوده و تاکنون این توالی خاص دنبال شده است. سقف ها به ضرایب محدوده ۰.۲۷۲ ۱+ و کف آنها به  ۰.۶۱۸ ۱+واکنش نشان داده اند.

به طور دقیق تر ، سقف چرخه ۱ در فیبو اکستنشن ۲.۲۷۲ قرار دارد. سپس چرخه ۲ با کف قیمتی در فیبو اکستنشن در ۱.۶۱۸ شروع شده و سپس در سقف به محدوده ۳.۲۷۲  برخورد کرده است.

چرخه فعلی (چرخه (۳ کف کانال را در ۲.۶۱۸ Fib  ایجاد شده و بر اساس این الگو  می توان پیش بینی کرد که در ۴.۲۷۲ Fib  و در بلند مدت یک سقف قیمتی بسازد که می تواند حدود ۳۳۰ هزار دلار باشد! اما این فرضیه توالی زمانی اعتبار تکرار پیدا می کند که یک پولبک موفق زده شود. حال این پولبک می تواند داخلی یا خارجی باشد که در سیکل های قبلی، خارجی و دقیقا برگشت تا محدوده فیبو اصلاحی ۰.۶۱۸ از موج یا تکانه صعودی آخر را شاهد بودیم.

پس انتظار صعود شارپ در بلند مدت دور از ذهن بوده و حتی تکمیل فرضیه سیکل های تکرار شونده، صعود بعدی و فتح تارگت سقف کانال (ATH) هم مستلزم یک تکانه نزولی و کسب انرژی لازم است و تنها زمانی می توان سیکل را معتبر دانست که نفوذ قطعی قیمت به سطوح پایین تر اتفاق نیفتد و تثبیت نشود.

در ادامه به این موضوع دقیقتر می پردازیم.

اولین سقف و پولبک بزرگ!

با استفاده از ابزار فیبو اکستنشن متوجه می شویم که هر کف در هر چرخه پیش از اینکه کف کانال باشد، قبلا سقف local بوده است) به.۶۱۸ 0Fib  خط های سبز دقت کنید( جایی که بیت کوین یک سقف موقت تشکیل داده و سپس پولبکی بزرگ داشته است.

همان طور که مشاهده میکنید این مورد در سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاده است(سقف در ماه آوریل و پولبک در ماه ژوئن) و همچنین در سال ۲۰۱۷( سقف در ژوئن و پولبک در جولای)

حال سوال منطقی این است که این پولبک تا کجا میتواند پایین بیاید؟

هم در سال ۲۰۱۳ و هم در سال ۲۰۱۷ این پولبک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۰.۶۱۸ رسیده است ( خط سبز به عنوان سقف وخط  آبی به عنوان کف) خطوط به وضوح در نمودار مشاهده می شوند ، سقف (b) Local  ، نقطه پولبک (C) ،  نقطه(ATH)  بعدی با (d)

حال با فرض اینکه این چرخه نیز از همان ساختار پیروی کند ، ابتدا باید سقف موقت کمی بالاتر از ۵۰۰۰۰ دلار بدست بیاید ، سپس مانند آنچه در سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاد، پولبک به قیمت های ۲۸-۳۰ هزار دلار) حدود اصلاحی (۰.۶۱۸ Fib و سپس ادامه مسیر صعودی تا محدوده ATH (4.272 Fib)ادامه میابد.

RSI نزدیک به مقاومت

شاخص دیگری که نشان می دهد ممکن است به بالاترین سطح چرخه نزدیک شویم ، RSI است. همانطور که مشاهده می کنید این شاخص در حال نزدیک شدن به سطح ۹۸.۵۰ است که این مقاومت All time resistance  است، سطحی که علاوه بر محدوده اشباع خرید، مقاومت پرتکرار و دارای تاییدیه در سیکل های قبلی برای واکنش منفی است.

هر سقف اولیه (فلش های قرمز) و ATH (فلش های آبی) نسبت به مقاومت یا کمی پایین تر بوده و یا روی آن بوده. بنابراین تحلیلگران و تریدرها بهتر است این محدوده را زیر نظر داشته باشند.

خب، شما چه فکر می کنید؟ آیا قیمتی در حدود ۵۰ هزار دلار، بیت کوین را به اولین پولبک بزرگ تحریک می کند؟ یا انتظار دارید که روند رشد شارپ مستقیماً تا ATH بعدی چرخه در ۴.۲۷۲ Fib ادامه یابد؟

ما به این نتیجه رسیدیم که هرچند روند بلند مدت تا تارگت های تحلیلی می تواند صعودی باشد، اما احتمال اصلاح در بازه کوتاه مدت هم زیاد است و تریدرها باید ریسک های کوتاه مدت را در نظر داشته باشند و در معاملات خود از روش های پله ای بهره بگیرند. چرا که تمام تحلیل ها مبتنی بر احتمالات است.

این تحلیل بلند مدت را مجددا به روزرسانی می کنیم تا علاقمندان و تریدرها استفاده لازم را ببرند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.