۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

توقف قوانین رگولاتوری در آمریکا با روی کار آمدن دولت جدید

رییس جمهور جدید ایالات متحده امریکا تمامی پروسه های رگولاتوری اعم از قوانین پیشنهادی FinCEN را در حیطه ارز دیجیتال متوقف کرده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، یکی از اواین اقدامات جو بایدن در اولین روز ریاست جمهوری متوقف کردن پروسه های رگولاتوری فدرال شامل قوانین بحث بر انگیزی بود که توسط وزیر سابق خزانه داری استیون منوچین مطرح شده بود.

این بیانیه توسط یادداشتی در کاخ سفید به سران آژانس های مختلف فدرال از جمله شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) اعلام شد. این یادداشت هرگونه قانون گذاری در بخش کیف پول ارز دیجیتال را توسط تمامی آژانس ها متوقف می کند، و تا شصت روز از زمان صدور این اعلامیه اعتبار دارد.

فعالان حوزه ارز دیجیتال از این اقدام حمایت کردند از جمله «جیک چروینسکی» از انجمن عمومی سرمایه های آزاد که در این خصوص بیان کرد: «ما به سختی جنگیدیم و حق یک تنفس راحت و شروع مجدد را کرفتیم. جانت یلن مانند استیو منوچین نیست. من خوشبین هستن.»

پیشنهاد بحث برانگیز کیف پول خود-میزبان در ۱۸ سپتامبر توسط وزیر سابق خزانه داری استیون منوچین مطرح شد. در صورت تصویب شدن، بانک ها و تجارت های خدمات ارزی مستلزم به ارائه گزارش، حفظ سوابق، و تایید هویت مشتریانی که اقدام به تراکنش می کنند به کیف پول های ارز دیجیتال خصوصی و از داخل آن ها بودند.

این پیشنهاد به طور وسیعی توسط مدیران صنعت ارز دیجیتال نقد شد، از جمله مدیر عامل شرکت مالی اسکوئر، جک دورسی، گفت که نام و آدرس طرف مقابل برای ارز های دیجیتال لازم نیست همانطور که برای پول نقد این چنین است.

منتقدان همچنین اعلام کردند که پیروی از این قوانین برای بسیاری از پروژه ها غیر ممکن است زیرا قرارداد های هوشمند شامل اطلاعات نام و آدرس نمی شوند.

بایدن، خانم «جانت یلن» را برای تصدی وزارت خزانه داری برگزیده است، اما او نظرات دو گانه ای درباره حیطه رمز ارز با نظرات انتقادی در این هفته داشته است. به گفته یلن ارز های دیجیتال در اصل برای فعالیت های مالی غیر مجاز استفاده می شود. اما از نظر چروینسکی او گزینه چندان بدی نیست.

وی در این خصوص می گوید: «اول این که، هر کسی از وزیر منوچین بهتر است، کسی که با تصمیمات خود بسیاری را از رمز ارز متنفر کرد. دوم این که، با وجود اینکه خانم یلن هوادار رمز ارز نیست، من انتظار دارم که او یاد بگیرد و گوش کند و روند طبیعی برای گذاشتن قوانین جدید رگولاتوری را طی کند.»

بایدن همچنین  «گری گنسلر» را به عنوان رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار برگزیده است، شخصی که نسبت به متصدیان سابق این جایگاه به ماموریت غیر متمرکز سازی علاقه بیشتری دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد.به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...