شنبه 25 فروردین 1403

ثبات قیمت طلا و انتظار برای داده های تورم آمریکا

قیمت طلا در روز سه شنبه ثابت ماند زیرا سرمایه گذاران در انتظار داده های قیمت مصرف کننده ایالات متحده در اواخر این هفته بودند تا ارزیابی کنند که فشار تورم در حال افزایش است یا خیر. تضعیف بیشتر دلار و یک عقب نشینی در سوددهی اوراق خزانه داری نیز از این فلز حمایت می کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا تا ساعت 03:41 به وقت گرینویچ با 1835.41 دلار در هر اونس بدون تغییر باقی ماند، در حالی که روز دوشنبه به بالاترین میزان خود از 11 فوریه با 1845.06 دلار رسیده بود.

معاملات آتی طلای ایالات متحده با 1890.90 دلار در هر اونس تغییر چندانی نداشت.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر ارز دیلی اف ایکس گفت: «طلا، در تلاش برای ادامه حرکت است و بخشی از نگرانی ها در مورد تورم می باشد.»

اسپیواک گفت که مقاومت قابل توجهی برای طلا در محدوده 1855 تا 1875 دلار وجود دارد، در حالی كه حمایت در حدود 1800 دلار است.

شاخص 10 ساله سوددهی اوراق خزانه داری ایالات متحده به زیر 1.6 درصد رسید و هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش داد.

شاخص دلار در جلسه قبل نزدیک به کمترین حد در دو ماه گذشته رسید و طلا را برای دارندگان ارز های دیگر ارزان تر کرد، زیرا داده های مشاغل غیر زراعی ایالات متحده در روز جمعه نشان داد که رشد مشاغل به طور غیر منتظره ای در ماه آوریل کند بوده است. سیاست گذاران ژاپن نسبت به بهبود اقتصادی کشور هشدار دادند زیرا محدودیت های کرونایی بر بخش خدمات فشار وارد می کند. فعالان بازار منتظر گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده هستند که روز چهارشنبه برای ارزیابی فشار تورم و موضع گیری سیاست های فدرال رزرو ارائه می شود.

چارلز ایوانز، رئیس بانک فدرال شیکاگو، روز دوشنبه گفت: «مقامات بانک فدرال مایلند پیش از اینکه به تنظیم سیاست پولی فکر کنند، تورم بالاتر، رشد دستمزد بیشتر و چندین ماه رشد مشاغل را ببینند.»

تحلیلگران HSBC در یادداشتی با اشاره به اینکه کاش سوددهی به طلا فرصت صعود می دهد گفتند: «محدوده افت های بیشتر قیمت طلا ممکن است کمتر شود.»

هر اونس پالادیوم با کمی تغییر به 2959.54 دلار رسید، نقره با 27.30 دلار ثابت ماند، در حالی که پلاتین با 0.1 درصد کاهش به 1245.68 دلار رسید.

کد خبر: 1400022101MGMCMF

مطالب مرتبط:

خرید شمش طلا با ارزهای دیجیتال

مقام سابق آمریکایی: رمزارزها استفاده دارند، اما طلا ندارد

سرمایه گذاری بیشتر استرالیایی ها در رمزارز نسبت به طلا و نقره

بیشتر بخوانید

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

افزایش قیمت طلا با رشد تورم در آمریکا

قیمت طلا روز پنجشنبه با کمک فشار ناشی از رشد تورم در ایالات متحده افزایش یافت، اگرچه پس از آنکه سیاست گذاران فدرال رزرو...

ثبات قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته

پیش از انتشار آخرین صورتجلسه سیاستگذاری فدرال رزرو ایالات متحده که انتظار می رود دیدگاه سیاست گذاران در مورد تورم را روشن کند، قیمت...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

مطالب داغ هفته