پنج‌شنبه 31 خرداد 1403

رشد ارزش طلا با تضعیف شاخص دلار آمریکا

با عقب نشینی شاخص دلار آمریکا، قیمت طلا در روز چهارشنبه افزایش یافت، اگرچه پس از آنکه جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفت ممکن است نیاز به افزایش نرخ سوددهی باشد، تقویت ارزش طلا محدود شد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا تا ساعت 04:42 به وقت گرینویچ با 0.2 درصد افزایش به 1781.13 دلار رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.3 درصد افزایش به 1781.50 دلار رسید.

کایل روددا، تحلیلگر در آی جی مارکت گفت: «عقب نشینی گسترده دلار پس از فروش قوی شب گذشته، از طلا حمایت کرد.»

«یک منطقه مقاومت نسبتاً قوی بین 1800 تا 1810 دلار وجود دارد، اگر قیمت ها از آنجا عبور کنند، ممکن است برخی از خریداران را در طرف دیگر آن ببینید.»

شاخص دلار پس از رسيدن به بالاترین سطح در نزديك به دو هفته گذشته در جلسه قبل، در برابر رقبا 0.1 درصد كاهش يافت.

قیمت طلا روز سه شنبه بیش از 1 درصد کاهش یافت، زیرا یلن گفت که هیچ مشکلی در تورم نمی بیند و ممکن است نرخ سوددهی افزایش پیدا کند، که اظهار نظر های پیشین وی در مورد سوددهی پس از طرح های بایدن را کم اهمیت جلوه داد. نرخ بهره بالا جذابیت طلا را کم می کند زیرا هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می دهد.

انتظار می رود تمرکز سرمایه گذاران برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت اقتصاد ایالات متحده به داده های مربوط به حقوق و دستمزد آوریل منتقل شود.

در جای دیگر، پالادیوم پس از رسیدن به بالاترین رکورد 3017.18 دلار در جلسه قبلی که ناشی از نگرانی از کمبود این فلز بود، 0.6 درصد افزایش یافت و به 3000.46 دلار در هر اونس رسید.

نگرانی در مورد کمبود عرضه این فلز پس از آنکه تولید کننده برتر آن نورنیکل از ایجاد اختلال در دو معدن سیبری به دلیل غرق شدن در آب در ماه مارس خبر داد، بدتر شد.

نقره با تغییر اندک به هر اونس 26.52 دلار رسید، در حالی که پلاتین با کاهش 0.1 درصدی به 1236.04 دلار رسید، و از بالاترین سطح دو ماهه که روز سه شنبه لمس کرده بود، فاصله بیشتری گرفت.

کد خبر: 1400021501MGMCMF

مطالب مرتبط:

خرید شمش طلا با ارزهای دیجیتال

مقام سابق آمریکایی: رمزارزها استفاده دارند، اما طلا ندارد

سرمایه گذاری بیشتر استرالیایی ها در رمزارز نسبت به طلا و نقره

بیشتر بخوانید

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

افزایش قیمت طلا با رشد تورم در آمریکا

قیمت طلا روز پنجشنبه با کمک فشار ناشی از رشد تورم در ایالات متحده افزایش یافت، اگرچه پس از آنکه سیاست گذاران فدرال رزرو...

ثبات قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته

پیش از انتشار آخرین صورتجلسه سیاستگذاری فدرال رزرو ایالات متحده که انتظار می رود دیدگاه سیاست گذاران در مورد تورم را روشن کند، قیمت...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

مطالب داغ هفته