۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

ریپل به دنبال استفاده از XRP در ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

شرکت ریپل به رغم دردسر های حقوقی از سوی نهاد نظارتی آمریکا و کاهش ارزش توکن XRP، به دنبال استفاده از دفترکل این توکن برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از امکریپتو، در پی افزایش قیمت کاردانو (Cardano)، توکن XRP جایگاه خود را در میان ۵ رمزارز برتر به لحاظ ارزش کل بازار از دست داد و به جایگاه هفتم افول کرد؛ با این وجود، شرکت ریپل با موارد استفاده نوآورانه در بازار، قصد استفاده از دفترکل XRP را دارد.

مدیران شرکت ریپل پیشتر نیز به مذاکرات این شرکت با بانک های مرکزی برای استفاده از دفترکل XRP به عنوان بستر ارز های دیجیتال ملی سخن گفته بودند.

جیمز ولیس (James Wallis) معاون ریپل ایکس و مسئول روابط با بانک های مرکزی در شرکت ریپل گفت: «دیدگاه روشن ما این است که یک نمونه خصوصی از یک دفترکل غیرمتمرکز موجود راهی مناسب برای شروع است. منظورم این است که می تواند همه تجربیات قدرتمند یک پروژه منبع باز را داشته باشید. پروژه ای که دفترکلی ایجاد کرده که سال ها است فعالیت می کند. مثل دفترکل XRP. سپس نسخه ای از آن ایجاد می کند که کنترل آن کمی متمرکزتر باشد تا خیال بانک مرکزی برای کار با آن راحت باشد.»

 


ریپل چیست؟


 

ولیس که این اظهارات را در یک برنامه پادکست به نام «صدای فناوری امور مالی» (Voice of FinTech) مطرح می کرد، یادآور شد که این گام اول است و ریپل مجدانه روی آن کار می کند.

شرکت ریپل با بانک های مرکزی چندین کشور مذاکراتی داشته تا ارز های دیجیتالشان را روی XRPL (دفترکل XRP) اجرا کنند. اگر این شرکت بتواند بانک های مرکزی را برای این کار قانع کند، باعث استقبال گسترده ای از فناوری ریپل خواهد شد.

آشیش بیرلا (Asheesh Birla) مدیرکل ریپل پیشتر گفته بود: «ما در حال دیدار و مذاکره راهبردی با چندین بانک مرکزی در سراسر جهان هستیم.»

ولیس نیز تأکید کرد که جدا از دفترکل XRP، ریپل روی تعامل پذیری و نوآوری متمرکز است و در عین حال، خدمات خود را به بانک های مرکزی ارائه می دهد.

از آنجایی که ارز های دیجیتال بانک مرکزی برای کاربرد های داخلی و خارجی طراحی می شود، ایجاد یک دفترکل می تواند این امکان را به دولت ها بدهد که با استفاده از دفترکل XRP به عنوان یک دارایی خنثی، تراکنش ها را ارزانتر و سریعتر کنند.

به گفته ولیس، چنین کاری نوآوری را نیز تقویت و زیرساخت پرداخت ها را وارد سطحی جدید می کند. XRP در حال حاضر نیز به عنوان یک ارز واسط برای راهکارهای پرداخت بین المللی توسط ریپل استفاده می شود.

اما اگر تبدیل به یک دارایی خنثی برای ارز های دیجیتال بانک مرکزی در سراسر جهان شود، شاهد رشد بیشتر بازار آن خواهیم بود.

مطالب مرتبط:

دلیل کاهش قیمت ریپل

هم بنیان گذار ریپل ۶۹ میلیون دلار از XRP خود را فروخت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد.به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...