شنبه 13 خرداد 1402

سقوط سطح تسلط بیت کوین به 50 درصد

تسلط بیت کوین، معیاری که نسبت ارزش بازار بیت کوین به سایر آلت کوین ها را نشان می دهد، به طور مداوم در هفته های اخیر در حال کاهش بوده است. از پایان فوریه، تسلط بیت کوین از سطح 61 درصد به 50 درصد رسیده است. در همین حال، تسلط اتریوم از 11.8 درصد به 14.5 درصد افزایش یافته است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از بیت کوین نیوز، از زمان تولد دارایی های رمزارز جایگزین، مردم از معیاری به نام تسلط بیت کوین استفاده می کنند، نرخی که کل ارزش بازار بیت کوین را در برابر تمام ارزش بازار سکه های دیگر نشان می دهد.


بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید


جالب توجه است، منهای چند افت کوچک، تسلط بیت کوین از روزی که شناخته شد تا فوریه 2017 بیش از 80 درصد بود.

در هفته اول ژانویه 2018 ، تسلط بیت کوین به پایین ترین میزان یعنی 33 درصد کاهش یافت. در این سال، سطح تسلط بیت کوین اکثرا بیش از 60 درصد بوده و در ژانویه 2021 ، به 70 درصد رسید.

با این حال، از 28 فوریه تا به امروز، تسلط بیت کوین از 61 درصد به 50 درصد کاهش یافته است. در عین حال، از 28 فوریه تاکنون، تسلط اتریوم از 11.8 درصد به 14.5 درصد رسیده است.

تعداد زیادی از رقبا سلطه بیت کوین را به زیر می کشند

ارزش بازار اتریوم تنها موردی نیست که سطح تسلط بیت کوین را از بین می برد. بایننس کوین مقام سوم را از نظر ارزش بازار رمزارز ها به دست آورده و 4.33 درصد از کل ارزش بازار 1.87 تریلیون دلاری را در اختیار دارد.

استیبل کوین تتر 2.8 درصد، XRP 2.25 درصد، و کاردانو 1.9 درصد از تسلط بازار را امروز در اختیار دارند. پانزدهمین جایگاه برتر به سولانا تعلق دارد و دوج کوین جایگاه هفتم را دارد.

از اکتبر 2020 تا امروز، ارزش کل رمزارز ها به استثنای بیت کوین به مقدار زیادی از 145 میلیارد دلار به نزدیک یک تریلیون دلار افزایش یافته است. تعداد زیادی از سکه ها در جریان صعودی بازار در کنار بیت کوین سود کسب کرده اند، اما به طور کلی چند سکه، بسیار بیشتر از بقیه سود کسب کردند.

توکن هایی مانند اتر، بایننس کوین، کاردانو، XRP و تتر بیشترین آسیب را به سطوح سلطه بیت کوین وارد کرده اند.

کد خبر: 1400020409MGMMMF

مطالب مرتبط:

بیت کوین یک پرچین در برابر چیزی نیست

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

سناتور آمریکایی: بیت کوین پایان بدی خواهد داشت

هشدار بیل گیتس به سرمایه‌گذاران خرد برای خرید بیت کوین

بیشتر بخوانید

هاوینگ (Halving) چیست؟

میزان تولید شبکه بیت کوین هر چهار سال یک بار طی یک رویداد ویژه به نام "Halving" نصف می شود. هاوینگ در لغت نیز...

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین دایمند (BCD)

بیت کوین دایمند (BCD) یک هارد فورک از بیت کوین است. فورکی که در بلوک 495866 اتفاق می افتد، و تغییراتی از جمله الگوریتم...

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین BEP2 (BTCB)

یک توکن با استاندارد BEP2 است که 100 درصد توسط بیت کوین (BTC) پشتیبانی می شود. آدرس های ذخیره برای هر کسی جهت حسابرسی...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

شباهت رمزارزها و بانک ها: سقوط بیت کوین به 4،000 دلار

اقتصاد مدرن بر مبنای بانک ها است. سرتاسر دنیا در کشورهای مختلف هزاران هزار بانک وجود دارند و چرخ های اقتصاد جهانی را به...

مطالب داغ هفته