شنبه 13 خرداد 1402

سقوط طلا به پایین ترین قیمت دو هفته گذشته

با تقویت دلار آمریکا و سوددهی اوراق خزانه داری، همزمان با افزایش انتظارات درباره یک چرخش سریع اقتصادی با افزایش نرخ واکسیناسیون، قیمت طلا در روز سه شنبه به پایین ترین حد خود در بیش از دو هفته کاهش یافت.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، شمش که معمولاً در مواقع تلاطم اقتصادی به عنوان ذخیره امن ارزش مورد توجه قرار می گیرد، نسبت به افزایش سوددهی حساس است زیرا هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می دهد.

هر اونس طلا تا ساعت 03:26 به وقت گرینویچ با 0.3 درصدکاهش به 1،706.86 دلار رسید. در اوایل جلسه، شمش 1،704 دلار را لمس کرد که کمترین میزان آن از 12 مارس است.

معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.4 درصد کاهش به 1،708 دلار در هر اونس رسید.

مارگارت یانگ، استراتژیست DailyFX ، گفت: «عامل اصلی فشار بر قیمت طلا، افزایش مداوم سوددهی بلند مدت اوراق خزانه داری ایالات متحده است.» و افزود که اگرچه قیمت طلا باید به عنوان یک پرچین تورم افزایش یابد، اما کاهش دائمی قیمت ها وجود دارد.

وی افزود: «این کاهش در قیمت طلا، می تواند ناشی از طرح های بهبود اقتصادی باشد، زیرا طرح زیرساختی بایدن نه تنها نقدینگی را به بازار تزریق می کند، بلکه در واقع پول را به اقتصاد واقعی وارد می کند، بنابراین، چشم انداز اقتصادی نسبت به گذشته روشن تر است.»

سوددهی بیشتر و طولانی مدت اوراق خزانه داری در میان انتظارات مبنی بر ابتکارات زیربنایی رئیس جمهور ایالات متحده، می تواند به رشد اقتصادی بیشتری منجر شود.

دلار آمریکا در اطراف بالاترین سطح چهار ماهه خود قرار دارد که می تواند خرید طلا را برای دارندگان ارز های دیگر سخت تر کند. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA در یادداشتی نوشت: «مقاومت در حال شکستن است و اگر این فشار نزولی قیمت ها را به زیر سطح 1700 دلار برساند، می تواند بسیار بد باشد.»

هر اونس نقره با 0.3 درصد کاهش به 24.59 دلار رسید و پلاتین با 0.3 درصد کاهش به 1،171.63 دلار رسید.

پالادیوم در حالی با 0.1 درصد افزایش به 2،530.06 دلار رسید که در جلسه قبلی 5.5 درصد افت داشت.

کد خبر: 1400011001MGMCMF

مطالب مرتبط:

مقام سابق آمریکایی: رمزارزها استفاده دارند، اما طلا ندارد

سرمایه گذاری بیشتر استرالیایی ها در رمزارز نسبت به طلا و نقره

بیشتر بخوانید

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

افزایش قیمت طلا با رشد تورم در آمریکا

قیمت طلا روز پنجشنبه با کمک فشار ناشی از رشد تورم در ایالات متحده افزایش یافت، اگرچه پس از آنکه سیاست گذاران فدرال رزرو...

ثبات قیمت طلا نزدیک به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته

پیش از انتشار آخرین صورتجلسه سیاستگذاری فدرال رزرو ایالات متحده که انتظار می رود دیدگاه سیاست گذاران در مورد تورم را روشن کند، قیمت...

تداوم صعود طلا با تضعیف دلار و افزایش تورم

قیمت های طلا در سه شنبه یک افزایش را تجربه کردند و به بالاترین سطح خود در بیش از سه ماه و نیم گذشته...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

آمادگی طلا برای سومین ضرر هفتگی متوالی

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت، زیرا خوش بینی در مورد شکوفایی مجدد اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش جذابیت دارایی های خطرناک تر...

مطالب داغ هفته