۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۱۳/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

شکایت یک قربانی کلاهبرداری سیم کارتی از شرکت تی موبایل

یک قربانی کلاهبرداری تعویض سیم کارت که صدها هزار دلار رمزارز خود را از دست داده، از شرکت تی موبایل به خاطر ناتوانی در محافظت از مشتریان شکایت کرده است.
به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، شرکت مخابراتی تی موبایل (T-mobile) به خاطر غفلت و ناتوانی در حفاظت از اطلاعات مشتریان مورد انتقاد قرار گرفته است. قربانی کلاهبرداری تعویض سیم کارت که ۱۵ واحد بیت کوین (به ارزش ۴۵۰ هزار دلار) خود را از دست داده، این شرکت را متهم به تسهیل غیرمستقیم این کلاهبرداری کرده است.
کلاهبرداری تعویض سیم کارت در سال های اخیر به تاکتیکی پرکاربرد میان مجرمان تبدیل شده است. در این نوع کلاهبرداری، مجرمان با ثبت شماره سیم کارت قربانی به نام خود از طرق مختلف، می توانند پیامک ها و تماس های او را به سیم کارت خود انتقال دهند.
آنها از این طریق به اطلاعات اینترنتی و حساب های شبکه های اجتماعی او دسترسی پیدا می کنند و می توانند از تأیید هویت های دو مرحله ای عبور کنند.

بیشتر بخوانید: مشهورترین رمزارز ، بیت کوین

کلوین چنگ (Calvin Cheng) قربانی این کلاهبردای که شکایت خود را ۸ فوریه ثبت کرده، اینگونه توضیح داد:
«یک شخص ثالث با اهداف مجرمانه شرکت مخابراتی را متقاعد می کند که دسترسی به شماره سیم کارتی یکی از مشتریان خود را به سیم کارت منتقل کند که در اختیار آن مجرم است. این نوع از به دست گرفتن کنترل یک حساب اقدامی نیست که یک مجرم به تنهایی بتواند انجام دهد، بلکه نیازمند دخالت جدی شرکت مخابراتی برای انتقال سیم کارت به یک شخص غیرمجاز است.»
به گفته چنگ، در ماه مه سال ۲۰۲۰ نیز یک تعویض سیم کارت موفقیت آمیز «برندن بوچنان» هم بنیان گذار شرکت رمزارزی ایتریتیو کپیتال (Iterative Capital) را که او هم مشتری تی موبال بود، هدف گرفت.
چنگ چند ماه پیش از این حادثه چندین تراکنش موفق با بوچنان برای خرید بیت کوین داشته و با او از طریق تلگرام و یک صرافی رمزارز تحت مدیریت شرکت او در ارتباط بوده است.
مجرمان پس از تعویض سیم کارت بوچنان، از آن طریق با چنگ تماس گرفته و خود را به جای او جا زده اند. آن ها سپس چنگ را ترغیب به فروش بیت کوین خود کرده اند و چنگ نیز با این تصور که با بوچنان در ارتباط است، بیت کوین خود را به آدرس آنان منتقل کرده است.
چند روز بعد از این اتفاق، بوچنان را مشتریان سامانه ایتریتیو تماس گرفته و آن را در جریان موضوع گذاشته است. چنگ موضوع را به مامور اف بی آی اطلاع داده و در حال حاضر آن ها به دنبال یافتن هویت کلاهبرداران هستند.

مطالب مرتبط:

سرقت رمزارز با کلاهبرداری سیم کارتی

سرقت رمزارز در کلاهبرداری تعویض سیم کارت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد. به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...